آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کمک در مورد تعمیر دستگاه it200 ایران ترانس دو فاز استفاده شده

zoro1r

کاربر vip
کاربر
من سکوت رو خارج کردم که ولتاژ ۲۴ رو اعمال کنم یه لحظه نگاه کردم دستگاه داره کار میکن و مشکلی نداره ظاهرا . دوباره زدم جا که دوباره همون طور شد.و صفحه و چراغ پاور رفت
ic 8 پایه
UC2845BN
ضمنا من واسه تست ولتاژ که قبلا فرموده بودین وقتی سکوت متصل بود ولتاژ رو اندازه گرفته بودم که ۴.۵ بود الان که سکوت رو خارج کردم و اندازه گرفتم ۲۵.۸ رو نشون میده

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
من سکوت رو خارج کردم که ولتاژ ۲۴ رو اعمال کنم یه لحظه نگاه کردم دستگاه داره کار میکن و مشکلی نداره ظاهرا . دوباره زدم جا که دوباره همون طور شد.و صفحه و چراغ پاور رفت
ic 8 پایه
UC2845BN
ضمنا من واسه تست ولتاژ که قبلا فرموده بودین وقتی سکوت متصل بود ولتاژ رو اندازه گرفته بودم که ۴.۵ بود الان که سکوت رو خارج کردم و اندازه گرفتم ۲۵.۸ رو نشون میده

با توجه به گفته های شما خروجی 24 ولت تغذیه را دارید این در حالی است که سوکت از مدار جدا باشد.
پس در حالی که سوکت مورد اشاره و مشخص شده از مدار جدا باشد میبایست دستگاه روش شود و ولتاژ خروجی انبر حدود 50 الی 70 ولت را داشته باشید آیا همین طور است؟

آخرین ویرایش:

zoro1r

کاربر vip
کاربر
با توجه به گفته های شما خروجی 24 ولت تغذیه را دارید این در حالی است که سوکت از مدار جدا باشد.
پس در حالی که سوکت مورد اشاره و مشخص شده از مدار جدا باشد میبایست دستگاه روش شود و ولتاژ خروجی انبر حدود 50 الی 70 ولت را داشته باشید آیا همین طور است؟

بله همین طور است ولتاژ سر انبر ۶۷ هست

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
بله همین طور است ولتاژ سر انبر ۶۷ هست

برد پایین یک ماسفت هست و یک زینر تست بفرمایید در صورت معیوب بودن تعویض نمایید.
سپس تست بفرمایید اگر مشکل کماکان باقی بود
نتیجه را گزارش و عکس از برد پایین قرار دهید.

zoro1r

کاربر vip
کاربر
برد پایین یک ماسفت هست و یک زینر تست بفرمایید در صورت معیوب بودن تعویض نمایید.
سپس تست بفرمایید اگر مشکل کماکان باقی بود
نتیجه را گزارش و عکس از برد پایین قرار دهید.
با سلام انجام شد من هر دو رو از مدار خارج و تست کردم هر دو سالم بودن یه دیود 4004 هم بود که اونم خارج کردم و تست شد که خوشبختانه خراب بود :24000000: تعویض و دستگاه روشن شد الان فکر کنم تنها زحمتی واستون هست اینکه ببینیم مقاوتها چند اهمی هستن.

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
با سلام انجام شد من هر دو رو از مدار خارج و تست کردم هر دو سالم بودن یه دیود 4004 هم بود که اونم خارج کردم و تست شد که خوشبختانه خراب بود :24000000: تعویض و دستگاه روشن شد الان فکر کنم تنها زحمتی واستون هست اینکه ببینیم مقاوتها چند اهمی هستن.

خداروشکر
مقاومت های 150 کیلو اهم یک وات قرار بدید.
سپس عنوان را ویرایش و موضوع را به حل شده تغییر بدهید.
سوالی بود من در خدمتم.

بالا