آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دل زدن ولتاژ خروجی و مشکل در STARTUP آی سی 3844

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با سلام خدمت استاد غزال عزیز
با تعویض ۴۳۱ بالائی که سوخته بود نتایج زیر بدست آمد:
در صورتی که تمام قطعات در جایشان قرار دارند خروجی ولتاژ دل میزنه و وقتی تنها خازن ۱۰۰ نانو بین رفرنس و کاتد ۴۳۱ پایینی را در میارم همه ولتاژ ها درست هستند.
در اینحالت که ولتاژ ها درست هستند با موازی کردن مقاومت ۴۷۰ اهمی با R1 هیچ اتفاقی نمیوفته و به عملکرد ۴۳۱ بالایی مطمئنم چون وقتی ۴۷۰ اهم نیست ولتاژ کاتد تقریبا ۴.۴ولت هست و وقتی ۴۷۰ اهم با R1 موازی میشه ولتاژ کاتد تقریبا ۱.۷ ولت میشه که به اپتو کوپلر pc2 شک کردم و تعویض شد ولی تفاوتی نکرد(به اپتو کوپلر تعویضی اطمینان دارم).
وقتی خروجی این اپتوکوپلر نسبت به زمین گرم ولتاژ گرفتم دیدم پایه امیتر آن پس از موازی کردن ۴۷۰ اهم با R1 تقریبا ۲.۲ ولت میشه که بدون مقاومت ۴۷۰ اهمی صفر ولت هست.
وقتی خروجی اپتو کوپلر به هم وصل کردم تغذیه خاموش میشه.ولی با موازی کردن مقاومت ۴۷۰ اهم با R2 هیچ اتفاقی نمیوفته.
ولتاژ vcc در تمام زمانی که ولتاژ خروجی درست هست ۱۲ ولت هست.
ولتاژ ورودی برق شهر وصل هست و از ولتاژ ۱۱۰ ولت استفاده نمیکنم.
در خصوص پروتکت مدار :
فکر میکنم همانطور که از نقشه مشخصه ورودی اپتوکوپلر pc2 از ولتاژ ۵ولت نمونه میگیره شاید زمانی پروتکت از طریق pc2 انجام میشه که وقتی ولتاژ خروجی ۵ولت افزایش پیدا کرد بایستی vcc نیز افزایش پیدا کرده باشه تا پروتکت انجام بشه.
با سپاس فراوان

درود

بابت گزارش مبسوط و جامع شما سپاسگزارم اما قبل از مشورت قطعه ای عوض نکن و حتما هر کاری انجام میدی گزارش کن خصوصا که در شرایط حاضر تمرکز کافی ندارم و با تعجیل مطالعه و بررسی میکنم بنحوی که یکبار مقاومت R1 و R3 را اشتباه گرفتم که خوشبختانه متوجه شدی و بموقع مطلع کردی و دیگری اینکه تابحال تصور میکردم خازن ۱۰۰ نانو مورد نظر شما با ۴۳۱ بالایی موازی است نه پایینی

لذا تعویض قطعه بدون اطلاع من ممکنه شرایط را عوض کنه و مزید بر علت بشه و بیشتر قاطی کنم.

باید موازی کردن مقاومت با R1 موجب از کارافتادن تغذیه بشه اما ممکنه ۴۷۰ اهمی کافی نباشه لذا زمانیکه تغذیه کار میکنه حالا ۱۰۰ اهمی با R1 موازی کن ببین موثر میشه و تغذیه از کار میافته ؟

آیا زمانیکه پتانسیومتر را موازی با R3 کرده بودی میتونستی ولتاژ خروجی را تنظیم کنی ؟

آیا مقاومتی بعنوان بار با خروجی موازی کردی یا نه ؟

آیا بالاخره خازن های مورد نظر را با نقاط سبز و قرمز تست کردی
البته باید روی ۴۳۱ پایینی تست کنی که هر چند از نظر ظاهری همان نقاط گراند و ۵ ولت محسوب میشه اما از نظر نویز متفاوته و لذا نقاط سبز و قرمز را متشابها روی R3 و R4 در نظر بگیر ( چون تصور کرده بودم خازن ۱۰۰ نانو به ۴۳۱ بالایی متصله لذا نقاط رنگی را متشابها روی پایینی در نظر بگیر و نتیجه تست اتصال موقت خازن را اعلام کم در شرایطی که تغذیه دل میزنه خازن ها را تست کن )

سوال هایی که نیاز به عملیاتی نداره زودتر پاسخ بده و بقیه را بعد از عملیات و ازمایش لازم تا کمتر دستخوش فراموشی بشه.

چرا پاسخ های مقدور را نمیدی ؟
اولین اظهار نظر قبلی شما اوایل تاپیک این بود که pc2 را آزاد میکنی تغذیه درست میشه ایا الان تغییر کرده ؟
اگه تغییر نکرده و با ازاد کردن کوپلر بالایی درست میشه چطور ممکنه خازن ۱۰۰ نانویی متصل به ۴۳۱ پایینی که قبلا بوده الان موجب خرابی تغذیه بشه ؟
سپاس

آخرین ویرایش:

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
حالا ۱۰۰ اهمی با R1 موازی کن ببین موثر میشه و تغذیه از کار میافته
با مقاومت ۱۰۰ اهمی هم تغییری نکرد.
لازم بذکره وقتی مقاومت با R1 موازی میکنم در سکوت مقداری صدای ترانس درمیاد(خیلی کم).

آیا زمانیکه پتانسیومتر را موازی با R3 کرده بودی میتونستی ولتاژ خروجی را تنظیم کنی
خیر دیگه به اون زمان نرسید و تغذیه دچار مشکل شد.

آیا مقاومتی بعنوان بار با خروجی موازی کردی یا نه ؟
خیر ولی خود مصرف کننده اصلی را بعنوان بار میتونم تو مدار بیارم.
آیا بالاخره خازن های مورد نظر را با نقاط سبز و قرمز تست کردی
خیر هنوز اون خازنهای مد نظر شما رو نبستم.
با سپاس فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768

با مقاومت ۱۰۰ اهمی هم تغییری نکرد.
لازم بذکره وقتی مقاومت با R1 موازی میکنم در سکوت مقداری صدای ترانس درمیاد(خیلی کم).

خیر دیگه به اون زمان نرسید و تغذیه دچار مشکل شد.

خیر ولی خود مصرف کننده اصلی را بعنوان بار میتونم تو مدار بیارم.

خیر هنوز اون خازنهای مد نظر شما رو نبستم.
با سپاس فراوان

درود

پس اغلب کارهایی که پیشنهاد میکنم انجام نمیدی و گلچین میکنی و به دلخواهت انجام میدی .
هر کاری ازت میخوام انجام بده تا درست بشه
تصور میکنم ۴ بار گفتم خازن ها را به نقاط سبز و قرمز متصل کن و نکردی و گزارش هم نکردی که انجام نمیدی .

دیگه کاری نکن مگر من بهت بگم
اینجوری که داری منو گیج میکنی و تصور میکنم انجام دادی
عزیزم خروجی مدار را متصل کن حتما حتنا حتما حتما و بگو اینکارو کردی
تا حالا تصور میکردم با اولین توصیه های من مقاومتی بعنوان بار به خروجی متصل کردی . و حتی علت را هم توضیح دادم که غافل نشی و به منم نگفتی که انجام ندادی تا مجبور شدم سوال کنم .

بهمین دلایل که کارهای خودتو میکنی نمیتونم نتیجه درستی بگیرم و تناقض در گزارش می بینم چون کارهایی کردی یا اغلب توصیه های منو انجام ندادی و من با احتساب اونا ارزیابی میکنم و لذا شرایط تغذیه رو عوض میکنی و بمن نمیگی و گیجم میکنی

دیگه اینکارو با من نکن ، من فرصت ندارم بذار زودتر تموم بشه

۱۰۰ اهمی که موازی با R1 کردی ولتاژ امیتر کوپلر ۲ چند ولت شد؟
اگر از کوپلری که عوض کردی و نباید عوض میکردی مشکلی نداشته باشه tr1 خرابه.

