آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن تصویر در کوماکس dpv-4hp

ehsan@eiman

کاربر
2008-10-27
10
22
با سلام
دوستان و اساتید گرامی ؛
عرض شود دیروز بطور ناگهانی فقط تصویر ایفون کوماکس dpv-4hp قطع شد بقیه قسمتها مشکلی ندارن
توضیح اینکه سیم سفید کنترل شد قطعی نداره جامپر هم وصل هست
سپاسگزار میشم اساتید محترم و اهل فن راهنمائی لازم رو مبذول کنند
با تشکر و سپاس فراوان

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام همکار گرامی لطفا توضیحات دقیق وفنی بدهید تا دوستان راهنمایی کنند ایا راستر موجود است یا مانیتور سیاه است منظور من مجزا کردن عیب است ایا بدون سیم کشی در ساختمان هم تست کردیدولتاژ مدار تصویر وبرد تست شود موفق باشید
با سلام
دوستان و اساتید گرامی ؛
عرض شود دیروز بطور ناگهانی فقط تصویر ایفون کوماکس dpv-4hp قطع شد بقیه قسمتها مشکلی ندارن
توضیح اینکه سیم سفید کنترل شد قطعی نداره جامپر هم وصل هست
سپاسگزار میشم اساتید محترم و اهل فن راهنمائی لازم رو مبذول کنند
با تشکر و سپاس فراوان

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
شما ایفون را با پانل درب ویا با دوربین مجزا در صورت داشتن راستر امتحان کنید اما اگر مانیتور سیاه است وراستر ندارید ایفون را باز کرده وابتدا یک بررسی ازمدار تصویر ولامپ انجام دهید ابتداظاهر مدار رابه لحاظ لحیم سردی وقطع نبودن مدار بررسی کنید ودر مرحله بعد اگرمشکلی ندارد ابتدا لامپ وهای ولتاژ مدارات خروجی وتصویر را بررسی ونتیجه را اعلام کنید موفق باشید

آخرین ویرایش:

ehsan@eiman

کاربر
2008-10-27
10
22
درود بیکران
ضمن تشکر فراوان بابت پاسخگوئی؛
خدمت شما عارضم که دستگاه، بصورت مستقیم هم ازمایش شد متاسفانه باز هم مونیتور سیاه هست .ضمن اینکه از سالم بودن دوربین یقین دارم چون تست شد
از لحاظ قلع مردگی هم بررسی شده مشکلی نبود اما از لحاظ لامپ و های ولتاژ چون مقدارها رو دقیق نمیدونم تست نکردم
ممنون میشم در خصوص تست لامپ و های ولتاژ راهنمائی لازم رو مبذول کنید.
توضیح اینکه کارم برق صنعتی هست و به الکترونیک هم اشراف دارم تا حدودی که با راهنمائی اساتیدی چون شما رفع نقص کنم علی الخصوص که این مشکل به تصویر ربط پیدا میکنه
باز هم قدردانی و سپاس خودم رو پیشاپیش اعلام میکنم.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
ابتدا لامپ را تست کنید ایا فیلامان ان روشن میشودما معمولا بدلیل سرعت در کار با جابجای لامپ وبرد ابتدا عیب را محدود میکنیم .ودر صورت خرابی با تعویض قطعه رفع عیب میکنیم.شما برای تست سلامت لامپ ان را اهم چک کنید ویا اگر ولتاژ فیلامان روی لامپ درست باشد اما فیلامان روشن نشود لامپ خراب وباعث خاموشی میشود.اما ترانس های ولتاژ ابتدا باید یک شناخت از مدار افقی داشته باشید که از حوصله این بحث خارج است با اعلام ولتاژ ترانزیستور خروجی و اعلام ان وتست اهمی ترانزیستور منتظر توضیحات دوستان باشید موفق باشید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
همکار گرامی بکار بردن اصلاحات انکلیسی وتایپ ان خلاف مقررات سایت است من دیروز این پست شما را پاک کردم اما دوباره تکرار شدلطفا قوانین را مطالعه کنید وکمی تامل داشته باشید تا دوستان با درایت راهنمایی کنند

ehsan@eiman

کاربر
2008-10-27
10
22
همکار گرامی بکار بردن اصلاحات انکلیسی وتایپ ان خلاف مقررات سایت است من دیروز این پست شما را پاک کردم اما دوباره تکرار شدلطفا قوانین را مطالعه کنید وکمی تامل داشته باشید تا دوستان با درایت راهنمایی کنند
درود در ابتدا پوزش میخوام بابت موضوع مورد اشاره شما در خصوص تکرار بکار بردن واژه های لاتین قطعا" دیگه تکرار نخواهد شد دلیل تکرار هم عدم اشنائی با قوانین بود و متاسفانه عدم تامل من که میخواستم زودتر نتیجه بگیرم به هر... من نکات مطرح شده رو بررسی و نتیجه رو بعرض خواهم رسوند موفق و شاد باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

ehsan@eiman

کاربر
2008-10-27
10
22
درود
در ابتدا بایستی عرض کنم که متاسفانه مدتی به نت دسترسی نداشتم تادیروز !
واما در خصوص موضوع تاپیک ، با بررسی های به عمل امده اینطور که معلوم شد پس از فشردن کلید تصویر بر روی پانل فیلامان لامپ روشن میشود و ولتاژهای لازم هم وجود دارد .ترانزیستورها و دیودهای مسیر هم تست شدند علی الظاهر که سالم بودن و و اگه اشتباه نکنم و به موردی که بر خوردم آی سی tda8215b روی برد با عنایت به دیتا شیت ،مربوط به هوریزانتال ورتیکال میشود و با توجه به شکل زیر بایستی راه انداز هایولتاژ باشد که ظاهرا" این کار صورت نمیگیره حالا تا چه حد حدسم درست هست رو نمیدونم به همین خاطر ممنون و سپاسگزار میشم همونطور که با راهنمائی شما تا این مرحله از کار رسیدم باز هم از راهنمائی ارزشمند اساتید اهل فن بهره مند شوم.
با تشکر و سپاس فراوان

متاسفانه ظاهرا" قادر به قرار دادن تصاویر علیرغم موجود بودن ایکونهای مربوطه (قرار دادن لیک تصویر و ضمائم)نیستم .

بالا