آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

Mirzaie

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
با تشکر از همه عزیزان . نیاز به مدار محافظ تلفن در برابر برق 220 ولت دارم. لطفا مداری در این رابطه معرفی کنید.

آخرین ویرایش:

kayba

کاربر
2011-06-27
3
7
میشه مدار گیرنده جی پی اس درست کرد که اطلاعاتو با یه کابل یو اس بی به کامپیوتر بفرسته یا اون مدارو ردیابی کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: str

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با تشکر از همه عزیزان . نیاز به مدار محافظ تلفن در برابر برق 220 ولت دارم. لطفا مداری در این رابطه معرفی کنید.
با سلام :
در اکثر تلفن های امروزی {حتی ارزان قیمت } یک قطعه واریستور استفاده شده که در صورت وارد شدن ولتاژ بیش از 100 ولت واریستور عمل کرده و فیوز سر راه خط و تلفن را قطع میکند این واریستورها از رنگ ظاهری شان ولتاژ شان مشخص میشه {سبز الی نارنجی و قرمز } و از 90 ولت الی 250 ولت در بازار رایج هستند در صورتیکه در تلفنی این قطعه موجود نیست میتونید انرا خریداری و به موازات خط های A / B وصل
کنید اگر فیوز ندارد یک فیوز سر راه خط و تلفن نیز بزارید .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
میشه مدار گیرنده جی پی اس درست کرد که اطلاعاتو با یه کابل یو اس بی به کامپیوتر بفرسته یا اون مدارو ردیابی کرد؟
با سلام :
چنین مداری به صورت اماده در بازار تجارت به همراه نرم افزارش موجود هست و مونتاژ دستی ان مقدور نیست {با توجه به قطعات بکار رفته در ان} پیگیر باشید پیدا میکنید .
موفق باشید .

morteza_1130

کاربر vip
کاربر
2008-11-14
158
977
با سلام
تایمر دو ساعته میخواستم جهت کولر آبی با تغیر زمانی مثلا از 20 دقیقه تا 120 دقیقه که 5 آمپر قدرت داشته باشد .
دوستان راهنمایی کردن که در سایت هست. تشکر میکنم ولی سر در نیاوردم. اگه امکان داره یک مدار ساده بگذارید .باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aliavr

aliavr

Banned
2010-02-13
208
494
سلام دوست عزيز:
اين كه خيلي آسونه بادو عدد ديود 1N4148 امكان پذير است كاتدديودهارابهم وصل كن وازدوپايه ديودهابين سيمهاي خط تلفن استفاده كن (يعني دوپايه ديگرديودهارابه دوتاسيم خط تلفن داخل تلفن وصل كنيد)

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام نقشه ساخت تفنگ مغناطیسی یا همانcoil gun را می خواستم در صورت موجود بودن زیاد پیچیده نباشه ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام نقشه ساخت تفنگ مغناطیسی یا همانcoil gun را می خواستم در صورت موجود بودن زیاد پیچیده نباشه ممنون
با سلام :
معمولا مونتاژ و ساخت اینگونه مدارات ضمن رعایت جنبه های قانونی - دقت و ظرافت بیشتری نیاز دارند و تقریبا پیچیده میباشند ساده ترین نوع مداری که در ارشیوم پیدا کردم تقدیم میکنم که صرفا جهت اشنایی با عملکرد و ارتقای علمی میباشد و هرگونه استفاده غیر منطقی به عهده کاربر میباشد .
دانلود و مطالعه فرمایید .
یک فیلم ویدیویی اموزشی نیز از نحوه مونتاژ و عملکرد را به همراه فایل ضمیمه اپلود میکنم امیدوارم براتون مفید واقع شود .
موفق باشید .
[hide] منبع اصلی مطلب به همراه فایل های ضمیمه و ویدیویی : http://hackedgadgets.com/2007/01/27/top-5-coil-guns/ [/hide]

پیوست‌ها

• 31 کیلوبایت بازدیدها: 114
  • 8.3 کیلوبایت بازدیدها: 108

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
با سلام به استاد عزیزم جناب رجبی
بعد از مدتی غیبت که دلیلش هم اینه که در دوران آموزشی بسر میبرم 2 روز مرخصی دادن و من باز مزاحم شما شدم
راستش به مدار تایمری احتیاج دارم که :
1) با برق 220 ولت شهری کار کند
2) با زدن یک کلید شستی ( فشاری ) یک هواکش را روشن و بعد از مدت زمان خاصی ( مثلا" 5 دقیقه ) خاموش کند
با تشکر

a-hadad

کاربر
2011-05-10
6
1
سلام آقاي رجبي
بخشيد من قسمتي از مدار ترموستات با ترموكوپل k رو ميخوام كه خروجي مدار رو به ميكرو بدم تا بتونه اين دما رو بخونه . علت استفاده نكردن من از lm35 يا ديگر سنسورها به خاطر مقاومت در شرايط نا مناسب است . لطفا كمك كنيد آقاي رجبي خواهشا كمك كنيد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady
بالا