سپاس

آخرین ویرایش:

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
درود

پس اغلب کارهایی که پیشنهاد میکنم انجام نمیدی و گلچین میکنی و به دلخواهت انجام میدی .
هر کاری ازت میخوام انجام بده تا درست بشه
تصور میکنم ۴ بار گفتم خازن ها را به نقاط سبز و قرمز متصل کن و نکردی و گزارش هم نکردی که انجام نمیدی .

دیگه کاری نکن مگر من بهت بگم
اینجوری که داری منو گیج میکنی و تصور میکنم انجام دادی
عزیزم خروجی مدار را متصل کن حتما حتنا حتما حتما و بگو اینکارو کردی
تا حالا تصور میکردم با اولین توصیه های من مقاومتی بعنوان بار به خروجی متصل کردی . و حتی علت را هم توضیح دادم که غافل نشی و به منم نگفتی که انجام ندادی تا مجبور شدم سوال کنم .

بهمین دلایل که کارهای خودتو میکنی نمیتونم نتیجه درستی بگیرم دیگه اینکارو نکن من فرصت ندارم بذار زودتر تموم بشه

۱۰۰ اهمی که موازی با R1 کردی ولتاژ امیتر کوپلر ۲ چند ولت شد؟
اگر از کوپلری که عوض کردی و نباید عوض میکردی مشکلی نداشته باشه tr1 خرابه.

سپاس

متاسفانه در حین آزمایشات به مشکلاتی برخورد میکنم بخاطر همین بعضی از تستها انجام نشد.
با اتصال خازنها در نقاط سبز و قرمز در زمانی که تغذیه دل میزنه هیچ تاثیری نداشت و همچنان دل میزنه.
در زمانی که تغذیه دل میزنه مقاومت ۱ کیلو به خروجی ۵ ولت بستم و تغذیه همچنان دل میزنه.
وقتی تغذیه درسته ( خازن ۱۰۰ نانو تو مدار نیست) با موازی کردن مقاومت ۱۰۰ اهم با R1 ولتاژ امیتر کوپلر pc2 نسبت به زمین گرم تقریبا ۲.۷ ولت هست.
با سپای فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
متاسفانه در حین آزمایشات به مشکلاتی برخورد میکنم بخاطر همین بعضی از تستها انجام نشد.
با اتصال خازنها در نقاط سبز و قرمز در زمانی که تغذیه دل میزنه هیچ تاثیری نداشت و همچنان دل میزنه.
در زمانی که تغذیه دل میزنه مقاومت ۱ کیلو به خروجی ۵ ولت بستم و تغذیه همچنان دل میزنه.
وقتی تغذیه درسته ( خازن ۱۰۰ نانو تو مدار نیست) با موازی کردن مقاومت ۱۰۰ اهم با R1 ولتاژ امیتر کوپلر pc2 نسبت به زمین گرم تقریبا ۲.۷ ولت هست.
با سپای فراوان

درود

اساسا برای کشف عب هرچند بخش بالایی اشکال داره ولی فعلا ولش کن و نهایتا رفع میکنم که ممکنه tr1 خراب باشه

ولی برای عیب اصلی قبلا گفتی فقط کوپلر ۲ را آزاد میکنی همه ولتاژها درسته آیا الان هم همینطوره ؟
دراینصورت ۱۰۰ نانو چرا باید خرابکاری کنه ؟

زمانیکه احتمال افزایش ولتاژ خروجی بود گفتم خروجی را ازاد کن و بجاش مقاومت بگذار ولی الان که مطمئنی ولتاژ خروجی نرماله و خطری نداره و لذا ۴ بار گفتم حتما حتما خروجی را متصل کن حالا مقاومت گذاشتی و معلوم هم نیست چه مقاومتی گذاشتی

الان تاکید موکد میکنم خروجی را متصل کن نیازی به مقاومت بجای بار اصلی نیست حتما حتما خروجی را متصل کن .

آیا تغذیه فرمان روشن شدن از جایی میگیره و در نقشه نکشیدی ؟
آیا بخش ۴۳۱ پایینی قطعات دیگری داره که نکشیده باشی ؟

ایا محل اتصال ۱۰۰ نانو را مطمئنی و اشتباه نمیکنی ؟
آیا با r4 خازن بایپلار حدود نیم میکرو موازی کردی یا با r2 ?

