آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن شدن دو چراغ و عدم جوشکاری در دستگاه edon ARC 250

alirezapc30

کاربر
2014-10-31
36
84
با سلام مجدد.
دیود های 4148 روی برد تحریک نشان داده شده در شکل رو تست کردم همشون رو تست دیود مولتیمتر رو برد از یک طرف راه میده و عددهای یکسانی نشون میده.
بقیه دیودها رو تو برد pwm به همین روش توی برد تست کردم. مشکلی نداشتند.
فقط نمیدونم برای ترانزیستورهای 8050 و 8550 باید از برد جداشون کنم یا میشه رو برد تست کرد؟ چطوری؟
ای سی مذکور رو چطوری تست کنم.
ممنونم از راهنمایی شما عزیزان.

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
معمولا تست بوق برای ترانزیستور جواب میده .
ترانس ct از قسمتی که اشاره کردم توی عکس شورت کن از پشت برد و با لامپ سری 1000 تست جوش بگیر در امپر 80 تست کن .
راستی تمام 12 ماسفت هم نام است

آخرین ویرایش:

alirezapc30

کاربر
2014-10-31
36
84
روی کل فیبر یه ماده ای شبیه روغن جلا کشیده شده که تست رو سخت میکنه. عایقه

فتهای خودش 16n50 بود و یکیشون سوخته بود و سه تا از اونها با 2sk4108 تعویض شد.

راستی لامپ رشته ای 1000وات بگیرم و با ورودی دوشاخه سری کنم؟

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام
نوک پوراپ یه مقدار تیز کن برای تست کردن راحت میشه تست کرد .
فت با هم نمی خوانند باید تمامی فت ها هم نام باشند و احتمال نیم سوز شدن یک یا چند فت وجود داره که چراغ oc روشن میشه و اگر به جای 2sk4108 از 23n60 استفاده میکردی بهتر بود چون توان امپر بیشتری دارد.
اره لامپ 1000 رشته ای.
موفق باشی

alirezapc30

کاربر
2014-10-31
36
84
سلام.
تو چند پست قبلی گفته شد این فت رو میتونم بجاش بزنم. تو شهر ما 23n50 پیدا نمیشه باید خرید اینترنتی کنم و چند روز طول میکشه.
ترانس ct رو از سر اولیه شورت کردم فردا لامپ تهیه میکنم و طبق فرمایشات شما تست میکنم و نتیجه رو گزارش میکنم.
من از این دستگاه زیاد استفاده نکردم . چرا بجای قطع جریان خروجی هنگام اضافه بار فت سوخته. این چه جور طراحیه؟ مگه نباید قطع بشه
میتونم بپرسم علت سری کردن لامپ اونم 1000 وات چیه؟

:blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام.
تو چند پست قبلی گفته شد این فت رو میتونم بجاش بزنم. تو شهر ما 23n50 پیدا نمیشه باید خرید اینترنتی کنم و چند روز طول میکشه.
ترانس ct رو از سر اولیه شورت کردم فردا لامپ تهیه میکنم و طبق فرمایشات شما تست میکنم و نتیجه رو گزارش میکنم.
من از این دستگاه زیاد استفاده نکردم . چرا بجای قطع جریان خروجی هنگام اضافه بار فت سوخته. این چه جور طراحیه؟ مگه نباید قطع بشه

:blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi::blinksmi:
سلام
اره دوستان عزیز ما درست فرمودن اما زمانی این پروتکل اجرای است که دیتاشی فتها با هم بخوانند .
دلیل این است که برادران چینی و دوستان وارد کنند برای زدن سود زیاد قطعات ضعیف و ارزن قیمت استفاده میکنند .
میخوام ببینم ایا تنظيم کنند جریان کار میکنند و لامپ 1000 وات بخاطر جلو گیری از خسارت چون ترانس ct کار کلید زنی جریان میکند .
موفق باشيد

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام.

سلام
من هم با این مشکل قبلا برخورد داشته ام و هم 2sk4108 و هم 23n60 استفاده کرده ام و اما نتیجه نگرفتم تا مشتری خودش بیخیال دستگاه شد. تفاوت این دو ماسفت در حداکثر جریان قابل تحمل آنها است که اولی 20 و دومی 23 آمپر می باشد که هر دو بیشتر از ماسفت 16 آمپری فابریک دستگاه شما میباشد و در نهایت با جوش 200 آمپر هم جریان هرکدام از 3 ماسفت موازی با هم به این مقادیر نمی رسد .
ایراد دستگاه شما فکر نمیکنم از نوع و مارک ماسفت ها باشد چون شما هر سه ماسفت را از یک نوع قرار دادید. اینکه دوباره همان ماسفتی که قبلا سوخته بوده ,دوباره سوخته دقیقا برای من هم اتفاق افتاد و در نهایت متوجه نشدم چرا؟
فکر میکنم باید استاد غزال به طور جدی به این تاپیک ورود پیدا کنند تا مشخص شود چرا؟

alirezapc30

کاربر
2014-10-31
36
84
اینکه دوباره همان ماسفتی که قبلا سوخته بوده ,دوباره سوخته
سلام.

ببخشید که مطلب رو دیر ارسال کردم.

فعلا سه تا ماسفت 2sk4108 که تعویض کردم نسوخته.
فقط بعد از چند لحظه جوشکاری پروتکت میکنه.

لامپ 1000 رو سری کردم و روی آمپر 80 گذاشتم و بعد از روشن کردن دستگاه, لامپ خاموش بود و پس از اتصال انبر جوش فقط جرقه هایی زده میشد و جوش کامل نمیداد و الکترود میچسبید و لامپ پر نور میشد . ولی پروتکت نمیکرد
.

ایراد از نوع فت جایگزینه؟ 23n50 بندازم جاش درست میشه؟

بالا