آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کولرهای اسپلیت

هانیه

کاربر
2010-07-24
4
5
کلاً کولر اسپلیت پاناسونیک 30 هزار و 36 هزار را از نظر مصرف برق و عمر موتور و اینکه برای چه متراژهایی مناسب هستند بصورت مقایسه ای میتوانید برایم توضیح دهید؟ با تشکر

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
کلاً کولر اسپلیت پاناسونیک 30 هزار و 36 هزار را از نظر مصرف برق و عمر موتور و اینکه برای چه متراژهایی مناسب هستند بصورت مقایسه ای میتوانید برایم توضیح دهید؟ با تشکر

سلام

اگه به پست قبلی که زده بودید توجه کرده باشید من روش محاسبه رو براتون توضیح داده بودم.
مساحت اتاق بر حسب متر مربع رو تقسیم بر 30 می کنید بار حرارتی اتاق بر حست تن تبرید بدست میاد.
برای تبدیل واحد تن تبرید به btu/h باید عدد بدست اومده رو ضربدر 12000 کنید.

از نظر مصرف برق طبیعتا کولر با بار برودتی بالاتر مصرف بالاتری هم داره.
عمر کمپرسور هم بستگی به شرایط داره.
دو کمپرسور مشابه در دو شرایط آب و هوایی و نوسانات برقی و ... عمر متفاوتی دارند

این هم ناگفته نمونه که نگهداری صحیح هم بر عمر کمپرسور تاثیر داره.
سرویس به موقع کندانسور و اواپراتور خیلی مهم هستش.

bore22d

کاربر
2007-04-02
24
22
سلام
یک کولر اسبلیت دارم که e7 در صفحه دیجیتال نشان می دهد
ایراد کجااست لطفا راهنمایی نماییدمتشکرم

هانیه

کاربر
2010-07-24
4
5
با تشکر که جوابم رو دادین علت تکراری بودن سوالم این بود که من مدل 30 هزار پاناسونیک را گرفتم به این دلیل که فروشنده گفتند برق مصرفی همه کولرها یکسان است و اگر مدل بالاتر را بگیرم هوای اتاق سریع خنک شده و بیشتر روی فن قرار گرفته و هوای خفه ای ایجاد میشود. حالا واقعاً ممکن است به کمپرسور فشار وارد شود؟ لطفاً طرز نگهداری صحیح از آن را برایم توضیح دهید؟

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با تشکر که جوابم رو دادین علت تکراری بودن سوالم این بود که من مدل 30 هزار پاناسونیک را گرفتم به این دلیل که فروشنده گفتند برق مصرفی همه کولرها یکسان است و اگر مدل بالاتر را بگیرم هوای اتاق سریع خنک شده و بیشتر روی فن قرار گرفته و هوای خفه ای ایجاد میشود. حالا واقعاً ممکن است به کمپرسور فشار وارد شود؟ لطفاً طرز نگهداری صحیح از آن را برایم توضیح دهید؟

سلام
شما ابتدا حساب کنید که بار حرارتی اتاقتون چقدر هستش.
برحسب اون شما میتونید انتخاب کنید که چه دستگاهی و با چه سایزی مورد نیاز هستش.
موقع حساب کردن حتما باید عدد رو گرد به بالا کرد.

اگه شما 12000 btu/h احتیاج داشته باشید و با این دستگاه شما 15 دقیقه زمان ببره تا خنک بشه

با کولر 24000 شما حداکثر 10 دقیقه زمان میبره.

و اینکه شما میگید هوا خفه میشه و ....

این یک دستگاهی هستش که هوای داخل اتاق رو سیرکوله میکنه.
پس از کولر نمیتونه باشه.

طرز نگهداری صحیح اینه که در اتمام فصل گرما باید یک کاور روی کندانسینگ بکشید.
قبل از استارت کولر در شروع فصل گرما باید کندانسینگ و اواپراتور حتما تمیز بشه چون وجود هرگونه جرم و خاک و ... روی فین های کندانسر و اواپراتور موجب پایین اومدن راندمان دستگاه میشه.
برای اطمینان حتما به یک سرویس کار نشون بدید.

بازم سوالی باشه در خدمتیم.

موفق باشی

بالا