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 166404

آخرین ویرایش:

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
درود

اساسا برای کشف عب هرچند بخش بالایی اشکال داره ولی فعلا ولش کن و نهایتا رفع میکنم که ممکنه tr1 خراب باشه

ولی برای عیب اصلی قبلا گفتی فقط کوپلر ۲ را آزاد میکنی همه ولتاژها درسته آیا الان هم همینطوره ؟
دراینصورت ۱۰۰ نانو چرا باید خرابکاری کنه ؟

زمانیکه احتمال افزایش ولتاژ خروجی بود گفتم خروجی را ازاد کن و بجاش مقاومت بگذار ولی الان که مطمئنی ولتاژ خروجی نرماله و خطری نداره و لذا ۴ بار گفتم حتما حتما خروجی را متصل کن حالا مقاومت گذاشتی و معلوم هم نیست چه مقاومتی گذاشتی

الان تاکید موکد میکنم خروجی را متصل کن نیازی به مقاومت بجای بار اصلی نیست حتما حتما خروجی را متصل کن .

آیا بخش ۴۳۱ پایینی قطعات دیگری داره که نکشیده باشی ؟

ایا محل اتصال ۱۰۰ نانو را مطمئنی و اشتباه نمیکنی ؟
آیا با r4 خازن بایپلار حدود نیم میکرو موازی کردی یا با r2 ?

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 166404

همانطور که قبلا در پست های دیگه ای عرض کردم از تک تک جمله های شما میشود آموخت چه مسائل فنی باشه و چه مسئله های عمومی ولی با اینکه هنوز شمارو زیارت نکردم ولی قلبا به شما ارادت دارم و بهیچ عنوان نمیخوام شما رو ناراحت کنم ولی متاسفانه بخاطر درست و کامل پاسخ ندادن به سوالهای شما و مشکلاتی که در جریان تست بوجود اومد میبینم دارم مشکلی به مشکلات شما اضافه میکنم و شما را آزرده خاطر میکنم و خدا شاهده که اصلا راضی به این کار نیستم.
هر چند دلم نمیخواست تایپیک نیم کاره رها بشه ولی نگرانم که در این شرایط سخت باعث آزردگی بیشتر شما بشم بهمین خاطر با سپاس بیکران بخاطر قرار دادن وقت گرانبهایتان در اختیار ما صمیمانه سپاسگزارم و بینهایت خدا رو شاکرم که با شما آشنائی پیدا کردم.
و از کسانی که پیگیر این تایپیک بودند عذر میخوام که نتونستم این تایپیک را به سرانجام برسونم.
با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
همانطور که قبلا در پست های دیگه ای عرض کردم از تک تک جمله های شما میشود آموخت چه مسائل فنی باشه و چه مسئله های عمومی ولی با اینکه هنوز شمارو زیارت نکردم ولی قلبا به شما ارادت دارم و بهیچ عنوان نمیخوام شما رو ناراحت کنم ولی متاسفانه بخاطر درست و کامل پاسخ ندادن به سوالهای شما و مشکلاتی که در جریان تست بوجود اومد میبینم دارم مشکلی به مشکلات شما اضافه میکنم و شما را آزرده خاطر میکنم و خدا شاهده که اصلا راضی به این کار نیستم.
هر چند دلم نمیخواست تایپیک نیم کاره رها بشه ولی نگرانم که در این شرایط سخت باعث آزردگی بیشتر شما بشم بهمین خاطر با سپاس بیکران بخاطر قرار دادن وقت گرانبهایتان در اختیار ما صمیمانه سپاسگزارم و بینهایت خدا رو شاکرم که با شما آشنائی پیدا کردم.
و از کسانی که پیگیر این تایپیک بودند عذر میخوام که نتونستم این تایپیک را به سرانجام برسونم.
با سپاس فراوان

