آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

منبع تغذيه 0~ 30 ولت

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
ضمن عرض سلام .جناب اقای غزال بنده عرض کردم توهینی بشما وسوال شما نکردام اگر شما چنین برداشتی کردید ومعنا ومفهوم پست من توهین بوده با کمال شهامت از شما پوزش میطلبم.در چند پستی ک راجب برد تغذیه گذاشته ام دقیقا ب سوالات جنابعالی پاسخ دادام از جمله تعویض نمونه گیر با مقدار اصلی خود .حتی اخرین پست ک شما انرا توهین میدانید دقیقا به سوال شما پاسخ دادام پرسیداید یک خودکار روی ترانس بگذارید بنده 3 خودکار روی 3ترانس ک داشتم گذاشته ولینک تصاویر را ارسال کردم ک هیچکدام را ندیدم نمیدانم چرا.فرموداید قطعا این ترانس هم ضعیف است ومن پیرو فرمایش جنابعالی ترانسها را ازمایش کردم ونتیجه اش را اعلام نمودم وتاکید کردم ک تشخیص شما کاملا صحیح است .اگر میفرمایید ک چرا ب ازمایش ترانسها پرداختم و انرا در پست ارسالی گذاشته ام واینو توهین میدانید من حقیقتا نمیدانستم باز هم پوزش میطلبم.سوال کردید ولتاژکلکتورQ4را وقتی از خروجی جریان میکشی را اعلام کن ک در یک پست این را هم نوشته ام وخبردادام.پست شماره 471 . پس ملاحظه بفرمایید توهینی در حق پاسخگو نشده است.جناب اقای غزال این نصیت از حقیر نیست سخن بزرگان دین است ک فرموداند هر کس ب من کلمه ای بیاموزد مرا بنده خود ساخته است.وعالم دیگری فرموداند کسی ک صاحب پست ومقام ومسولیتی میشود باید توانایی تحمل توهین وبدگویی را داشته باشد وبا اغوش گرم ب استقبالش برود.هر کسی پول وهزینه جنس با کیفیت را ازما بگیرد و جنس تقلبی بدهد یقینا خائن است ویک شبه نه صد ساله هم نباید جیبش پر پول شود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
ضمن عرض سلام .جناب اقای غزال بنده عرض کردم توهینی بشما وسوال شما نکردام اگر شما چنین برداشتی کردید ومعنا ومفهوم پست من توهین بوده با کمال شهامت از شما پوزش میطلبم.در چند پستی ک راجب برد تغذیه گذاشته ام دقیقا ب سوالات جنابعالی پاسخ دادام از جمله تعویض نمونه گیر با مقدار اصلی خود .حتی اخرین پست ک شما انرا توهین میدانید دقیقا به سوال شما پاسخ دادام پرسیداید یک خودکار روی ترانس بگذارید بنده 3 خودکار روی 3ترانس ک داشتم گذاشته ولینک تصاویر را ارسال کردم ک هیچکدام را ندیدم نمیدانم چرا.فرموداید قطعا این ترانس هم ضعیف است ومن پیرو فرمایش جنابعالی ترانسها را ازمایش کردم ونتیجه اش را اعلام نمودم وتاکید کردم ک تشخیص شما کاملا صحیح است .اگر میفرمایید ک چرا ب ازمایش ترانسها پرداختم و انرا در پست ارسالی گذاشته ام واینو توهین میدانید من حقیقتا نمیدانستم باز هم پوزش میطلبم.سوال کردید ولتاژکلکتورQ4را وقتی از خروجی جریان میکشی را اعلام کن ک در یک پست این را هم نوشته ام وخبردادام.پست شماره 471 . پس ملاحظه بفرمایید توهینی در حق پاسخگو نشده است.جناب اقای غزال این نصیت از حقیر نیست سخن بزرگان دین است ک فرموداند هر کس ب من کلمه ای بیاموزد مرا بنده خود ساخته است.وعالم دیگری فرموداند کسی ک صاحب پست ومقام ومسولیتی میشود باید توانایی تحمل توهین وبدگویی را داشته باشد وبا اغوش گرم ب استقبالش برود.هر کسی پول وهزینه جنس با کیفیت را ازما بگیرد و جنس تقلبی بدهد یقینا خائن است ویک شبه نه صد ساله هم نباید جیبش پر پول شود.

درود

در پست ۴۷۶ سوال کردم
زمانیکه حداکثر جریان میکشی و ولتاژ خروجی افت میکنه ، ولتاژ کلکتور ترانزیستور قدرت (Q4) و ولتاژ خروجی رو اعلام کن . ؟

در توضیحات اخیر فرمودید در پست ۴۷۱ پاسخ سوال پست ۴۷۶ را داده اید .

اولا چنین حادثه ای نزدیک به محال است که پاسخ را در چند پست قبلی اعلام کرده باشید و در اینصورت گویای تسلط شما بر علوم غیبیه است.

