آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپیک مطرح کردن تمامی ایرادات مدارات فلزیاب دست ساز

سلام دوستان ، این تاپیک را ( البته با اجازه از جناب mr metal مدیر گرامی این بخش و مدیران سایر قسمت ها ) ایجاد کردم تا یک تاپیک کلی برای مطرح کردن مشکلات هر فرد در ساخت هر نوع فلزیابی باشه و دیگر محدودیتی برای بیان نباشه و مرتبط با چیز خاصی نباشه تا موضوع به بی راهه کشیده بشه و تاپیک بسته بشه، همین طور از تمامی دوستان مطلع و خصوصاً مدیر گرامی این بخش و تمامی مدیران مطلع دیگه دعوت ویژه دارم و امید وارم در این راه به من و همه ی بچه های این انجمن کمک کنند و از دانش زیاد خود اندکی به ما ببخشند و ما را یاری کنند تا در زمینه ساخت و کار روی مدارات فلزیاب موفق شویم.
با تشکر ویژه از همه ی شما و به امید پیشرفت و رونق گرفتن این تاپیک و حل مشکلات همه......::smiley_on_tredmi::

سلام دیگر خدمت دوستان ، عزیزان هدف دیگر من از ایجاد این تاپیک این بود که در مورد بسیاری از فلزیاب های دست ساز و مهم و کارآمد در این انجمن چیزی وجود نداره و اگر تاپیکی هم بوده بسته شده یا فراموش شده (مانند مدار 12 رگلاتور ، apulse ، mini pulse ، gray pulse ، clone pi ،quasar ، tgsl و... ) بنابراین این تاپیک را مطرح کردم که اگه کسی در مورد مداری خارج از مدارات فلزیاب سایت اشکالی داره محدودیتی نداشته باشه و دوست ندارم بعد از مدتی این تاپیک به سمت ماینر و دلتا پالس و گلد اسکن و ... گرایش پیدا کنه آخه هر یک از اینا تاپیک جدا و مخصوص خود را دارند که هنوزم از رونق نیفتاده پس اگر در مورد اینها سوال و اشکالی دوستان دارند در تاپیک خودش مطرح کنند و باعث شلوغی و سر در گمی این تاپیک نشوند $ir@an
یا حق.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز خوب همه فلزیابها با دست ساخته شده.به نظر من تنها فلزیابهایی دست ساز هستند که به صورت عمده به فروش نمیرند.و یا اینکه داخل ایران همینها رو با تغییرات میسازند و تغییر اسم پیدا میکنند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
دقیقاً منم منظورم همین بود ، تا هر کی در زمینه همین فلزیاب ها مشکلی داره کارش راه بیفته از جمله خودم.:11674:

عنوان موضوعی بجاومفیدی رومطرح کردین میخواستم بگم درمورد12رگولاتوره یاsx500دراین تایپیک تبادل نظربشه ولی وقتی فکرمیکنم میبینم بیفایده است میدونی چرا؟... اخه دوست من بنظرشمادوستانی که ازساخت فلزیابی جواب مطلوب گرفتندایاحاضرندبرای رفع اشکالات دیگران بهشون کمک کنندایاازخودتون پرسیدین چراپیشرفت ماهاازبقیه کمتره؟چون دلمون نمیادبه دیگران بامیل ورقبت کمک کنیم میشه گفت این موضوع یک جورایی همگانی شده وطرف مقابل ماهم همین طرزتفکروداره واسه همین هم معلومات ماهمیشه ناقص وناکارامده متاسفانه ماایرانیهابرخلاف اجنبی هاهمیشه دوست داریم که توی یک جاده یک طرفه باخیال اسوده بریم ولی دیگران توجاده ورودممنوع سرگردون بمونن این نظرشخصیه منه ونمیخواهم نظرموبه کسی تحمیل کنم تانظردوستان چی باشه

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
در آن شهری که مردم عصا از کور می دزدند - ما از خوش باوری آنجا محبت جستجو میکنیم
کمک کردنشون تو سرشون بخوره ! تاپیک رو منحرف میکنن به هم می ریزن دعوای زرگری راه میندازن

آخرین ویرایش:

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
در آن شهری که مردم عصا از کور می دزدند - ما از خوش باوری آنجا محبت جستجو میکنیم کمک کردنشون تو سرشون بخوره ! تاپیک رو منحرف میکنن به هم می ریزن دعوای زرگری راه میندازن
بانظرتون کاملاموافقم دوست عزیز یادمه تویکی ازانجمن هامدارسندبانک رویکی عنوان کرده بودکه یکی مدعی شدبه نتایج جالبی رسیده وبه دوستاش اموزش میده بعدازچندصفحه بحث وراهنمایی یکدفعه این اقاسرازترکیه دراوردوفکرکنم الان بعدازنزدیک 90 صفحه مطلب وساخت این فلزیاب توسط بسیاری ازکاربران هیچ نتیجه مفیدی حاصل نشده ظاهرااستادمربوطه به یکی ازاماکن بادیه نشین توترکیه رفته واونجاهم هیچ خط ارتباطی مثل اینترنت راه اندازی نشده واین اقایون هم فعلابایدبجای بحث درموردموضوع مدار برای بازگشت ظفرمندانه این اقا دست به دعابشن خوب این هم یک نوع سرکارگذاشتن دیگه هست