درود

رسول عزیزم اتفاقا ارادت خاصی بشما دارم و دوست دارم هر چه سریعتر مشکل رفع بشه ولی در شرایطی که سخت در حال تهیه مقدمات برگزاری دوره هستم که تمام کارهای خودمو تعطیل کردم و گویای این حقیقته که همه فکر و تمرکزم برای دوره اموزش است و از شما بیشتر انتظار دارم که منو درک کنی اما نمیدونم چرا بسختی پاسخ میدی و گویا دوست نداری پاسخ بدی و حتی سوالاتی که نیاز به وقت نداره و مطلعی با اینحال بسیار بسختی پاسخ میدی و بارها منتظر پاسخ موندم ولی فقط وقت تلف شد و بعد از مدت طولانی ناامید شدم ولی دیدم بعد از ناامیدی من پاسخ دادی و روز بعد متوجه شدم.

ضمنا انتظار دارم توصیه های منو انجام بدی ولی به اغلب پیشنهاداتم توجه نکردی و باوجودیکه بارها تکرار کردم ولی در راهکارهای خودت بنحوی غرق میشی که لااقل زمان پاسخگویی به سوال ها رجوع نمیکنی که لااقل پاسخ منفی بدی و من نمیدونم چند دفعه تکرار کنم که پاسخ بدی و نهایتا ناگزیرم با حدس و گمان ارزیابی کنم .

این تغذیه بسیار ساده است و قطعاتی نداره و اگه پاسخ منو بدی و روش خودت غرق نشی بسرعت اشکال مشخص میشه.

از طرفی احساس میکنم در گزارش اشکالاتی هست غافل از آنکه کارهایی بدون اطلاعم انجام دادی و شرایط تغذیه عوض شده .

مثلا اوایل تاپیک گفتی کوپلر ۲ را ازاد کردی درست شد ولی الان هر چند پاسخ اخرین سوال را ندادی که پرسیدم ایا بازم کوپلر ۲ را ازاد کنی بازم درست میشه یا دیگه درست نمیشه مگر ۱۰۰ نانو را ازاد کنی خصوصا که با هیچ منطقی سازگار نیست و چند بار هم پرسیدم این ۱۰۰ نانو نمیتونه چنین اثری داشته باشه ایا از صحت نقشه و محل اتصال ۱۰۰نانو مطمىنی ؟ ولی تا الان پاسخ ندادی .

اگه پست ها رو بررسی کنی می بینی چند بار سوالات را تکرار کردم و نمیدونم چرا انقدر پاسخ نمیدی تا فراموش و قاطی کنم .

منصفانه نیست که منو ناگزیر به تکرار مکرر سوالات میکنی و پس از چند پست شرایط تغذیه رو عوض میکنی و بمن هم اطلاع نمیدی .
مثلا پست اخیر پرسیدم خازن بایپلار را با r4موازی کردی یا با r2

واقعا خیلی سخته که یک کلام بگی r4 یا r2 یا هیچکدام ؟
فقط نیاز به تایپ یک کلمه داره و -زمایش نیاز نداره ولی پاسخ نمیدی چون احساس میکنم انجام نمیدی و حتی المقدور از پاسخ دادن امتناع میکنی .
من بیش از اینا ازت انتظار دارم خصوصا که اقای اصغری با پیام خصوصی گفت بمن نیاز دارید ولی اگر هر شخص ناشناسی بود تردید نمیکردم قصد اذیت داره .
پست ۴۲ منفجرم کرد که با تاکید مکرر و اصرارم بالاخره پاسخ دادی که هیچکدوم از توصیه ها رو اجرا نکردی و منو هم مطلع نکردی که قصد نداری انجام بدی ؟

اگه برات مقدوره عکس از پشت و روی تغذیه بفرست و هیچ هیچ هیچ هیچ کاری نکن مگر من گفته باشم و بلافاصله پاسخ های مقدور را بده و پاسخ هایی که نیاز به ازمایش و وقت داره بگو چه زمانی پاسخ میدی و ببین که با سرعت تموم میشه.