ثانیا با فرض تسلط بر علوم غیبیه و یا به هر دلیلی چنانچه قبلا پاسخ را اعلام کرده باشید دراینصورت شایسته بود منو مطلع میفرمودید.
چون اگه مطلع بودم سوال نمیکردم.

ثالثا پاسخ پست ۴۷۱ و سوال مربوطه هیچ ارتباطی با سوال پست ۴۷۶ نداره و اساسا در خصوص ولتاژ کلکتور Q4 سوال کردم نه Q2.

در هر صورت درسته که قصد توهین نداشتید اما، امتناع یا سهل انگاری در پاسخگویی ، با هر دلیلی باشه ، عامل ابهام خواننده خواهد شد و نمیتونه به نتیجه مطمئنی برسه.

متاسفانه بسیاری از اعضاء پس از کشف عیب و رفع آن نه تنها سوالات نهایی را بدون پاسخ رها میکنن بلکه اساسا پستی ارسال نمیکنند .
درحالیکه همگی بروشنی میدانیم که پاسخ سوالات ، اهمیت فوق العاده ای در رفع مشکلات بسیاری از اعضاء داره و میتونن بدون طرح سوال و فقط با مطالعه تاپیک هایی که در خصوص عیب مشابه مطرح شده ، مشکل خود را رفع کنند .

لذا کاربرانی که سوالات مطروحه و بویژه سوالات نهایی را پاسخ نمیدهند نسبت به دیگر کاربران جفا میکنند و قابل توجیه نیست .
و البته نمیدانند که زیان میکنند و ناخواسته نام خود را در لیست سیاه پاسخگو قرار داده اند و یحتمل برای مشکلات آینده پاسخی دریافت نمیکنند .

سپاس

pejvak60

کاربر
2022-03-08
3
0
سلام بر اساتید بزرگوار یه سوال دارم دستگاه دریل شارژی کوچک دارم از باطری شارژی استفاده میکنه 4.8 ولت 600 میلی امپر من این باطری رو حذف کردم و از ماژول کاهنده ولتاژ استفاده کردم {اداپتور خودش 6 ولت 300 میلی امپره } که تا 5 امپر هم خروجی جواب میده اما کار نمیکنه من یه کاهنده ولتاژ استفاده کردم که و خروجی رو دقیق اندازه باطری کردم ولی دستگاه تو زوره ولی روشن نمیشه به نظر میرسه یه راه اندازی چیزی کم داره روی خود موتورش هم فقط نوشته 4.8 ولت میخواستم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنونم

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,208
2,939
در صورتی که باطری خودش دو پایه داشته باشد و 600 میلی هست در موقع استارت یک لحظه جریان بیشتری میدهد و موتور شروع به چرخش میکند شما باید از یک منبع تغذیه 2 الی 3 امپری 4.8 ولت استفاده کنید که خیلی سخت بشود پیدا کرد به خاطر همان است که از باطری استفاده شده است.درضمن باطری شما 600 میلی امپر ساعت است و میتواند تا 1.5 امپر شاید هم بیشترجریان بدهد ولی زمان دشارژ کمتر میشود

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pejvak60

mohammad1385

کاربر
2023-05-15
6
7
تبریز
سلام استاد من این منبع تغذیه رو ساختم.
ترانس ورودی من ۲۴AC ۳A هست و درست کار میکنه تنها مشکلی که دارم اینه که وقتی خروجی رو به بار وصل میکنم نه جریان میتونه بده و شاهد افت ولتاژ هستم و بار هم ۱ آمپر هست،روی ۱۲ ولت گذاشتم خروجی بکشم شد ۶ ولت و نتونست آمپر بده ممنون میشم راهنمایی کنید.
ترانزیستور قدرت هم اصل توشیبای ژاپن هست.
آیسی ها ۷۴۱

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
سلام استاد من این منبع تغذیه رو ساختم.
ترانس ورودی من ۲۴AC ۳A هست و درست کار میکنه تنها مشکلی که دارم اینه که وقتی خروجی رو به بار وصل میکنم نه جریان میتونه بده و شاهد افت ولتاژ هستم و بار هم ۱ آمپر هست،روی ۱۲ ولت گذاشتم خروجی بکشم شد ۶ ولت و نتونست آمپر بده ممنون میشم راهنمایی کنید.
ترانزیستور قدرت هم اصل توشیبای ژاپن هست.
آیسی ها ۷۴۱
درود

همین سوال و مشکل را در تاپیک عیب یابی هم مطرح فرمودی که اقدام ناصحیح و مغایر با مقررات است.

سپاس

احمد6165

کاربر
2017-01-28
1
1
سلام
یک دستگاه پاور دوبل برند آرما دارم که یک خروجی به طور مستقل کار نمیکند میتونید کمک کنید تعمیرش کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parviz407
بالا