آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوختگی برد کلید مکانیکی هود بیمکس B8002u

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
با درود
خدمت اساتید و همکاران گرامی
برد کلیدهای مکانیکی هود بیمکث مدل B8002u برد سوختگی داره و سیم هاش جدا شده
یه جفت موتور فن سه دور به هود وصله با رنگ بندی - آبی (مشترک) - سبز (دور کند) - سفید (دور متوسط) و مشکی (دور تند)
لطف کنید راهنمایی بفرمایید که سیم مشکی ورودی برق و سر سیم های موتور رو چه طوری جایگذاری کنم واینکه چون برد سوختگی داره با تراشیدن ترک ها و لحیم کردن سیم ها به ترک ها مشکلی برای برد پیش نمی آد؟ (از لحاظ آمپرکشی)
متأسفانه شرکت بیمکث لوازم یدکی هودهای تولیدیش رو فقط به نمایندگی هاش می ده و تو بازار فروش عمومی نداره و نتونستم برد این مدل رو گیر بیارم
با سپاس فراوان

پیوست‌ها

• 262.3 کیلوبایت بازدیدها: 45
  • 320.5 کیلوبایت بازدیدها: 30

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
با درود
اساتید و عزیزان لطفاً راهنمایی می فرمایید؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
795
1,336
با درود
خدمت اساتید و همکاران گرامی
برد کلیدهای مکانیکی هود بیمکث مدل B8002u برد سوختگی داره و سیم هاش جدا شده
یه جفت موتور فن سه دور به هود وصله با رنگ بندی - آبی (مشترک) - سبز (دور کند) - سفید (دور متوسط) و مشکی (دور تند)
لطف کنید راهنمایی بفرمایید که سیم مشکی ورودی برق و سر سیم های موتور رو چه طوری جایگذاری کنم واینکه چون برد سوختگی داره با تراشیدن ترک ها و لحیم کردن سیم ها به ترک ها مشکلی برای برد پیش نمی آد؟ (از لحاظ آمپرکشی)
متأسفانه شرکت بیمکث لوازم یدکی هودهای تولیدیش رو فقط به نمایندگی هاش می ده و تو بازار فروش عمومی نداره و نتونستم برد این مدل رو گیر بیارم
با سپاس فراوان
سلام
نتونستم برای مقایسه تصویر برد شما رو تو اینترنت پیدا کنم. اما بنظر سوختگی فیبر خیلی غیر عادی هست. آیا قطعه‌ای در محل سوختگی قرار داشته؟

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
سلام
نتونستم برای مقایسه تصویر برد شما رو تو اینترنت پیدا کنم. اما بنظر سوختگی فیبر خیلی غیر عادی هست. آیا قطعه‌ای در محل سوختگی قرار داشته؟
با درود
خیر فقط سیم های موتور هود در این قسمت لحیم شدند که سیم ها به خاطر شورتی پیش اومده عایقشون آب شده بود و به هم چسبیده بودند و دو تا موتور دستگاه رو تست گرفتم هر دو سالم بودند

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,334
2,986
جنس فیبر و کلید ها بسیار بد هستش و اینکه در مجاورت بخار و روغن دچار اتصالی می شنود شما کلید و برد تهیه کردید با یه قاب پلاستیکی این قسمت رو بپوشانید

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
795
1,336
با درود
خیر فقط سیم های موتور هود در این قسمت لحیم شدند که سیم ها به خاطر شورتی پیش اومده عایقشون آب شده بود و به هم چسبیده بودند و دو تا موتور دستگاه رو تست گرفتم هر دو سالم بودند
منظورم همینه که این بخش برد به دلیل عامل خارجی (اتصالی سیم‌ها) به این نحو سوخته و نه بر اثر آمپر کشیدن و یا ایراد در این نقطه. حتی محل لحیم کردن سیمها هم سالم هست. (ناحیه اصلی آسیب دیده رو مشخص کردم) لذا بعید می‌دونم ترمیم این قسمت تاثیری توی کار داشته باشه.
با این حال اجازه بدید همکاران هم نظر مشورتی بدن.

20230813_100548.jpg

آخرین ویرایش:
بالا