لطفا نیمه کاره رها نکن

سپاس

آخرین ویرایش:

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
درود

رسول عزیزم اتفاقا ارادت خاصی بشما دارم و دوست دارم هر چه سریعتر مشکل رفع بشه ولی در شرایطی که سخت در حال تهیه مقدمات برگزاری دوره هستم که تمام کارهای خودمو تعطیل کردم و گویای این حقیقته که همه فکر و تمرکزم برای دوره اموزش است و از شما بیشتر انتظار دارم که منو درک کنی اما نمیدونم چرا بسختی پاسخ میدی و گویا دوست نداری پاسخ بدی و حتی سوالاتی که نیاز به وقت نداره و مطلعی با اینحال بسیار بسختی پاسخ میدی و بارها منتظر پاسخ موندم ولی فقط وقت تلف شد و بعد از مدت طولانی ناامید شدم ولی دیدم بعد از ناامیدی من پاسخ دادی و روز بعد متوجه شدم.

ضمنا انتظار دارم توصیه های منو انجام بدی ولی به اغلب پیشنهاداتم توجه نکردی و باوجودیکه بارها تکرار کردم ولی در راهکارهای خودت بنحوی غرق میشی که لااقل زمان پاسخگویی به سوال ها رجوع نمیکنی که لااقل پاسخ منفی بدی و من نمیدونم چند دفعه تکرار کنم که پاسخ بدی و نهایتا ناگزیرم با حدس و گمان ارزیابی کنم .

این تغذیه بسیار ساده است و قطعاتی نداره و اگه پاسخ منو بدی و روش خودت غرق نشی بسرعت اشکال مشخص میشه.

از طرفی احساس میکنم در گزارش اشکالاتی هست غافل از آنکه کارهایی بدون اطلاعم انجام دادی و شرایط تغذیه عوض شده .

مثلا اوایل تاپیک گفتی کوپلر ۲ را ازاد کردی درست شد ولی الان هر چند پاسخ اخرین سوال را ندادی که پرسیدم ایا بازم کوپلر ۲ را ازاد کنی بازم درست میشه یا دیگه درست نمیشه مگر ۱۰۰ نانو را ازاد کنی خصوصا که با هیچ منطقی سازگار نیست و چند بار هم پرسیدم این ۱۰۰ نانو نمیتونه چنین اثری داشته باشه ایا از صحت نقشه و محل اتصال ۱۰۰نانو مطمىنی ؟ ولی تا الان پاسخ ندادی .

اگه پست ها رو بررسی کنی می بینی چند بار سوالات را تکرار کردم و نمیدونم چرا انقدر پاسخ نمیدی تا فراموش و قاطی کنم .

منصفانه نیست که منو ناگزیر به تکرار مکرر سوالات میکنی و پس از چند پست شرایط تغذیه رو عوض میکنی و بمن هم اطلاع نمیدی .
مثلا پست اخیر پرسیدم خازن بایپلار را با r4موازی کردی یا با r2

واقعا خیلی سخته که یک کلام بگی r4 یا r2 یا هیچکدام ؟
فقط نیاز به تایپ یک کلمه داره و -زمایش نیاز نداره ولی پاسخ نمیدی چون احساس میکنم انجام نمیدی و حتی المقدور از پاسخ دادن امتناع میکنی .
من بیش از اینا ازت انتظار دارم خصوصا که اقای اصغری با پیام خصوصی گفت بمن نیاز دارید ولی اگر هر شخص ناشناسی بود تردید نمیکردم قصد اذیت داره .
پست ۴۲ منفجرم کرد که با تاکید مکرر و اصرارم بالاخره پاسخ دادی که هیچکدوم از توصیه ها رو اجرا نکردی و منو هم مطلع نکردی که قصد نداری انجام بدی ؟

اگه برات مقدوره عکس از پشت و روی تغذیه بفرست و هیچ هیچ هیچ هیچ کاری نکن مگر من گفته باشم و بلافاصله پاسخ های مقدور را بده و پاسخ هایی که نیاز به ازمایش و وقت داره بگو چه زمانی پاسخ میدی و ببین که با سرعت تموم میشه.

