آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک در شناسایی این قطعه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328
با سلام من رگولاتور mp1470 رو خریدم ولی پین یک اون معلوم نیست دوستان کمک میکنید

سلام
هرچند به نظر میرسه پایه ۱ زیر حرف I انگلیسی باشه؛ اما اجازه بدید روزه شک دار نگیریم. اگر به بلوک دیاگرام این قطعه توجه کنیم؛ بین پایه GND و EN یه دیود زنر هست. همچنین ماسفت بین پایه GND و SW هم دارای یه دیود محافظ هستش که در تصویر زیر مشخص کردم.

Screenshot_۲۰۲۳۱۰۰۲-۱۶۱۶۲۱_Office.jpg

با تست دیود اهمتر پایه GND که میتونه زیر کد I و یا بالای حرف N باشه رو نسبت به پایه‌های ۵ EN و ۲ SW چک کنید و پایه ۱ رو مشخص بفرمایید.

Screenshot_۲۰۲۳۱۰۰۲-۱۶۱۸۵۳_Office.jpg

تصور می‌کنم به این نحو بتونید پایه ۱ رو مشخص بفرمایید.

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
وقت بخیر
به صورت استاندارد وقتی نوشته روی آیسی درست خنده میشه سمت چپ پایین پایه 1 هست

مشاهده فایل‌پیوست 206652 مشاهده فایل‌پیوست 206654

بر این اساس پایه 1 آیسی شما میشه این پایه

مشاهده فایل‌پیوست 206653
درود ایسی شارژ یا همون تامین تغذیه مودم نیست ؟؟!

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
دوست عزیز. خودتونو اذیت نکنید. یکم وقت بذارید روی فهمیدن ولتاژ خروجی و بعد از تشخیص، اینو از برد جدا کرده و از ماژول کاهنده ولتاژ استفاده کنید و ولتاژ اون را لا تعویض مقاومت روی ماژول فیکس کنید.
من خودم همیشه همین کار را می‌کنم. اگر برق رم را تامین می‌کنه که تا ۱.۵ ولت میشه و اگر به فلش میره ۳.۳ ولت و اگر به پردازنده میره حدود ۱.۸ ولت باید باشه.

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
668
598
وقت بخیر
به صورت استاندارد وقتی نوشته روی آیسی درست خنده میشه سمت چپ پایین پایه 1 هست

مشاهده فایل‌پیوست 206652 مشاهده فایل‌پیوست 206654

بر این اساس پایه 1 آیسی شما میشه این پایه

مشاهده فایل‌پیوست 206653
سلام
بله میدونستم ولی به قول دوست عزیزمون نمیخاستم روزه شک دار بگیرم و مطمئن بشم به هرحال خیلی متشکرم

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
668
598
سلام
هرچند به نظر میرسه پایه ۱ زیر حرف I انگلیسی باشه؛ اما اجازه بدید روزه شک دار نگیریم. اگر به بلوک دیاگرام این قطعه توجه کنیم؛ بین پایه GND و EN یه دیود زنر هست. همچنین ماسفت بین پایه GND و SW هم دارای یه دیود محافظ هستش که در تصویر زیر مشخص کردم.

مشاهده فایل‌پیوست 206646

با تست دیود اهمتر پایه GND که میتونه زیر کد I و یا بالای حرف N باشه رو نسبت به پایه‌های ۵ EN و ۲ SW چک کنید و پایه ۱ رو مشخص بفرمایید.

مشاهده فایل‌پیوست 206647

تصور می‌کنم به این نحو بتونید پایه ۱ رو مشخص بفرمایید.
سلام و درود
به همون شکلی که فرمودید تست کردم بله همون زیر حرف l پین یک بود سپاس

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
دوست عزیز. خودتونو اذیت نکنید. یکم وقت بذارید روی فهمیدن ولتاژ خروجی و بعد از تشخیص، اینو از برد جدا کرده و از ماژول کاهنده ولتاژ استفاده کنید و ولتاژ اون را لا تعویض مقاومت روی ماژول فیکس کنید.
من خودم همیشه همین کار را می‌کنم. اگر برق رم را تامین می‌کنه که تا ۱.۵ ولت میشه و اگر به فلش میره ۳.۳ ولت و اگر به پردازنده میره حدود ۱.۸ ولت باید باشه.
درود. آقا سجاد از کانال یوتیوبی چارسو، روش استفاده از ماژول کاهنده ولتاژ رو به جای آی سی اصلی برای همین مودم ارائه کردن. منم بخش مرتبط رو از ویدئو اصلی کات و فشرده کردم و اینجا آپلود می کنم.

پیوست‌ها

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
668
598
درود. آقا سجاد از کانال یوتیوبی چارسو، روش استفاده از ماژول کاهنده ولتاژ رو به جای آی سی اصلی برای همین مودم ارائه کردن. منم بخش مرتبط رو از ویدئو اصلی کات و فشرده کردم و اینجا آپلود می کنم.
سلام و عرض ادب
میشه دقیقن بگید خروجی ۳.۳ ولت رو به کجای مودم وصل کردید ؟
به پایه آی سی سوخته یا اونو باید از مدار خارج کرد ؟ یه تصویر دقیق لطفن از محل اتصال بدید
و اون ماژول مبدل ۹ به ۳.۳ رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ با سپاس

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. اول آی سی سوخته را خارج می کنیم و بعد ماژول مبدل (DC به DC کاهنده 20-0.8 ولت 3 آمپر مدل MP1584) رو طبق تصویر زیر با کمک سه رشته سیم لاکی نازک جایگزین آن می کنیم. چون ورودی و خروجی منفی یکی است یک سیم منفی برای اتصال کافیست و هر جایی روی برد که شاسی و گراند محسوب می شود می توان متصلش کرد. خود ماژول دارای سلف خروجی بوده و بنابراین دیگر نیازی به سلف روی برد مودم نداریم و مثبت خروجی ماژول را به سر خازن smd بعد از سلف متصل می کنیم. برای ورودی مثبت هم پایه سوم آی سی اصلی را در نظر می گیریم.
پایه های EN (انیبل)، فیدبک و VBST آی سی اصلی هم از مدار خارج می شوند. مطمئنا اگر خود آی سی اصلی جایگزین شود بهتر است ولی اگر در دسترس نبود اجبارا از ماژول استفاده می کنیم.

نکته خیلی مهم این است که قبل از اتصال سیم مثبت خروجی حتما ولتاژ را با چرخاندن پتانسیومتر ماژول روی 3.3 ولت تنظیم کرد تا خدای نکرده ولتاژ بالاتر باعث آسیب شدیدتر به دستگاه نشود.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا