آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: یکسره بودن فن موتور اسپلیت سامسونگ مدل aq24fcn

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
با سلام این اسپلیت قبلا جایی نصب بوده حالا جا بجاش کردیم وصل که کردیم، همین که برقشو زدم دیدم فن موتور شروع به کار کرد، با توجه به اینکه هنوز اسپلیت رو روشن نکرده بودم، نصاب کلی ور رفت، شک من رو سیم کشیه، العانم چه دستگاه روشن باشه، چه خاموش فن تو موتور یکسره روشنه، مگر اینکه دوشاخ رو بکشم تا خاموش شه، اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

mth_750

کاربر
2014-07-13
3
1
سلام
شک نکن فاز یا نول اصلی کمپرسور قطع است یه نصاب دیگه بیار اینو بهش بگو

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
اخه تو سرد کردن مشکل نداره و عالی عمل میکنه، مشکل اینجاست که فن اتومات نمی کنه، کمپرسور اتومات می کنه و وقتی به درجه مورد نظر میرسه دوباره اتومات می کنه، اما فن یکسره روشنه، فن داخل متور، فاز و نول رو هم خودش عوض کرد نشد

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
با سلام این اسپلیت قبلا جایی نصب بوده حالا جا بجاش کردیم وصل که کردیم، همین که برقشو زدم دیدم فن موتور شروع به کار کرد، با توجه به اینکه هنوز اسپلیت رو روشن نکرده بودم، نصاب کلی ور رفت، شک من رو سیم کشیه، العانم چه دستگاه روشن باشه، چه خاموش فن تو موتور یکسره روشنه، مگر اینکه دوشاخ رو بکشم تا خاموش شه، اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
سلام خودتون سیم کشی رو چک کن به این صورت هست که زده1 2 3 4 5 فقط شما تنها کاری که باید انجام بدی اینه که پنل داخل رو با پنل بیرون سیم کشی رو چک کن به این صورت سیم یک به یک دو به دو تا اخر به همین نحوه اکر باز چنیین بود برد خراب هستش احتملا رله یا ایسی درایو یا ترایاک خراب کرده

باباخاني

ناظم انجمن
2010-12-18
6,493
74,604
اخه تو سرد کردن مشکل نداره و عالی عمل میکنه، مشکل اینجاست که فن اتومات نمی کنه، کمپرسور اتومات می کنه و وقتی به درجه مورد نظر میرسه دوباره اتومات می کنه، اما فن یکسره روشنه، فن داخل متور، فاز و نول رو هم خودش عوض کرد نشد

به نام خدا
درمرحله اول به توسیه های اقامجیدعمل کنیدبه احتمال زیاد مشگل درسیم کشی است درغیراینصورت رله روی برد یکسره شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: majid..

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
سلام خودتون سیم کشی رو چک کن به این صورت هست که زده1 2 3 4 5 فقط شما تنها کاری که باید انجام بدی اینه که پنل داخل رو با پنل بیرون سیم کشی رو چک کن به این صورت سیم یک به یک دو به دو تا اخر به همین نحوه اکر باز چنیین بود برد خراب هستش احتملا رله یا ایسی درایو یا ترایاک خراب کرده

منی یه عکس میزارم . ببینید . ؟ اون سیم قطع شده چیه؟

پیوست‌ها

• 36.7 کیلوبایت بازدیدها: 195
  • 33.3 کیلوبایت بازدیدها: 190

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
اینم .اون سر سیم . من شکم به سیم کشی بعد از جعبه تقسیم تو موتوره

پیوست‌ها

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
فکر کنم مشکل رو پیدا کردم . احساس میکنم فن اسپلیت اشتباه میچرخه . لظفا راهنمایی کنید باید به سمت چپ بچرخه یا راست ؟ وایا همه در یه جهت میچرخن را راست گرد چپ گرد داریم؟ اگه کابل متصل شده به فن رو جهتشو عوض کنم . مشکلی به وجود میاد یا نه؟

فن داخل موتور وکمپرسور رو میگم

یاطا

کاربر
2013-02-09
120
112
سلام دوست عزیز اشکال از رله (کنتاکتور) -رله از داخل چسبیده

بالا