آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

منبع تغذيه 0 الي 30 ولت 10 امپر با نشانگر ولتاژ و امپراز

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
836
2,826
درود بر شما

از لطف و عنایت شما بینهایت سپاسگزارم.
طراحی کردم و مکررا از سوی علاقمندان هم تست و تایید شد و بنظرم ارزنده ترین منبع تغذیه باشه که با حداقل قطعات دارای بالاترین دقت و کیفیت است و بسادگی و با اضافه کردن فقط یک مقاومت ، قابل ارتقاء به جریان های دلخواه است .

ساده ترین و دقیق ترین منبع تغذیه با تحلیل و عیب یابی
https://www.irantk.ir/threads/99745...لیل-و-عیب-یابی?p=559642&viewfull=1#post559642

سپاس

درود بر شما استاد عزیز
ببخشید من مدتیه به خاطر گرفتاری کمتر سر میزدم و اون پست رو ندیدم. حتما در اسرع وقت مونتاز کرده و شما رو در جریان قرار میدم. گرچه از قبل یکی خودم با استفاده از ماژول های کاهنده و ترانس 17 ولت ac یه تلویزیون قدیمی و همچنین ماژول ولت متر و امپر متر رو پنلی و یک قوطی پاور، درست کرده بودم که تصویرش رو پیوست کردم. البته محافظ اضافه جریان و اتصال کوتاه نداره.
راستی خاطرتون هست چند سال پیش با کمک شما یه مدار محافظ امپلی فایر ساخنه بودم؟ اگر خاطرتون باشه فرموده بودید برای انواع دستگاه ها قابل استفاده هست.لینک مدار: https://www.irantk.ir/threads/32770-مدار-محافظ-آمپلی-فایر
بنظرتون می تونم از مدار محافظ یکی برای همین منبع تغذیه ای که ساختم بسازم؟
سپاس

پیوست‌ها

• 1,001.8 کیلوبایت بازدیدها: 338
آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
درود بر شما استاد عزیز
ببخشید من مدتیه به خاطر گرفتاری کمتر سر میزدم و اون پست رو ندیدم. حتما در اسرع وقت مونتاز کرده و شما رو در جریان قرار میدم. گرچه از قبل یکی خودم با استفاده از ماژول های کاهنده و ترانس 17 ولت ac یه تلویزیون قدیمیو همچنین ماژول نشلت متر و امپر متر رو پنلی و یک قوطی پاور، درست کرده بودم که تصویرش رو پیوست کردم. البته محافظ اضافه جریان و اتصال کوتاه نداره.
راستی خاطرتون هست چند سال پیش با کمک شما یه مدار محافظ امپلی فایر ساخنه بودم؟ اگر خاطرتون باشه فرموده بودید برای انواع دستگاه ها قابل استفاده هست.لینک مدار: https://www.irantk.ir/threads/32770-مدار-محافظ-آمپلی-فایر
سپاس

درود

به به چه سلیقه ای
مطابق معمول بسیار عالی و زیبا

اما برای استفاده از محافظ آمپلیفایر در منبع تغذیه.
اولا محافظ و درواقع محدود کننده جریان در منبع تغذیه برخلاف محافظ آمپلیفایر باید بسیار دقیق و حساس باشه و لذا استفاده از آپ امپ اجتناب ناپذیره

اما محافظ آمپلیفایر نیاز به حساسیتی نسبت به ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلی آمپر هم نداره و به همین علت با یک ترانزیستور هم عملی و قابل استفاده است و با اینحال بخوبی انجام وظیفه میکنه.

ثانیا محدود کننده جریان در منبع تغذیه مورد اشاره را با تعداد ناچیز قطعات و با حساسیت و دقت فوق العاده طراحی کردم و اساسا مزیت این منبع تغذیه در سادگی و تعداد ناچیز قطعات آن است یعنی درحالیکه حساسیت و دقت آن قابل رقابت با منابع تغذیه حجیم و گرانقیت است معذالک بسیار ساده است و با تعداد ناچیز قطعات طراحی شده و بهمین علت طول عمر بسیار بالایی داره و بسرعت هم تعمیر میشه.

