آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست نقشه شماتیک محافظ یخچال فریزر

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
سلام بر دوستان

محافظ یخچالمون (مدلش بی تا هست) بعد از مدتی که در برق باشد رله آن شروع به قطع و وصل شدید میکند . اگر کسی نقشه شماتیکی از هر مدلی از آن را دارد لطفا در سایت قرار دهد .

بعدش هم بگم که خودم هم میدونم اینا میان ولتاژ رو اندازه میگیرند و اگر نوسان داشته باشه یا کم یا زیاد باشه رله خروجی رو قطع میکننند و ... ولی شماتیک دقیق میخام .

با تشکر از دوستان

rouya77

کاربر
2012-08-10
5
20
سلام رله یا قطع میشه یا وصل وقتی مرتب پشت سرهم پلاتینش قطع و وصل می کنه رله اش ایراد داره و حتما عوض کنید از نوسانات برق نیست . با دنبال کردن ترک های برد می توانید طراحی شو بفهمید . بیشترین خرابی های این محافظها از رله شه موفق باشید.

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
سلام رله یا قطع میشه یا وصل وقتی مرتب پشت سرهم پلاتینش قطع و وصل می کنه رله اش ایراد داره و حتما عوض کنید از نوسانات برق نیست . با دنبال کردن ترک های برد می توانید طراحی شو بفهمید . بیشترین خرابی های این محافظها از رله شه موفق باشید.
با تشکر از شمایکی دیگه هم داریم که هرچقدر وایمیسیم ، چراغش سبز نمیشه ! اون که دیگه از رله نیست ؟ خازنها رو هم عوض کردم دیودها و ترانزیستورها هم چک کردم، دیگه فقط میمونه مقاومت ها . یعنی ممکنه از مقاومتها باشه؟

rouya77

کاربر
2012-08-10
5
20
من خیلی وقته که مدارشو ندیدم ولی رله هاش خیلی زود خراب میشه رله رو عوض کنید اگه درست نشد یه آیسی تایمر داره که همون سه دقیقه زمان رو میده می تونید از پین هایی که ای سی روش قرار میگیره استفاده کنید اول آی سی رو در بیارین سوکت رو جاش لحیم کنید آی سی سالم رو روی سوکت قرار بدین اگه درست شد که هیچ اگه نشد می تونید آی سی قبلیو روی سوکت قرار بدین من تا حالا چند تایی که محافظ تعمیر کردم همه شون رله شون زود از کار می افته و یکیشونم از آیسیش شماره آی سی و یادم رفته ولی یه دونه بیشتر نداره امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم. موفق باشید.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,567
با سلام :
دوستان اگه یه مقدار وقت بیشتر بزارین و عناوین تاپیک ها را مرور کنید سریعا به نتیجه خواهید رسید .
نقشه کامل مدار محافظ یخچال در لینک زیر موجود هست لطفا تاپیک بی محل باز نکنید :
مراجعه و دانلود کنید :
[hide] http://www.irantk.ir/attachments/2912d1222045560-.jpg [/hide]
موفق باشید .

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,119
با سلام :
دوستان اگه یه مقدار وقت بیشتر بزارین و عناوین تاپیک ها را مرور کنید سریعا به نتیجه خواهید رسید .
نقشه کامل مدار محافظ یخچال در لینک زیر موجود هست لطفا تاپیک بی محل باز نکنید :
مراجعه و دانلود کنید :
hidden content may not be quoted
موفق باشید .
سلام
بادرود فراوان
استاد عزیز این محافظ چقدر وقت طول می کشد تا ولتاژ را وصل کند اگر برای یخچال باشد باید مدت 4الی 5 دقیقه طول بکشد وبرای تلویزیون معمولا 20 ثانیه.
دیگر اینکه آیا در این نقشه برای اینکه بتوانیم زمان وصل شدن رله را تغییر دهیم باید چکار کرد؟

با سلام خسته نباشید اکثر محافظ ها ای سی LM324 را دارن تعویض این ای سی اگر نتیجه ای نداد با اندازه گیری پایه 11 و 4 همان ای سی از وجود ولتاژ در محدوده 12 الی 24 ولت که البته بستگی به شرکت سازنده داره اطمینان حاصل نمایید اگر نبود از خازن ورودی شروع کنید وهمچنین پل دیود و زنر تثبیت کننده ولتاژ البته مواظب ولتاژ بالا باشید من در اکثر محافظ ها با اعمال ولتاژ 12 ولت به پایه 11 و 4 LM324برای تست امتحان میکنم ولی در این حالت خروجی مدار وصل نمیشود علت هم وصل نبود مدار به 220 ولته که برای تشخیص ولتاژ کم و زیاده که در این حالت نمی زاره رله وصل بشه موفق باشید

بالا