آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی برای یکسره کردن دمنده هود

behking

کاربر
2009-09-22
4
2
سلام
(من یک مبتدی هستم و چیزی از تعمیرات سر در نمیارم)

ما یک هود قدیمی داشتیم که تاچش کار نمیکرد و با حداکثر قدرت کار می کرد و ما به عنوان دمنده از موتورش استفاده می کردیم ولی از امروز دچار مشکل شده و وقتی به برق وصل میکنیم اول یه صدای تیک میده و حدود یکثانیه روشن میشه و بعد دوباره خاموش میشه.

میخواستم ببینم راهی داره که این بردها و کلیدهای تاچ رو کلا ازش جدا کنم و فقط یه دوشاخه مستقیم به خود دمنده وصل کنم؟ (عین تهویه ها)

چون سیم اصلی برق (رنگ قهوه ای و آبی) به برد میره و بعد چهارتا سیم (رنگ های سیاه قرمز سبز و خاکستری) بعلاوه دو سیم دیگر (رنگ های سفید و زرد) به موتور فن برمیگرده نمی دونستم چطور باید این کار و انجام بدم
ممنون میشم که راهنمایی کنید

(نمی خوام به عنوان هود استفاده کنم .. برای کار دیگه ای نیاز دارم که احتیاجی به تنظیم سرعت هم نیست)

// خواستم عکس هم بزارم که گویا برای پست های جدید اجازه نمیده //

behking

کاربر
2009-09-22
4
2
نمی دونم چرا اجازه ارسال عکس نمیده ولی لینک های تصاویر رو به شکل متن اینجا قرار میدم

///////////////uupload.ir/files/fbu_whatsapp_image_2020-07-21_at_10.05.24_pm.jpeg/////////////////

/////////////////uupload.ir/files/24dh_whatsapp_image_2020-07-21_at_10.06.28_pm.jpeg/////////////////////

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
نمی دونم چرا اجازه ارسال عکس نمیده ولی لینک های تصاویر رو به شکل متن اینجا قرار میدم

///////////////uupload.ir/files/fbu_whatsapp_image_2020-07-21_at_10.05.24_pm.jpeg/////////////////

/////////////////uupload.ir/files/24dh_whatsapp_image_2020-07-21_at_10.06.28_pm.jpeg/////////////////////

تا عضویتت کامل نباشه نمیتونی از امکانات کلی استفاده نمایید
ابتدا ببینید آیا خود برد به تنهایی خروجی دارد یا خیر ؟
اگر داره خروجیش چند ولت هست ؟
اگر برد مشکل داره ببین فن ها با چه ولتاژی کار میکنن؟
دور و بر فن و برچسب ها رو کنکاش کن مشخصات فن و ولتاژ استاندارد کاریش نوشته هست
ابتدا از این موارد مطمعن شو ایراد تفکیک میشه بعد دقیق گزارش کن یه موقع خرابکاری نکنید

بالا