آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

گوشی های چینی ارزیابی شدند ( حتما بخوانید )

partizan

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2006-11-21
71
76
سلام به کاربران خوب فروم!
می دونم که این بحث کمی قدیمی شده اما هنوزم کسانی هستند که گوشی های چینی رو خریداری می کنند می خواستم در این تاپیک در مورد گوشی های چینی و معایب بسیار اون ها یه مطلب کوچیک بنویسم امیدوارم که به دردتون بخوره​
یه تاریخچه اول بگم​
گوشی های چینی حدودا یکی دو سالی هست که مثل بختک افتادن روی بازار موبایل و بعضا راه نفس کشیدن بعضی شرکتای موبایل رو هم بستن​
ان تا ! اسپیکر داره روشن کنی ساختمون می ره رو هوا!​
ان اینچ ! صفحه نمایششونه!​
تلویزیون و مثل آینه میگیرن!​
لمسی هم هستن!​
2 تا سیم کارت با هم میگیره!​
دوربین چند مگاپیکسلی
حتما شما هم این حرفا رو شنیدین
خب از اول بخوایم شروع کنیم میریم سراغ صداشون!​
من خودم یه دونه گوشی چینی گرفتم مغازه دار می گفت 5 تا اسپیکر داره ! کسی توجه نکنه واقعا فکر می کنه 5 تا اسپیکر داره
اما اگر کاملا توجه کنین میبینن که پشت یکی از این دایره ها دوربینشه​
یکی دیگشم که پشتش کاملا خالیه!​
پس 3 تا اسپیکر داره​
لازم به ذکره که بعد از یه مدت استفاده هر گونه ************** که فکرشو بکنی(از جمله خش خش ، گز گز، چق چق!) توی صداشون پیدا می شه​
خب می رسیم به صفحه نمایش​
این که دیگه اصلا حرفشم نباید زد ولی ما می زنیم​
به گفته مغازه دارا صفحه نمایششون 16 میلیون رنگه! اما من مقایسه که کردم 6600 نوکیا رنگاش بسیار زیباتر و بیشتر از این گوشیاس!​
رزولیشن صفحه هم با اندازه صفحه سازگار نیست و پیکسلایه عکسا هم معلومه​
گل بود به سبزه نیز آراسته شد!​
تلویزیون ، همین یه مورد کم بود​
تلویزیون این گوشی های چینی با یه گیرنده آنالوگ کار می کنه و باید یه سیم واسش بکشی پشت بوم آنتن وصل کنی! تا شاید کیفیتش خوب بشه​
صفحه نمایش لمسیشونم که با قدیمیترین مدل های گوشی های لمسی قابل قیاس نیست به قول یکی از دوستان باید با پتک بزنی تا عمل کنه! واقعا هم حساسیت این صفحه نمایش نسبت به صفحه نمایش های لمسی دیگه اصلا به چشم نمیاد​
2 سیم کارت با هم​
توی اکثر این گوشی ها 2 تا ورودی سیم کارت وجود داره اما برای استفاده از سیم کارت دوم هر بار باید سیم کارت دوم رو انتخاب کنید و حدود 20 ثانیه صبر کنید تا سیم کارت عوض شه! وقتی هم سیم کارت اول انتخاب شده باشه سیم کارت دوم خاموشیه البته مدل هایی رو هم دیدم که دو تا سیم کارت رو به صورت همزمان روشن نگر می دارن اما بازم اونا با یه مدل دو سیم کارته مثل دی 880 سامسونگ قابل مقایسه هستند؟​
خوب نکته بعدی هم دوربین ایناس هیچ کودوم از گوشی های چینی دوربین زیر 2 مگاپیکسل ندارن ! اینی هم که من گرفتم دو مگاپیکسله !
توی دفترچه گوشی هم ذکر شده دو مگاپیکسل​
نکته بعدی که اهمیت بسیاری مخصوصا واسه قشر جوان جامعه داره قابلیت نصب بازی و برنامه و ایناس!​
باید بگم هیچ کودوم از گوشی های چینی قابلیت نصب بازی و برنامه و کلا هیچی رو ندارن!​
البته چند دونه ای گوشیه چینی پیدا می شه که جاوا رو ساپورت کنن یا امولاتور میکرو داشته باشن!​
اما 90 درصدشون همچین قابلیتی ندارن​
قیمت هم اصلی ترین عامل در خرید این گوشیاس که با قیمتی بین 120 تا 200 هزار تومن در بازار موجوده!​
سر جمع بخوایم حساب کنیم با توجه به اینکه این گوشی ها نمایندگی رسمی ندارن و هممون هم می دونیم جنس های چینی چقدر بادوامن ! خرید این گوشی ها به هیچ کس توصیه نمی شه​
امیدوارم این تاپیک بتونه کسایی رو که قصد خرید این نوع گوشی ها رو دارن راهنمایی کنه​
موفق باشید​

