آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن نشدن لپ تاپ Lenovo G500

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
باخارج کردن PU901 از مدار اتصالی ازبین رفت کامل
یک سوال مهندس چون این همون روز اول آبخوردگی داشته پای هاش و بعد از تعویض PQ901 بازم ماسفت داغ می کرد و سی پی یو و چیپ شدید داغ می کردن
باتعویض این مشکل چند درصد کامل حل می گرده

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,430
باخارج کردن PU901 از مدار اتصالی ازبین رفت کامل
یک سوال مهندس چون این همون روز اول آبخوردگی داشته پای هاش و بعد از تعویض PQ901 بازم ماسفت داغ می کرد و سی پی یو و چیپ شدید داغ می کردن
باتعویض این مشکل چند درصد کامل حل می گرده

احتمال زیاد درست میشه
ولی خوب توی الکترونیک هیچ چیزی بعید نیست
حواستون به لحیم کاریتون باشه و با حوصله انجام بدید
حتما اضافه فلاکس رو از محل تمیز کنید طوری که آثاری از تعمیرات روش نمونه که ایشالا جواب خوبی بگیرید
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
ممنون مهندس ایشالا باید شنبه یا یک شنبه هفته آینده آی سی تهیه کنم الان بخاطر کرونا جایی باز نیست دستتونم دردنکنه که راهنمایی و همراهی کردید

یه نگرانی فقط برام هنوز مونده این بوق زدن +V1.05S_VCCP با GND از هردوسمت آیا این درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,430
ممنون مهندس ایشالا باید شنبه یا یک شنبه هفته آینده آی سی تهیه کنم الان بخاطر کرونا جایی باز نیست دستتونم دردنکنه که راهنمایی و همراهی کردید

یه نگرانی فقط برام هنوز مونده این بوق زدن +V1.05S_VCCP با GND از هردوسمت آیا این درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احتمال زیاد عادیه اگر مادربرد دیگه یا مادربرد کامپیوتر دم دستت هست ماسفت ورودی پل جنوبی رو تست بگیر متوجه میشی همیشه اهمشون بین 20 تا 50 هست

• Like

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام دوباره
این برد ازروز اول که اومد دستم خاموش کامل بود و بعد از تست های زیادی مشکل در مدار CPU پیدا شد که خازن PC77و ماسفت PQ901سوخته بود که بعد از تعویض این دوتا استارت شد و تصویرداد ولی به شدت ماسفت PQ901داغ میشد . و درحال تست کردن و دنبال کردن عیوب بودم که بکل خاموش گردید و شورتی در مدار آی سی PU901پیداشد که با برداشتن این آی سی مشکل شورتی حل گردید ولی بخاطر نداشتن این آی سی مجبورشدم صبرکنم تاآی سی بدستم رسید و خیلی دقیق نصبش کردم دیگه شورتی هم نداره مدارتمام ماسفت های مدار CPUنو کردم زمانی که وصلش کردم به آداپتور دیدم روشن نشد چک کردم دیدم ماسفت PQ901اتصالی داره پس تعویضش کردم با یک ماسفت نو باز وصلش کردم به آداپتور دیدم روشن نمیشه باز چک کردم دیدم بازم همون PQ901اتصالی داره و سوخته ازبرد خارجش کردم اینبار دیگر جدید نصب نکردم و بدون PQ901وصل کردم به آداپتور بازم روشن نشد چک کردم PQ903 اتصال کوتا شده بود اینم ازمدار خارج کردم باطری نصب کردم
سی پی یو . ماسفت ها آی سی PU901همه نو کردم ولی همون قطعات یعنی یکی ازخازنهای مدار سی پی یو مثل PC77یا ماسفت ها موسوزن و اتصالی میکنن ومداراستارت نمیشه
:whistle0:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلف PL901که ازمداربرمیدارم و مدارسی پی یو کامل قطع میشه آداپتورمیزنم بهش باطریم روی دستگاه هست چراغ باطی روشن میشه و شروع به شارژ می کنه
دکمه پاورمیزنم چراغ پاورروشن میشه و درسته که سی پی یو روی دستگاه نیست تصویرنمیده ولی کارمی کنه و مشکلی نداره ولی وقتی مدارسی پی یو وصله کامل خاموش و هرچه تست می کنم میبینم چندتا خازن یا ماسفت سوخته تعویض می کنم برق وصل میشه دوباره تست می کنم دوباره به ثانیه نمیکشه میسوزن واتصالی می کنن

:hmm:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
دوستان سلام این سوختن مداوم سریع ماسفت های مدار سی پی یو و خازن ها این مدار ازچی می تونه باشه حتی اجازه یک استارت کوچک هم نمیده سریع تا برق وصل میشه به مدارمیسوزن یکی پس از دیگری

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,430
سلام
اتصال PU901 رو چک کنید فکر کنم پکیج QFN هست و نحوه لحیم کاریش مشکل تر از پکیج های دیگست
بعد از استفاده از هیتر بهتره با هویه نوک تیز سر کج و فلاکس پایه هاش رو دوباره لحیم کنید.
احتمال خرابی آی سی نو هم هست توی بازار فیک زیاد شده

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
ممنون فردا اولین کارم همینه چک میکنم

بالا