آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کمک در تعمیر چای ساز جنرال

roolee

کاربر
2009-04-10
1
3
دوستان سلام
من با یه چای ساز جنرال مشکل دارم . مشکل هم توی قسمت گرمکن قوری هست , المنتش گرم نمیشه ولی تست کردم سالم بود , روی بوردش یه نمایشگر داره که دما را کم و زیاد میکنه , ,وقتی کلید روشن را میزنم نمایشگر روشن میشه و تو کم و زیاد کردن دما هم مشکلی نیست بنابراین فکر نمیکنم آی سی کنترلرش مشکلی داشته باشه ولی المنت اصلن گرم نمیشه بیشتر قطعاتش رو چک کردم ترایاک , ترانزیستور و دیودها ولی یه اپتوکوپلر تو مسیر ترایاک هست که به اون شک دارم . میخوام بدونم اگر نخوام از بورد دیجیتالش استفاده کنم و بخوام مثل این چای سازهای معمولی المنت با یک کلید پاور معمولی روشن بشه و گرمای خیلی کمی ایجاد بشه توی مسیر المنت چه قطعه ای قرار بدم چون وقتی المنت رو مستقیم به برق وصل میکنم گرمای خیلی شدیدی ایجاد میشه .
ممنونم

rodbast90

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-21
545
1,970
babolsar
بنام خدا
سلام وخسته نباشید
فکر نمیکنم مقدار گرما ی قوری ربطی به برد دیجیتال داشته باشد
چون المنت گرم نگهدارنده قوری یک المنت بسیار ضعیفی میباشد
که فقط قوری را گرم نگه میدارد جهت دم کشیدن چای.
حال اگر چنین است با گذاشتن یک ترموستات ساده در فضای داخلی (اطراف المنت)این مشکل حل میشه انشا ءالله

sadatiha

کاربر
2014-01-31
1
4
سلام دوست عزیز تو مسیر نهایی المنت که فرمان اصلی یا اصطلاحا اتش گرمکن یه تریستور قدرت سه پایه وجود داره و یا در مدل شما تریاک هست .کافیه سر 1و3 این تریستور رو با یک کلید معمولی تحریک کنید به همین سادگی با وصل شدن کلید گرمکن روشن میشود تا زمانیکه که کلید وصل باشد.ودر صورت قطع کلید با قطع شدن اتصال کوتاه پایه ها تریستور گرمکن قطع می شود.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,504
با یکسره کردن المنت در صورت گرمای زیاد ممکن است به بدنه اسیب برساند شما المان های مسیر خصوصا تریاک را تعویض وتست کنیدوعکسی از مدار الکترونیکی وقطعات بکار رفته بگذارید تا همکاران بهتر راهنمایی کنند موفق باشید

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
234
151
سلام
چنتا راهنمایی خواستم اگه کمک کنید ممنون میشم :
این چایسازهای لمسی که کلیدش از یه فنر و ال ای دی تشکیلی شده و زیر شیشه عمل میکنن؛ کلیدها از چه خاصیتی استفاده میکنن ؟؟
و توی چایساز من از ترایاک استفاده شده و همیشه ( چه روشن بودن و چه خاموش بودن ) المنت چایساز گرم میشه .
تقریبا" از ترایاک و ترانزیستورهای راه اندازش مطمینم .
چه دلیلی دیگه داره که خروجی ترایاک همیشه فعاله؟؟

با تشکر

Plr

کاربر
2016-08-19
6
5
اگر بخواهی با کلید معمولی روشن بشه حتما باید المنت نعلی را با یک المنت صفحه ای قدیمی عوض کنید مانند چایساز های قدیمی

Plr

کاربر
2016-08-19
6
5
احتمالا یا
B t 138سوخته یا ترانزیستورهایs m d پشت برد که معمولا ترانزیستور j 1 که همان ترانزیستور8050 میباشد سوخته

Alex121121

کاربر
2022-01-25
2
0
48
دوستان ببخشید اگه دیود زنر ها رو هر دو ۱۲ ولت بزاریم مشکل پیش میاد ؟

بالا