آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لب تاپ dell 5010

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
سلام دوستان

لب تاپ ب دستم رسیده که روشن نمیشه.
ولی وقتی باتری بهش وصل میکنی شارزش میکنه.
روی کلید استارت فقط یه سه ولت دارم
پشت سوکت شارژ هم دو تا 19.7 ولت و یک 3.3 ولت دارم. 2015-03-28-20-23-44_photo.jpg2015-03-28-20-24-33_photo.jpg2015-03-28-20-24-23_photo.jpg2015-03-28-20-24-00_photo.jpg2015-03-28-20-24-16_photo.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
خازنهای اطراف چیپ و cpu رو چک کنید . ببینید اتصال نشون میدن یا نه ؟
بدون cpu چک کنید دستگاه سوئیچ میشه یا نه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان

لب تاپ ب دستم رسیده که روشن نمیشه.
ولی وقتی باتری بهش وصل میکنی شارزش میکنه.
روی کلید استارت فقط یه سه ولت دارم
پشت سوکت شارژ هم دو تا 19.7 ولت و یک 3.3 ولت دارم.مشاهده فایل‌پیوست 112807مشاهده فایل‌پیوست 112808مشاهده فایل‌پیوست 112809مشاهده فایل‌پیوست 112810مشاهده فایل‌پیوست 112811

[hide] دوست عزیز ایسی I/O را تست کنید که 5 ولت و 3.3 ولت را داشته باشد و ایسی بایوس 3.3 ولت را داشته باشد در ضمن فیوزهای smd مدار شارژ و فتهای مدار شارژ نیز تست شود و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
از سالم بودن سوئیچ پاور اطمینان حاصل کنید .مادربرد رو با دقت و حوصله از نظر پریدن قطعات و یا اثر اتصالی بررسی کنید .گیره های نگه دارنده اسلات رم رو بررسی کنید که نیفتاده باشند ،اگه افتاده بودند دنبال محل اتصالی بگیرید .قطعات رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .مادربرد رو شستشو داده و پس از خشک کردن ،تست کنید .باتری بکاپ رو تست و در صورت افت ولتاژ تعویض کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف مثل I/O و همچنین پورت های USB و فن رو اعلام کنید .
موفق باشید .

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان من لب تاپ رو چک کردم بعد از شستن.
الان وقتی پاور رو وصل میکنم و کلید استارت رو میزنم لب تاپ یک ثانیه چراخ پاورش روشن میشه و دوباره خاموش میشه. مثل چرقه زدن میمونه.
این وقتی اولین استارت رو میزنی همینجور ادامه داره تا اینکه من پاور رو قطع کنم ازش.

ولتاژی رو بایوس ندارم.
روی ای او هم فقط 3 ولت داشتم.
مقاومت های نزدیکه پورت ساتا هم داغ میشن.
این عمل با cpu و بدون cpu تکرار میشه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز سلام

یعنی مین لپ تاپ دائم در حال ریسیت شدنه یا نه ولتاژ تا یک محدوده خاص میرسه بعد اون چون قطعه ای اتصالی داره

نمیتونه پاور بشه با تو جه به اینکه میگید رو بایوس ولتاژ ندارید قطعات smd اطرافش رو با دقت چک کنید البته اگر

وقتش رو دارید یکبار i/o رو از لحاض لحیم سردی نیز چک کنید به احتمال قوی در این سیستم دو ایراد هست

و سعی نمایید یکبار آپدیت بایوس نمایید

موفق باشید و پایدار

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان من چند مورد دیگه رو هم چک کردم.
خازن های زیر سوکت cpu از دو طرف با گراند راه میدن!
خازن های روی چیپ گرافیک 90% شون از دو طرف با گراند راه میدن.
چیپ گرافیک وقتی شارژر وصل میشه کمی گرم میشن.
مموری های اطراف چیپ گرافیک هم کمی داغ میشن.
چنتا از دیود های نزدیک سوکت cpu از دو طرف با گراند راه میدن.
تمام این تست ها بدون cpu و بدون باتری مادربرد انجام شده و برد کاملا خارج از قاب لب تاپ بوده

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوست عزیز سلام

یعنی مین لپ تاپ دائم در حال ریسیت شدنه یا نه ولتاژ تا یک محدوده خاص میرسه بعد اون چون قطعه ای اتصالی داره

نمیتونه پاور بشه با تو جه به اینکه میگید رو بایوس ولتاژ ندارید قطعات smd اطرافش رو با دقت چک کنید البته اگر

وقتش رو دارید یکبار i/o رو از لحاض لحیم سردی نیز چک کنید به احتمال قوی در این سیستم دو ایراد هست

موفق باشید و پایدار

نه فک نکنم در حال ریست شدن باشه.
حس میکنم ولتاژ تا یه محدوده ای میره و اتصالی پیش میاد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوست عزیز سلام

موفق باشید و پایدار

قطعات smd اطرافش رو با دقت چک کنید

خازن های اطراف بایوس اکثرا شورتی دارن!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من دوباره سلام

امکان داره یکبار دیگه با سی پی یو حرارت چیپ گرافیک رو تست کنید

وقتی اینطور همه خازنها شورتی دارن امکانش هست برد دچار تاپ شده باشه یا چند قطعه به طور همزمان خراب شده باشند

شما یک کاری از سر شروع کن به عیب یابی یعنی قطعات مشکوک رو یک به یک تست کن و تا اونجایی که بنده فهمیدم

شما یک مشکل اساسی داری که مانع از روشن شدن میشه و اون نداشتن ولتاژ بایوس هست سعی کن اول اونو مرتفع کنی

بعد برو سراغ قطعات دیگه ( در تعمیرات لپ تاپ سعی کنید وقتی مین رو در دست نگه میدارید هیچ ولتاژی روی برد و همینطور

بدن خودتون نباشه سعی کنید از دستبند تخلیه الکتریکی استفاده کنید ) و سعی کنید در اخر برید سراغ چیپ موفق باشید

بالا