آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

15 گارانتی معتبر تلفن‌ همراه

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,833
ایران
ارائه خبرهایی پیرامون مقابله با پیام‌های چند رسانه‌ای کوتاه (mms) طی چند روز گذشته موجی از اظهار نظرهای مختلف را در حوزه فناوری اطلاعات برانگیخته است رییس کمیته مخابرات مجلس کنترل محتوای mmsهای تلفن‌همراه را غیر قانونی می‌داند. او می‌گوید: کنترل محتوای mms و sms جزو مصادیق شنود بوده و باید با حکم قضایی صورت گیرد. دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم همزمان با ارائه این خبر بیانیه‌ای صادر کرده و در آن ذکر شده که این مصوبه بر اساس درخواست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شده و مقرر شده است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور جلوگیری از تبادل داده‌ها و اطلاعات مغایر با قانون، شرع و اخلاق عمومی در سیستم mms، دستورالعمل تهیه سخت افزار، نرم افزار، تجهیزات لازم و سایر ساز و کارهای مقتضی برای صیانت از فضای شبکه‌های اطلاع رسانی را به شرکت‌های طرف قرار داد اعلام تا پس از فراهم آوردن تمهیدات فوق و تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرویس mms ایجاد و فعال شود.
اما در پی انتشار خبری با عنوان ایجاد محدودیت در ثبت سریال گوشی‌های وارداتی تلفن‌همراه، یک مقام آگاه و مطلع در شرکت ارتباطات سیار در گفت‌وگویی با وب‌سایت وابسته به وزارت ارتباطات می‌گوید: شركت ارتباطات سیار، هیچ محدودیتی برای ثبت سریال گوشی‌های وارداتی تلفن‌همراه ندارد. این مقام آگاه وجود برخی محدودیت‌ها را ابلاغ شده به شركت ارتباطات سیار عنوان و تصریح می‌کند: مبدا این قوانین و محدودیت‌ها ربطی به این شركت ندارد؛ زیرا از دید شركت ارتباطات سیار محدودیتی وجود ندارد و آنچه كه از طریق وزارت بازرگانی و ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز ارجاع شود، ثبت خواهد شد.

83401897920646018472272542371266617969.jpg
آخرین خبر موبایل ایرانی هم به اعلام اسامی 15 شركت مجاز واردكننده تلفن‌همراه باز می‌گردد. داریوش قاسمی، مدیركل مبارزه با قاچاق سازمان حمایت از مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان، می‌گوید:
بر اساس قانون شركت‌های معتبر به ارائه گواهی و ذكر نوع گارانتی و خدمات پس از فروش، قبل از اقدام به واردات موظف خواهند بود.
اسامی واردکنندگان معتبر تلفن‌همراه به این شرح اعلام شده است:
شركت مطهرضمیر به عنوان نماینده رسمی‌ واردكننده مارك‌‌هایر، پرشین تلكام واردكننده مارك lg، پارس نیكاتل كیش واردكننده مارك هیوندای و سونی اریكسون، شركت بهارچین رانجو واردكننده مارك ساژم، شركت بازرگانی فانوس جهان رهنمون واردكننده ایل******، خدمات طلایی‌ نیا واردكننده نوكیا، پارس ایراتل واردكننده نوكیا، پارس سیتادل واردكننده سونی اریكسون، پارس قائم قشم واردكننده سامسونگ، شركت فناوری اطلاعات آینده‌نگر قشم واردكننده مارك پنتك، شركت اتصالات اینترنشنال تهران واردكننده مارك نوكیا، شركت موبایل پلاس واردكننده نوكیا، شركت پارس كانتل كیش واردكننده سونی اریكسون، شركت صنایع ماشین‌های اداری ایران واردكننده lg و شركت پارس مایكروتل واردكننده سامسونگ در سال جاری محسوب می‌شوند. بر همین اساس گارانتی‌های این 15 شركت جزو گارانتی‌های معتبر محسوب می‌شوند.

منبع: دنیای اقتصاد
 
بالا