آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک در مورد ترکیدن خازن پاور

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
با سلام
خسته نباشید همکاران گرامی
این پاور رو زدم به برق به سرعت خازن ها شروع به ترکیدن کردن که برق رو سریع جدا کردم
عکس هایی ازش میذارم
اگه کسی تجربه ای داره چ اینکه چرا سیم سبز ps.on نداره .
با تشکر

پیوست‌ها

• 465.1 کیلوبایت بازدیدها: 36
  • 402.6 کیلوبایت بازدیدها: 33
  • 484.8 کیلوبایت بازدیدها: 35

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
با سلام
این پاور رو زدم به برق به سرعت خازن ها شروع به ترکیدن کردن که برق رو سریع جدا کردم
عکس هایی ازش میذارم
با تشکر
درود ببخشید اینو پیدا کردم

پیوست‌ها

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
با سلام
عکس هایی ازش میذارم
با تشکر
با درود
مهندس جان واقعا عذر میخوام قبل از پاسخ این سوال را میپرسم
ولی خداییش داستان چیه تک تک پستهایی که شما منتقل میکنی دقت میکنم برد به قدری خااک گرفته هست که صدای ناله برد از پشت مانیتور جیگر هر تعمیرکااری را خون میکنه
شما که داری زحمت میکشی و روی شماره ای سی را با انگشت میکشی تا تمیز و واضح بشه
یک برس کوچک یا قلم مو بردارید و ابتدا قبل از هرکاری کل برد را کاملا تمیز کنید تا خودتان هم از این زیبایی و تمیزی برد لذت ببرید و دل و دماغ و انگیزه بیشتری برای تعمیر داشته باشید

عذر خواهی. و جسارت بنده را ببخشید

و اما بابت ترکیدن خازن های صافی

محبت کنید و دیود پل را مجدد بررسی کن کلیه پایه های دیود های یکسوساز ورودی را اشتباه و وارونه متصل کردید
علایم روی برد با دقت نگاه کنید و دیودها را بادقت تست کنید و در جهت صحیح مونتاژ نمایید

ضمن اینکه هر دو خازن شما دیگه فاتحش خونده شده و خازن ها را دیگه استفاده نکنید و دور بی اندازید
با تشکر

Adeljabari2

کاربر vip
کاربر
2022-06-28
28
18
27
با سلام
عکس هایی ازش میذارم
با تشکر
دوستمون هم کاملا درست گفتن جهت چهارتا دیود رو وارونه زدی

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
سلام
با درود
ولی خداییش داستان چیه تک تک پستهایی که شما منتقل میکنی دقت میکنم برد به قدری خااک گرفته هست که صدای ناله برد از پشت مانیتور جیگر هر تعمیرکااری را خون میکنه
یک برس کوچک یا قلم مو بردارید و ابتدا قبل از هرکاری کل برد را کاملا تمیز کنید تا خودتان هم از این زیبایی و تمیزی برد لذت ببرید و دل و دماغ و انگیزه بیشتری برای تعمیر داشته باشید

محبت کنید و دیود پل را مجدد بررسی کن کلیه پایه های دیود های یکسوساز ورودی را اشتباه و وارونه متصل کردید
علایم روی برد با دقت نگاه کنید و دیودها را بادقت تست کنید و در جهت صحیح مونتاژ نمایید

ضمن اینکه هر دو خازن شما دیگه فاتحش خونده شده و خازن ها را دیگه استفاده نکنید و دور بی اندازید
با تشکر
سلام مهندس عزیز
در جواب اوای باید بگم که من علاقه شدید به الکترونیک دارم
و سال ها تو رشته cncو سالیدورک کار میکردم ولی از یجا زد به سرمو ول کردم و بدونه هیچ کمکو حمایتی شروع کردم فقط با کتاب و ویدئو اموزش دیدن و جمع کردن وسایلی که تمرین کنم برا همین بسیاری از وسایل ی مدته که مونده اتفاقا اینو اول فرچه زدم وگرنه نمیشد نگاش کرد
چون برد دستکاری شده بود موقع ترکیدن اول سوال کردم از بزرگواران
و ممنونم که توجه کردید انشاا که ی روزی بتونم جبران محبتاتونو بکنن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
با درود

با تشکر
دلم نیومد پشت کارمو تو این زمینه نذارم حس کردم فکر کردید یکم بی نظمم خخخخ

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib
بالا