لطفا نیمه کاره رها نکن

سپاس
باز هم از شما عذر میخوام متاسفانه بنا به دلائلی که واقعا نمیتوان نوشت و بیشتر مشکلات شخصی من هست باعث بعضی موارد شده لذا فقط در مورد دیروز عرض میکنم:
من صبح ساعت 7 از قائمشهر میام آمل تا ساعت 1.30 و کار هر روز منه و ساعت 3 میرم تعمیرگاه تو قائمشهر تا ساعت 9شب و روز گذشته که دیدید جواب ندادم ساعت 6.30 عصر دیروز رفتم بهشهر برای کاری و ساعت 5 صبح امروز اومدم قائمشهر و دوباره ساعت 7 صبح امروز اومدم آمل و شدیدا برای امرار معاش مجبور به تلاش هستم و لذا متاسفانه این مسائل باعث کندی در تستها میشه.
استاد عزیز در خصوص آخرین سوالات شما:

در اولین پستها گفتم که با آزاد کردن pc2 تغذیه درست میشه و جواب دقیقتر در اولین فرصت ارائه میدم ولی در پست 12 و پست 14 اعلان کردم که اگه ورودی کوپلر pc2 اتصال بدم ولتاژ خروجی ثابت میشه و دل نمیزنه ولی قابل کنترل نیست یعنی اینکه با افزایش ولتاژ ورودی خروجی افزایش پیدا میکنه(لازم بذکره من ورودی را با واریاک داده بودم و لحظه استارت سوئیچینگ مثلا ورودی 100vac خروجی بجای 5 ولت 7 ولت بود و با افزایش ورودی خروجی بالا میرفت).

نه فقط با وصل کردن برق ورودی روشن میشه.

آیا با r4 خازن بایپلار حدود نیم میکرو موازی کردی یا با
r2 ?[/QUOTE
]
خازن بایپلار را با R4 موازی کرده بودم.
استاد عزیز باز هم تاکید میکنم چون نمیخوام شما اذیت بشید خواهش میکنم اجازه بدید دیگه ادامه ندم چون تمامی قطعات smd هست(مخصوصا خازنهای بایپلار و مقاومتها ) و میترسم در خلال آزمایشها ناخواسته به قسمتی آسیب بزنم(مثل آزمایشات چند پست قبل) و نتونم جواب آزمایشات را بدرستی اعلان کنم .
جا داره از دوست عزیزم آقا habbib تشکر کنم که لطف زیادی در حق من انجام دادند.
با سپاس فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
باز هم از شما عذر میخوام متاسفانه بنا به دلائلی که واقعا نمیتوان نوشت و بیشتر مشکلات شخصی من هست باعث بعضی موارد شده لذا فقط در مورد دیروز عرض میکنم:
من صبح ساعت 7 از قائمشهر میام آمل تا ساعت 1.30 و کار هر روز منه و ساعت 3 میرم تعمیرگاه تو قائمشهر تا ساعت 9شب و روز گذشته که دیدید جواب ندادم ساعت 6.30 عصر دیروز رفتم بهشهر برای کاری و ساعت 5 صبح امروز اومدم قائمشهر و دوباره ساعت 7 صبح امروز اومدم آمل و شدیدا برای امرار معاش مجبور به تلاش هستم و لذا متاسفانه این مسائل باعث کندی در تستها میشه.
استاد عزیز در خصوص آخرین سوالات شما:

در اولین پستها گفتم که با آزاد کردن pc2 تغذیه درست میشه و جواب دقیقتر در اولین فرصت ارائه میدم ولی در پست 12 و پست 14 اعلان کردم که اگه ورودی کوپلر pc2 اتصال بدم ولتاژ خروجی ثابت میشه و دل نمیزنه ولی قابل کنترل نیست یعنی اینکه با افزایش ولتاژ ورودی خروجی افزایش پیدا میکنه(لازم بذکره من ورودی را با واریاک داده بودم و لحظه استارت سوئیچینگ مثلا ورودی 100vac خروجی بجای 5 ولت 7 ولت بود و با افزایش ورودی خروجی بالا میرفت).

نه فقط با وصل کردن برق ورودی روشن میشه.