Siamak1387

کاربر
2008-10-26
4
0
با سلام (13870808)
مطلب ارزيابي گوشيهاي چيني را مطالعه كردم ولي ايشان خيلي يكطرفه به قاضي رفته اند.
من كه يكسال بيشتره از مدل ZT-V100 با مارك و آرم Bluetoothhاز اين سري گوشيهاي چيني استفاده ميكنم نكات خوب بسياري هم داره:
1- دو سيم همراه اول و ايرانسل از روز اول داخلش هست و به صورت همزمان خوب كار ميكنه و هر دو زنگ مي خوره بعد واردكردن شماره يا انتخاب شماره اي از دفترچه، انتخاب ارسال با كدام سيم مياد كه حتي از منو براي حذف آن امكان اين هست كه معمولا با كدام سيم بخواهيم شماره گيري كنين؟ بيشتر از 800شماره با تمام مشخصات ذخيره كرده ام مثل اينكه محدوديت ظرفيت Phonebook نداره اصلا!
2- ضمن ساپورت راحت و بي دردسر دو عدد RAM از نوعM2، حافظه داخلي بسيار مناسبي داره (يعني 36MB) كه از اكثر گوشيها بخصوص از نوكياها بيشتر، كه (1000هزار)عدد پيامك در گوشي50 عدد هم MMS جا داره كه حتي من پيامهاي Delivery را هم پاك نميكنم! شما تو اين گوشي پيام عدم وجود جا براي SMS نمي بينيد به شرط!
3- GPRS ايرانسل را 8ماه پيش راه انداختم و كار با قلم روي صفحه بزرگ اينترنت با نوشته هاي ريز و واضح كه نياز به اسكرول كردن عرضي را از ميان برده خيلي خوب هست.
4- يك دوستي كه من هم با سفارش و تبليغ اون اين مدل گوشيو گرفتم مال خودش رو انداخته و LCDش را شكونده بود ميگفت اين مثل ساير گوشيها كه هر كدام يه نوع پيچگوشتي خاص و عجيب غريب ميخوان، نيست چون قسم ميخوره: خودش با يه چهارسو ساده ريز، باز كرده با 12هزار تومان، صفحه به اون بزرگيو عوض كرده! اونم بدون اينكه تخصصي داشته باشه.
5- لذت نگاه به تلويزيون اونم هر كدام از 8 كانال موجود و يا گوش دادن به صداي راديو و كانالهاي از پيش ذخيره شده آنهم بدون وابستگي به اتصال هندزفري! توي اتوبوس زمان برگشتن از سركار، خستگي اي از تن آدم در ميكنه گفتن نداره.
6- كمي به نسبت ساير مدلهاي ديكر گوشياي چيني سنگينتر هست ولي قاب فلزيش استيليه و محكمه جندين بار عجيب از دستم افتاده و پرت شده طوريش نشده!
حداقل 4برابر اين مزيتها را كه اين گوشي در مقايسه با ساير گوشيها داره! طي مراجعات آتيم به اين سايت به مد نظر دوستان خواهم رساند. منتظر باشيد. ارادتمند شما: Siamak1387
E-mail: artur.can.co@gmail.com

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز به هر حال مزیتهایی را هم گوشی های چینی دارند ولی هرگر قابل مقایسه با گوشی های نوکیا در رده خود نمی باشند و از نقاط ضعف بسیار زیادی برخوردارند و درصد خرابی آنها بسیار نسبت به گوشی های دیگر بالاست و البته کمی پیشرفت داشتند گوشی های چینی که روزهای اول وارد بازار شد همه در حین بلوتوس دادن هنگ کرده و فقط باید فلش می شدند که آن روزها فایل فلششان نیز بسیار کم یاب بود و با قیمتهای بسیار بالا و آنهم فقط در شهرهای بزرگ انجام می شد که خوشبختانه رو به پیشرفت بودند و اینگونه ایرادات مبتدی را برطرف کردند اما هنوز بسیار جای کار دارند....

بالا