بنابرین دلیل منطقی برای جایگزینی محافظ آن با روش های دیگه وجود نداره.

سپاس

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
درود بر شما استاد عزیز
ببخشید من مدتیه به خاطر گرفتاری کمتر سر میزدم و اون پست رو ندیدم. حتما در اسرع وقت مونتاز کرده و شما رو در جریان قرار میدم. گرچه از قبل یکی خودم با استفاده از ماژول های کاهنده و ترانس 17 ولت ac یه تلویزیون قدیمیو همچنین ماژول نشلت متر و امپر متر رو پنلی و یک قوطی پاور، درست کرده بودم که تصویرش رو پیوست کردم. البته محافظ اضافه جریان و اتصال کوتاه نداره.
سپاس

سلام . بسیار شیک و شبیه منابع تغذیه جدید کوچک توی بازار شده . زنده باد
همونطور که استاد غزال گرامی فرمودن برای بخش کنترل جریان با پتانسیومتر نیاز به آپ امپ دارین . در مدار رگلاتور xl4016 دیدم که توسط اپ امپ و پتانسیومتر در مسیر خروجی یک مقاومت حرارتی کم اهم قرار داده بودن و توسط اپ امپ ، اختلاف ولتاژ دو سر مقاومت وات بالا میزان امپر خروجی رو می سنجید و توسط پتانسیومتر ریفرنس پایه ورودی اپ امپ تنظیم در نتیجه حداکثر جریان خروجی مدار تنظیم می شد

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,293
ایران
درود

در خصوص این سوال که علت نویز چیه ؟
با آزمایش زیر پاسخ کلیه سوالات و ابهامات را می بینی.

کلید پاور یکدستگاه خصوصا دستگاهی که دارای سیم پیچ باشه مانند ریش تراش روشن کن و با سرعت دوشاخه آنرا به پریز برق متصل و قطع کن .
حالا به کلیه دستگاههای اطراف که روشن است دقت کن ببین چه تاثیر مخربی روی اونا داره؟
در کلیه دستگاههای صوتی مجاور صدای تق تق و در کلیه دستگاههای تصویری نقطه های غیرعادی میبینی.

درواقع سیم پیچ ریش تراش بمنزله سیم پیچ ترانس سوئیچینگ نویزهایی در فرکانس های بیشمار تولید میکنه که حاصل ضربه های انرژی زمان قطع و وصله .
و البته اگه بصورت شانسی در لحظه ای که برق شهر صفر ولته اتصال دو شاخه با پریز برقرار بشه نویزی تولید نمیشه و در بقیه موارد تولید میشه و قویترین نویزها زمانی تولید میشه که ولتاژ برق شهر ماکزیمم باشه و دو شاخه را به برق متصل کنید.

این نویز دقیقا همان نویزهای سوئیچینگه و بواسطه سوئیچ انرژی و ارتباط ناگهانی ولتاژ به ترانس تولید میشه و ازآنجاکه تغییر ولتاژ در زمان بسیار بسیار ناچیز اتفاق میافته لذا دارای کلیه فرکانس ها و واقعا دارای بینهایت فرکانس است و حقیقتا بی پدر و مادر و چه بسا زنازاده است و رحم و انصاف نداره و همه چی رو داغون میکنه و از هر فیلتری عبور میکنه یعنی فیلتری در دنیا وجود نداره که بتونه مانع عبور کلیه فرکانس ها بشه لذا من بینهایت ازش بدم میاد و تا خسارت هایی که من تحمل کردم تحمل نکردی ، به نفعته تو هم بدت بیاد

سپاس
استاد عزیزم تا امروز به این سادگی نویز برایم تعریف نشده بود استاد دستتون درد نکنه
استاد آیا میشه بر اثر خرابی قطعات منبع تغذیه سوئیچینگ نویز شدید تر بشه ( منظورم در اثر خرابی قطعات منبع سوئیچینگ کار میکنه اما در این دو هفته نویزهای شدیدی مشاهده شده).

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
استاد عزیزم تا امروز به این سادگی نویز برایم تعریف نشده بود استاد دستتون درد نکنه
استاد آیا میشه بر اثر خرابی قطعات منبع تغذیه سوئیچینگ نویز شدید تر بشه ( منظورم در اثر خرابی قطعات منبع سوئیچینگ کار میکنه اما در این دو هفته نویزهای شدیدی مشاهده شده).

درود

مسلما با صدمه برخی از قطعات سوئیچینگ ، تولید فرکانس های مخرب بیشتر و موجب اختلال کار دستگاهها میشه.

اخطار خاموش کردن موبایل که در برخی از اماکن تاکید شده بدلیل تولید نویز در گوشی هاست که سیستم الکترونیکی اونجا رو اذیت و مختل میکنه

برخی از مدل های تلویزیون الجی که فیلتر مناسبی نداره حتی با خاموش و روشن کردن لامپ کم مصرف در نزدیکی تلویزیون ، اثر بدی روی تلویزیون داره و تلویزیون قاطی میکنه یا خاموش میشه یا دستخوش ناهنجاری های دیگه میشه .

سپاس

behbooran

کاربر
2017-03-29
2
3
سلام خسته نباشید من یک منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 10 امپر دارم اما نشانگر امپرش دقیق نیست مدل دستگاه من sunshin p3010 است با ولوم امپر دقیق تنظیم میشود ولی عدد نمایشگر درست نیست پتانسیو متر عوض کردم بازم درست نشد برد اصلی سالم و درست است نمایش ولتاژ درست است برد نمایشگرو قطعاتشو چک کردم درست است ولی نمایشکر امپر دقیق نیست با امپر متر امپر دستگاهو چک کردم دقیق تنظیم میشود نمایشگر امپر دقیقو نشون نمیده لطفان میشود راهنماییم کنید ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
سلام خسته نباشید من یک منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 10 امپر دارم اما نشانگر امپرش دقیق نیست مدل دستگاه من sunshin p3010 است با ولوم امپر دقیق تنظیم میشود ولی عدد نمایشگر درست نیست پتانسیو متر عوض کردم بازم درست نشد برد اصلی سالم و درست است نمایش ولتاژ درست است برد نمایشگرو قطعاتشو چک کردم درست است ولی نمایشکر امپر دقیق نیست با امپر متر امپر دستگاهو چک کردم دقیق تنظیم میشود نمایشگر امپر دقیقو نشون نمیده لطفان میشود راهنماییم کنید ممنون

درود

بدون نقشه چطور راهنمایی ممکنه ؟

سپاس

armin-a

کاربر vip
vip
کاربر
2011-12-06
257
208
سلام دوستان. ایا نقشه ای وجود داره که من خروجی این منبع تغذیه رو متغییر کنم. هم امپر رو و هم ولتاژ رو.
ممنون از اساتید گرامی
متاسفانه نمیشه عکس بارگذاری کنم. ولی پاور مورد نظر من
پاور سوئیچینگ 24 ولت و با امپراژ خروجی 14.6 امپر هست.
مدل پاور
LRS-350-24KO

Tamir 2015

کاربر vip
کاربر
2015-08-28
79
36
اصفهان
سلام
اگر تئوری یه دوستان توضیح بده منبع تغذیه که فابریکی مثلا ۱۰ ولت ۲ آمپر میشه دست برد و تبدیلش کرد ۳۰ ولت ۵ آمپر؟
یک منبع myson mt-25 دارم نو هم هست ولی خطا پیدا کرده میخوام بدم کالیبره کنند ولی یه نفر گفت بعد کالیبره میشه برات ارتقاء بدم ولتاژش ببشتر بشه

بالا