آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کم شدن ولتاژ منبع تغذیه پس از اتصال به لپتاپ مدل 5742zg

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان ...

میخوام لپ تاپ رو با منبع تغذیه 30v 5A روشن کنم . ولتاژ رو روی 19.5 تنظیم کردم . دقیقا وقتی به لپتاپ وصل میکنم به 5 ولت نزول پیدا میکنه . حاالا اگه با قسمت آمپر آمپر رو بالا ببرم ولتاژ میره بالا اما خیلی کم . و میدونید که نباید آمپر رو از یه حدی بالا ببرم .
-----------------------------------------------------------------

اصولا چرا این اتفاق میوفته و نمیتونم لپ تاپ رو روشن کنم ؟
-------------
آیا روش یا لم خاصی داره ؟
-------------
مدل منبع تغذیه : dazheng ps-305D

[hide] دوست عزیز شما ابتدا باید هنگام روشن بودن منبع تغذیه دو سر پروب را بهم بزنید و سپس ولوم جریان را بچرخانید تا جریان تنظیم شود و سپس پروبها را جدا کرده و ولوم ولتاژ را بچرخانید تا ولتاژ تنظیم شود و بعد از تنظیم ولتاژ دو سر پروبها را به سوکت شارژ لب تاب وصل کنید و مواظب باشید هنگام وصل بودن به لب تاب بهم اتصالی ندهد چون باعث خاموشی صد در صد لب تاب می شود در ابتدای روشن شدن لب تاب جریان زیادی می کشد و تا بالا امدن ویندوز جریان کم کم پایین می اید تا با بالا امدن ویندوز جریان به حالت عادی برمیگردد شما ابتدا منبع را روی لب تاب دیگر امتحان کنید و اگر بازهم مشکل وجود داشت اشکال از منبع تغذیه می باشد [/hide]

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

یک روش دیگر برای مصرف کننده مصنوعی 3 عدد لامپ 12 ولت 21 وات معمولی خودرو بصورت موازی ببند که جمعا 5 آمپر بار خواهد بود اگر اینها را به منبع تغذیه ات وصل کنی با تنظیم ولومهای ولت و آمپر اگر روشن شد منبع تغذیه تا 5 آمپر را میکشد.

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
باسلام

یک روش دیگر برای مصرف کننده مصنوعی 3 عدد لامپ 12 ولت 21 وات معمولی خودرو بصورت موازی ببند که جمعا 5 آمپر بار خواهد بود اگر اینها را به منبع تغذیه ات وصل کنی با تنظیم ولومهای ولت و آمپر اگر روشن شد منبع تغذیه تا 5 آمپر را میکشد.
فعلا میخوام با لامپ ماشین تست کنم.

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
احتمالا منبع تغذیه شما 30 ولت است ولی 5 آمپر نیست. برای اثبات این موضوع شما باید منبع تغذیه را روی 30 ولت و کنترل جریان را روی حداکثر 5 آمپر قرار دهید. یک مقاومت 6 اهم حداقل 150 وات به خروجی منبع تغذیه وصل کنید. ولتاژ شما نباید کم تر از 30 ولت شود. (منبع تغذیه استاندارد 30 ولت 5 آمپر یا 150 وات) اگر این آزمایش درست بود اشکال در وصل کردن به لب تاب است، که احتمالش ضعیف است.
درست ولی راه های ساده تری است. تا گشتن و یافتن یه مقاومت

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,166
تهران- تهران پارس
باسلام

آقای مهندس علی تحیری 1 مقاومت 6 اهم 150 وات را از کجا گیر بیاورد؟

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
بهترین و ارزان ترین مقاومت تست بار یا ( load resistor) استفاده از المنت 1000 وات آماده بخاری برقی که سیم آن به دور یک میله با خاک نسوز (قهوه ای رنگ) پیچیده شده و درتهران، میدان امام خمینی، پاساژ فتوت، طبقه دوم و سوم فروشندگان لوازم گرمایی حتی با وات های بالاتر به این شکل موجود است. در شهرستان ها هم اکثر الکتریکی ها دارند. برای تست، یکی از پایه های المنت را به یکی از قطب های منبع تغذیه و سر دیگر منبع تغذیه را به نقطه ای دیگر از المنت که با پایه اولیه آن حدود 6 اهم مقاومت دارد وصل می کنیم. ولتاژ منبع تغذیه نباید کم تر از 30 ولت شود. (منبع تغذیه استاندارد)
LOAD RESISTOR.PNG

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

آقای مهندس علی تحیری 1 المنت 1000 وات آماده بخاری برقی یا سماور با برق 220 ولت کار میکند یعنی :
1000:220=4.5 آمپر جریانش میشود پس 6*4.5=27 وات میگردد نه 150 وات

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
دوستان یعنی شما نمیدونید ولتاژ همیشه تحمیل میشه و آمپر کشیده میشه؟؟؟؟؟
اصلا نیازی به این کارها نیست!!!!! شما آمپر رو روی 5 هم که بذاری مصرف کننده هرچقدر نیاز داشته باشه میکشه !!!!
اون ولتاژ هستش که اگر زیاد بشه به قطعات آسیب میزنه
اینقدر هم نیاز نیست کار رو بپیچونید!!!! منبع رو بزنید به یه برد دیگه اگر همین اتفاق افتاد خب معلومه دیگه منبع مشکل داره
بعدش اصلا نیازی به 5 آمپر و حتی 3 آمپر هم نیست!!!
آقا جان اصلا منبع شما 1 آمپر!!!!
وقتی به برد وصل می کنی برد نهایتا 3./ . آمپر میکشه!!!!(غیر از این که روی برد اتصالی باشه...)
بنابراین برد در حالت خاموش حتی به 1 آمپر هم نیازی نداره
وقتی هم روشن میشه در حالت معمول بیشتر از 2 آمپر نمیکشه....
خیلی عذز میخوام از تموم مهندسان .. من عاجزانه از دوستان خواهش می کنم سریع وقتی یه سوالی میبینن نیان جواب بدن
میدونم نیتتون خیر هستش و کمک به دوستان دیگه ولی بعضی مواقع یه سری جواب ها طرف رو گیج می کنه و این اصلا درست نیست...
بهتر نیست به جای اینکه این همه روش سنجش آمپر حقیقی منبع رو بذارین بیاین دقیق سوال دوستمون رو بخونید و ببینید اصلا سوالش دقیقا چیه؟؟؟؟؟
مشکل ایشون واقعا هیچ ربطی به توان حقیقی جریان منبع نداشت....
امیدوارم کسی ناراحت نشده باشه و منظورم رو بد برداشت نکرده باشه ...
توروخدا یه کم بیشتر دقت کنین

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

با همین سوالات مغز کار میکند و انسان را به تفکر وادار میکند هرکدام از دوستان مثل دوست عزیزمان آقای مهندس علی تحیری 1 تجربیاتش را انتقال میدهد و ...
پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است.

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام -استاد reza-476 اصولا مقاومت در مدار های DC وAC یکسان عمل میکند و مثل سلف یا خازن نیست که تغییری در فاز ایجاد کند که منجر به محاسبه ی کسینوس فاز بین امپر و ولتاژ شود با عرض ادب

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_476
بالا