آیا با r4 خازن بایپلار حدود نیم میکرو موازی کردی یا با
r2 ?[/QUOTE
]
خازن بایپلار را با R4 موازی کرده بودم.
استاد عزیز باز هم تاکید میکنم چون نمیخوام شما اذیت بشید خواهش میکنم اجازه بدید دیگه ادامه ندم چون تمامی قطعات smd هست(مخصوصا خازنهای بایپلار و مقاومتها ) و میترسم در خلال آزمایشها ناخواسته به قسمتی آسیب بزنم(مثل آزمایشات چند پست قبل) و نتونم جواب آزمایشات را بدرستی اعلان کنم .
جا داره از دوست عزیزم آقا habbib تشکر کنم که لطف زیادی در حق من انجام دادند.
با سپاس فراوان

درود

رسول جان این تغذیه بسیار ساده ای هست و مثل آب خوردن درست میشه اما احتمالا گروه خون شما هم « او » هست و شبیه آقا حبیب خیلی عجول هستی و همیشه با تعجیل موجب آشفتگی و تاخیر امور میشی.

اگه به پاسخ ها دقت کنی باوجودیکه گفتی از 3 تا 9 وقت داری ولی معمولا هر روز یک پاسخ میدی و دیگه بمن توجهی نداری و خودت با تغذیه ور میری و شرایط تغذیه رو تغییر میدی و فردا دوباره یه پاسخی میدی و دوباره اقدام شخصی میکنی .
اینجوری صد سال دیگه درست نمیشه و فقط منو گیج میکنی چون طاقت نمیاری و دستکاری میکنی و به منم نمیگی خرابکاری شده

هر کاری کردی باید بدونم چون باید ارزیابی کنم
فقط کاری که میگم انجام بده تا ۳ سوت درست بشه.

فعلا برای تسریع تعمیر و اینکه پاسخگویی برات دشواره و پیشنهاد آزمایش برای من عذاب آور شده که پاسخ نمیدی و پس از دستکاری مفصل و تغییر شرایط تغذیه فردا پاسخی میدی که مربوط به شرایط گذشته است لذا بجهت اجتناب از آزمایشات لازم

کوپلر ۲ را آزاد کن یا یک پایه خروجی آنرا آزاد کن و بگو باوجود ۱۰۰ نانو و بدون وجود ۱۰۰ نانو ، تغذیه چه حالتی داره آیا تغذیه اشکال داره یا نه ؟

اگه اشکال داره بدون آنکه سوال کنم باید خودت بگی چه اشکالی داره تا اطلاعات کاملتری داشته باشم ولی منو ناگزیر به طرح سوالات تکراری میکنی و پاسخ نمیدی چون همیشه بدون اطلاعم مشغول دستکاری تغذیه هستی .

هیچ کاری نکن و فقط پاسخ منو بده تا فورا درست بشه.
اگه در شرایطی هم نیستی که پاسخ بدی اشکالی نداره
فقط اینو بدون که در این تغذیه کوپلر ۲ نقش حفاظتی داره و اگه آزاد بشه تاثیری در ولتاژ و عملکرد تغذیه نداره
یعنی اگه کلکتور امیتر کوپلر ۲ را شورت کنی باید تغذیه از کار بیافته و طبیعی هست

پس ابتدا بدون کوپلر ۲ باید عیب را رفع کنی و نهایتا کوپلر ۲ را متصل کن و اشکال سیستم حفاظتی را رفع کن .

ضمنا با توجه به خطاهای حاصله و نحوه پاسخگویی ۴۳۱ قبلی هم سالمه و نسوخته .

موفق و موید باشی

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
درود

با توجه به گزارش جدید که بصورت دستی ولتاژ را تنظیم میکردی ولی در اوایل تاپیک میگفتی با ازاد کردن کوپلر ۲ ولتاژها ثابت میشه درواقع ثابت نمیشده و با واریاک تنظیم میکردی
لذا اگه مورد تازه و مبهم دیگری نباشه دراینصورت کوپلر ۱ سوخته .
و در مورد ۱۰۰ نانو هم مطمینم خطای بزرگی اتفاق افتاده و با توجه به سلامت خازن های صافی چنین تاثیری از ناحیه ۱۰۰ نانو محاله و جایی اشتباه میکنی و یا محل اتصال ۱۰۰ نانو که بارها سوال کردم و هرگز پاسخ ندادی اشتباه میکنی و به نقاط دیگری متصله و یا خطایی در نقشه وجود داره .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا