آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با عرض سلام
بنده يه مدار احتياج دارم
يه مدار فلاشر واسه power led 100w
هر جا گشتم نقشه پيدا نكردم
ال اي دي ١٠٠ وات با ولتاژ ٢٤ ولت كار ميكنه وات و جريان مصرفي ٣ آمپر
درايو يا همون آداپتور رو داره و نورش خوبه ، ولي ميخام حالت چشمك زن با قابليت كنترل سرعت باشه واسه جشن خونوادگي
لطف كنيد در صورت امكان مداري قرار بدين
با تشكر از استاد گرامي

alidadras30

کاربر vip
کاربر
2017-03-05
88
148
باسلام
اگه لطف کنید یه مدار ان واف بهم معرفی کنید واسه برق 12ولت بایک میکرسوییچ که با یه بار زدن روشن ودوباره بازدنش خاموش بشه
باتشکر ازاساتید محترم

فرستاده شده از F3212ِ من با Tapatalk

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
باسلام
اگه لطف کنید یه مدار ان واف بهم معرفی کنید واسه برق 12ولت بایک میکرسوییچ که با یه بار زدن روشن ودوباره بازدنش خاموش بشه
باتشکر ازاساتید محترم

با سلام :
تقریبا همه درخواست های اخیر این صفحه در همین بخش موجود هستند مثلا همین درخواست on.off با رله مکانیکی و ایسی های فلیپ فلاپ در بخش معرفی ایسی ها و همین بخش موجود هست جستجو و استفاده کنید ..... دلیل عدم دریافت پاسخ سایر دوستان این بخش هم همین تکراری بودن انهاست ....
موفق باشید .

alidadras30

کاربر vip
کاربر
2017-03-05
88
148
با سلام :
تقریبا همه درخواست های اخیر این صفحه در همین بخش موجود هستند مثلا همین درخواست on.off با رله مکانیکی و ایسی های فلیپ فلاپ در بخش معرفی ایسی ها و همین بخش موجود هست جستجو و استفاده کنید ..... دلیل عدم دریافت پاسخ سایر دوستان این بخش هم همین تکراری بودن انهاست ....
موفق باشید .
ممنون ازشما دوست عزیز وارزوی توفیق روزافزون

behrang_dvb

کاربر vip
کاربر
2009-01-01
18
31
با سلام
مدار تایمر تاخیر در وصل میخواهم با این مشخصات
ولتاز تغذیه : 7.2 ولت
رنج های تاخیر : از 1 تا 8 ساعت
اگر این قابلیت را بشه اضافه کرد : پس از وصل , چند ثانیه وصل بماند و سپس قطع گردد .
امکان استفاده از lcd مقدور نیست
و غیره نمی باشدpic یاavr محدودیتی در استفاده از
555 بغیر ic البته به علت نیاز استفاده از مدار در محیط با درجه حرارت بالا لطفا از

آخرین ویرایش:

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
سلام میتونید یک کمک به من کنید برای ساخت دو مدار

یکی اسپلیتر شبکه که تقویت کننده هم باشه

یکی اسپلیتر vga که تقویت کننده هم باشه

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام میتونید یک کمک به من کنید برای ساخت دو مدار
یکی اسپلیتر شبکه که تقویت کننده هم باشه
یکی اسپلیتر vga که تقویت کننده هم باشه
با سلام:
بازم سوال ناقص و نا مفهوم !!!!! تصمیم بر این بود تمام چنین درخواست ها را کلا حذف کنیم اما گفتم شاید طی مطالعه مطالب انجمن چند پستی با این نوع پاسخ داشته باشیم تا کاربران ببینند و مراعات کرده و فکر نکنند که احیانا بی حرمتی میشه و ......
درخواست خود را کامل و وضوحا تشریح کنید تا امکان اتخاذ طراحی وپاسخ مناسبی را بتوان عرضه کرد .....
شما در ذهن خود ان ایده لازم تون را مجسم نموده و اومدید با استفاده از واژهایی درخواست دادید حال باید چندین سوال به تفصیل بپرسیم تا بتونیم ان ایده ذهنی شما را خوانده و نسبت به درخواست تون وقت بزاریم و.... نهایتا ممکن هست بفرمایید که ---نـــــــــــــــه !! نـــــــــــــــه!! منظور من این چنین نبود و فلان بود و.....
مثالی نسبت به درخواست دو سه کلمه ای از شما : اسپیلیترVGA که گفتین اصولا مدار یا دستگاهی هست که یک فریم ویدیویی را به چند قسمت تقسیم میکنه و هر کدام از این قسمت ها را در کنار هم توسط چند نمایشگر جداگانه در کنار هم اعمال میکنند تا ببیننده تمام یک صحنه را در چند نمایشگر تماشا کند که لازمه مدار دقیق محاسباتی و طراحی منسجمی را بدنبال دارد حال ممکن هست هدف شما اینطور باشد که یک ویدیوی کاملی VGA را بخواهید همزمان و به موازات هم در دو نمایشگر مجزا تماشا کنید (دو مانیتور از یک سیستم ) خب اینجاست که تمام زحمات و اوقات ما با یک کلمه شما هدر رفت ایا اینکار درسته ؟؟؟؟؟ و ده ها مسایل دیگر .....
مفروضات را با توضیحات کامل اعم محل کاربرد و نوع سیستم رنگ و ولتاژ کاری و هدف از این ساختن چنین مداری و امکانات و ......... تا کامل تشریح نکنید فقط مجبوریم چنین درخواستهای همه را بی یاسخ بزاریم .
موفق باشید

kavooshgar

کاربر vip
کاربر
2009-06-28
44
105
سلام استاد بزرگوار
بنده یه مدار منبع تغذیه بدون ترانس را داخل مدار یه دستگاه گیرنده ریموت کنترل مخصوص لوستر دیدم که ساختار ساده ای داره اما 4 عدد خازن موازی دیودهای پل قرار داده که مقدارشون برام سوال هست بعلاوه یه سلف که اونو هم مقدارشو نمی دونم چجوری پیدا کنم(مشخصات سلف : یه سلف به اصطلاح بشکه ای هستش که قطر بیرونی هسته حدود 6 میلیمتر و ارتفاع هسته حدود 8 میلیمتر ، سیم پیچیده شده حدود 420 الی 450 دور سیم لاکی نمره 7 یا 8 هستش ، ممنون میشم کمکم کنید - با سپاس فراوان
http://uupload.ir/files/u9sa_منبع_تغذیه.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام استاد بزرگوار
بنده یه مدار منبع تغذیه بدون ترانس را داخل مدار یه دستگاه گیرنده ریموت کنترل مخصوص لوستر دیدم که ساختار ساده ای داره اما 4 عدد خازن موازی دیودهای پل قرار داده که مقدارشون برام سوال هست بعلاوه یه سلف که اونو هم مقدارشو نمی دونم چجوری پیدا کنم(مشخصات سلف : یه سلف به اصطلاح بشکه ای هستش که قطر بیرونی هسته حدود 6 میلیمتر و ارتفاع هسته حدود 8 میلیمتر ، سیم پیچیده شده حدود 420 الی 450 دور سیم لاکی نمره 7 یا 8 هستش ، ممنون میشم کمکم کنید - با سپاس فراوان
http://uupload.ir/files/u9sa_منبع_تغذیه.jpg

با سلام :
سه عدد زینر +12ولتی به موازات هم و سری با مقاومت 68 اهمی با خازن الکترلیتی مربوطه عهده دار یک ولتاژ تقریبا ثابت 12 ~ 15 ولتی را تثبیت میکند .
خازن های موازات دیود های رکتیفایر نقش بریدن یا محدود سازی ولتاژ پیک برق شهر در حالت سویچ دیودها { ولتاژ مع***ی } ها را بهمراه یک بوبین سری در مدار (سلف مورد اشاره ) عهده دار هستند ظرفیت این خازنها از 470 پیکو الی 4.2 نانو 400 ولتی خواهد بود.
خازن میکرو( 0/1 ) موازی با پل نیز از ورودی نویز احتمالی روی پیک برق شهر را حذف میکند .
مقاومت 330 کیلو جهت دیشارژ خازن در حالت بی باری ( جلوگیری از تخلیه خازن روی دوشاخه و برق گرفتگی در حالت دوشاخه ازاد ) استفاده شده و خازن سری با مدار نقش کاهنده جریان برق ورودی به مدار ....
مسلما اهمیت مقدار و ظرفیت سلف فوق در مدار کم رنگ میباشد و بهتر هست تا حد امکان از قطر کمتری تهیه شود و تعداد دور هم شایسته است که تا پر شدن حجم هسته پیچیده شود (به صورت اماده تجاری اش هم در بازار موجود هست .

بالا