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
مشکل اینجاست که دوستان فقط بلد هستند نقشه جلوشون بزاری شروع کنند به مونتاژ چیزی از تجزیه و تحلیل مدار سر در نمیارن اشتیاقی به دونستنش هم ندارن ! معقوله ساخت فلزیاب با ساخت یک مدار چشمک زن یا مدار امپلی فایر فرق میکنه شما یک مدار امپلی فایر هر جور که سر هم کنی بلاخره صدایی ازش در میاد ولی در مدارات مخابراتی و فلزیاب اینطور نیست . دوستان اگر کمی قدرت تجزیه و تحلیل داشتند میدونستند مدار سند بانک یک مدار بسیار ابتدایی و ساده هست شماره ترانزیستورها و ای سی های بکار رفته در این مدار مال 50 سال گذشته هست بیشتر از این نباید از این مدار انتظار داشت. یه عده ای هم هستند چیزی بلد نیستند و از این نادانی بقیه کاربران سوء استفاده میکنند با اب تاب دروغ مداری تو فروم ها میندازن وسط منتظر میشوند اگر خوب کار کرد و بهینه شد خودشون هم شروع به ساخت کنند. مثل سندبانک و sx500 و .............

دوستان بزارید شروع بشه ، مگه اسم تاپیک انتقاد ، منم دلم از همینا پره ولی این راهش نیست چون باعث بسته شدن تاپیک می شه ،، بگذریم ترجیح می دم خودم آغازگر یک مطلب این تاپیک باشم ، ببینید دوستان من الآن خودم دارم روی ساخت فلزیاب apulse کار می کنم آخه خودم درستش نکردم و کارکردشو ندیده ام ، من پی سی بی آن را کامل با شماتیکش مطابقت دادم تقریباً مشکلی نداشت به جز یک مورد :
1) در شماتیک تریمر شماره 5 (rv5) پایه سمت چپش به وسیله ی مقاومت 15 کیلو r52 به +8V رفته اما در پی سی بی ازش خبری نیست همین طور پایه های 8 و 16 دو آی سی 4538 در شماتیک (u7 , u8) به جایی وصل نیست اما در پی سی بی به مثبت و منفی رفته.
از دوستان خواهش می کنم مرا راهنمایی کنند و بگویند آیا در کل مدار apulse مدار خوبی است یا خیر و راجع به عمق زنی آن کمک کنند.

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
دوستان بزارید شروع بشه ، مگه اسم تاپیک انتقاد ، منم دلم از همینا پره ولی این راهش نیست چون باعث بسته شدن تاپیک می شه ،، بگذریم ترجیح می دم خودم آغازگر یک مطلب این تاپیک باشم ، ببینید دوستان من الآن خودم دارم روی ساخت فلزیاب apulse کار می کنم آخه خودم درستش نکردم و کارکردشو ندیده ام ، من پی سی بی آن را کامل با شماتیکش مطابقت دادم تقریباً مشکلی نداشت به جز یک مورد : 1) در شماتیک تریمر شماره 5 (rv5) پایه سمت چپش به وسیله ی مقاومت 15 کیلو r52 به +8V رفته اما در پی سی بی ازش خبری نیست همین طور پایه های 8 و 16 دو آی سی 4538 در شماتیک (u7 , u8) به جایی وصل نیست اما در پی سی بی به مثبت و منفی رفته. از دوستان خواهش می کنم مرا راهنمایی کنند و بگویند آیا در کل مدار apulse مدار خوبی است یا خیر و راجع به عمق زنی آن کمک کنند.
این فلزیابی که انتخاب کردی دریکی ازانجمن هابحث میشدولی بنظرم عمق زنیش زیادنباشه بهتره که روی فلزیابی متمرکزبشیم که لااقل درایران جنبه تجاری پیداکرده وروش کارشده مثلsx500 که مدلهای مختلفی ازاون بااسامی مختلف توی بازاربفروش میرسه وتمامی قطعات ان بسادگی توی بازارگیرمیادامابزرگترین عامل برای موفقیت تنظیم کارکردمداره که میطلبه دوستانی که یکی ازمدلهای تجاری این دستگاه رودارندبیان وبه دوستاشون راهنمایی کنن من مطمئنم باکمی همفکری وهم کاری ساخت موفقش امکانپذیره وحتی قابل ارتقاءدادن هست

بالا