آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: یخ زدن لوله رفت یا همان باریک در کولر 12000 هزار هایسنس

BagheriGH

کاربر
2015-08-08
152
743
باسلام خدمت اساتید محترم بنده نصاب نیستم کارمن تعمیرات تلویزیون و ......است ولی برای دوستانم تاالان چند کولررا هم نصب وهم جابجاکرده ام و شارژگازهم کردم ولی گازگیری کامل نه یکی ازدوستانم 12000 هایسنس داشت که معلوم نیست چه کسی کولر رو جمع کرده وقتی که من نصبش کردم بعداز وکیوم دیدم که هیچ گازی در کولر نبود البته خودم قبل از نصب شک کردم زیرا هردو شیرکامل چرب بودن خوب ماهم وکیوم کردیم کبسول روهم نصب کردیم اونهایی رو که من شارژ گاز کردم همیشه کولردرحال کاربوده هیچ وقت خاموش کرده نبوده همیشه آروم آروم کبسول رابازمیکردم تاعقربه به65برسه همانگونه که گفتم هیچوقت کولرکاملاخالی نبوده خلاسه اول کولر خاموش مقداری گازگیری کردیم بعد کولر راروشن کردیم و آروم آروم کپسول راباز وبسته کردیم که عقربه گیج به حدود20رسیدو مشاهده کردم که لوله باریک از بیرون تا پیش پنل داخلی ازسرما سفید شده بود ولوله بزرگ گرم واز ترس اینکه خراب نشه خاموش کردم حالاوقتی خاموشه عقربه گیج حدود190رونشون میده البته ناگفته نمانه دوبار خیلی کوتاه کبسول ره سرو ته کرده حال شمادوستان واساتیدمحترم بنظر شما باید گاز بزنم تا به حد 60-65 برسه چون می ترسیدم منفجر بشه وقتی میدیدم خاموش عقربه تانزدیک آخرمیرسه -لوله ها هم گرفتگی ندارنداگه دوستان کمک کنند ممنون میشوم باسپاس فراوان

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vahidati

BagheriGH

کاربر
2015-08-08
152
743
مثل اینکه هیچ کس جواب سوال مارو بلد نیست یا بلدن نمی خواهند جواب بدن الان نیاز به کمک دارم نه فردا

• Like

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,426
5,471
سلام.اول این که شما مطمئن هستی که نوع گاز درست هست؟22 هست یا 410 دوم این که اگه 22 هست کپسول رو سرو ته نکن و بزار تا 65 شارژ بشه

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
دوست عزیز تبق فرمایش دوست عزیزمون آقای farzad شما اول به مشخصات روی پنل بیرونی یا موتور نگاه کنید که نوع مببر چی هست R22 یا R410 و بعد اقدام به شارژ کنید در کل گاز R410 مربوط به کولر های اینورتر هست برای شارژ گاز برای کولر های معمولی و انورتر هم فرق داره مثلا برای کولر های معمولی شما بعد از وکیوم یه مقدار گاز اولیه وارد سیستم میکنی و بعد کولر رو روشن میکنی و کاز گیری میکنی تا 65 الا 70 که در جنوب کشور معمولا 70 هست این استاندارد و یخ زدن لوله رفت یا باریک هم در فشار زیر 60 معمول هست و بعد از رسیدن به 60 باید یخ آب بشه ولی در کولر های اینورتر شما نمیتونی با گیج و امپر متر شارژ کاز کنید حتما باید با ترازو میزان وزن گازی که روی موتور کولر نوشته رو وارد سیستم کنی یعنی طبق وزن شارژ کنید

BagheriGH

کاربر
2015-08-08
152
743
با تشکر از دوستان که جواب سوال ما رو دادند دیروز خیلی منتظر بودم کسی جواب سوالم را نداد من هم رفتم پیش یه تعمیر کار اون هم همین جواب شما را داد من هم رفتم و تا 70 شارژ گاز کردم ومشکل حل شد چون بنده تا الان اولین کولری بوده که کاملا گازش خالی شده بود ترس از منفجر شدن داشتم به هر حال از شما سروران بسیار سپاس گذارم فقط دوتا سوال دارم یک آیا کولر 12000 با کمپرسور یا متور بزرگ وجود داره -دو کدام کولر 12000 از همه بهتره مد نظر خودم کولر گری است نظر دوستان چیه

• Like

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
من که 12 هزار موتور بزرگ ندیدم ولی الان خودم گری دارم ازش راضیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BagheriGH
بالا