آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک به یه مبتدی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
پاسخ : کمک به یه آماتور

درست میفرمایید کلمه آماتور اشتباه بود، بنده یک Bigginerر هستم! منظور شما از گیت‌های الکترونیکی‌ اینه که برم مثلا یک پرینتر یا یک برد الکترونیکی‌ مثل مادربرد دست دوم بخرم و روش کار کنم؟ و دونه دونه قطعاتش رو با کمک کتاب بشناسم؟ ولی‌ منظور از این مونتاژ کردن رو نفهمیدم، یعنی‌ یه هویه بخرم بیفتم به جونش؟ شرمند‌ها من انقدر سوال می‌کنم، واقعا ذهنم بدجوری پیچیده، اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم!
با سلام :
منظور از گیت های دیجیتالی در این لینک مباني ديجيتال[hide] http://www.irantk.ir/irantk325/ [/hide] کامل و مصور تشریح شده و برای شروع کاملا مناسب است .
- بازم عجله کردین !!! ابتدا باید شناختی از قطعات الکترونیکی بخصوص مصرفی روی مادر برد و سایر مدارات داشته باشید تا به کنکاش بپردازید
اینکه هویه .... بله باید یک مولتی متر ارزان قیمت و هویه و قلع و سایر ابزارهای اولیه را تهیه کنید ولی نه با یک مادر برد !!!! بلکه با مدارات ساده تری مثل این تاپیک که مناسب شماست [hide]
[h=3]تاپيك مدارات ساده الكترونيكي براي مبتديا ن [/hide] با مطالعه و مونتاژ هر کدام که علاقمند هستین شروع کنید .[/h] - مطالعه تاپیک فرهنگ الکترونیک و
[h=3]مفهوم اختصارات كاربردي در الكترونيك شما را با نحوه کد گذاری قطعات و مغهوم اعداد و حروفی که در قطعه شناسی و غیره کاربرد دارد اشنا میکند .[/h]آموزش استفاده از ابزار ها در تعميرات شما که مولتی متر را تهیه کردین و سایر ابزارها ابتدا باید طرز کار انرا یاد بگیرید تا توسط این ابزار ها به کار خود تسلط پیدا کنید مطالعه تاپیک فوق بهترین اشنا و مانند یک استاد همراه شما میباشد .
- در کنار این تاپیک ها و همزمان باید سری به نرم افزارهایی بزنید که در طول اموزش تان شما را سرعت بخشیده و اشتباهات و نارسایی های شما را براتون اعلام و راهنمایی خواهد کرد بخصوص دانلود نرم افزار ادیسون که در ابتدای تاپیک ازمازیشگاه و معرفی نرم افزار ها و.... بخاطر شما دوست عزیز اپلود شده .
در طول کار هر سوال یا مشکلی احساس کردین در همون تاپیک { پرسش و پاسخ } مربوطه مطرح کنیدمدیران و دوستانتان در خدمت شما خواهند بود .
قطعا بعد از استارتی که بخود میزنید و راه می افتید به متن و نظری که در ابتدای همین پست ها در مورد بخش های اموزشی انجمن { انحراف و... } مطرح کرده اید !!!! پی خواهید برد که خطا از طرف شما بوده است و ....
شروع کنید .
موفق باشید .

[h=3][/h][h=3][/h]

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas

با سلام :
منظور از گیت های دیجیتالی در این لینک مباني ديجيتالhidden content may not be quoted کامل و مصور تشریح شده و برای شروع کاملا مناسب است .
- بازم عجله کردین !!! ابتدا باید شناختی از قطعات الکترونیکی بخصوص مصرفی روی مادر برد و سایر مدارات داشته باشید تا به کنکاش بپردازید
اینکه هویه .... بله باید یک مولتی متر ارزان قیمت و هویه و قلع و سایر ابزارهای اولیه را تهیه کنید ولی نه با یک مادر برد !!!! بلکه با مدارات ساده تری مثل این تاپیک که مناسب شماست hidden content may not be quoted با مطالعه و مونتاژ هر کدام که علاقمند هستین شروع کنید .[/h] - مطالعه تاپیک فرهنگ الکترونیک و
مفهوم اختصارات كاربردي در الكترونيك شما را با نحوه کد گذاری قطعات و مغهوم اعداد و حروفی که در قطعه شناسی و غیره کاربرد دارد اشنا میکند .

آموزش استفاده از ابزار ها در تعميرات شما که مولتی متر را تهیه کردین و سایر ابزارها ابتدا باید طرز کار انرا یاد بگیرید تا توسط این ابزار ها به کار خود تسلط پیدا کنید مطالعه تاپیک فوق بهترین اشنا و مانند یک استاد همراه شما میباشد .
- در کنار این تاپیک ها و همزمان باید سری به نرم افزارهایی بزنید که در طول اموزش تان شما را سرعت بخشیده و اشتباهات و نارسایی های شما را براتون اعلام و راهنمایی خواهد کرد بخصوص دانلود نرم افزار ادیسون که در ابتدای تاپیک ازمازیشگاه و معرفی نرم افزار ها و.... بخاطر شما دوست عزیز اپلود شده .
در طول کار هر سوال یا مشکلی احساس کردین در همون تاپیک { پرسش و پاسخ } مربوطه مطرح کنیدمدیران و دوستانتان در خدمت شما خواهند بود .
قطعا بعد از استارتی که بخود میزنید و راه می افتید به متن و نظری که در ابتدای همین پست ها در مورد بخش های اموزشی انجمن { انحراف و... } مطرح کرده اید !!!! پی خواهید برد که خطا از طرف شما بوده است و ....
شروع کنید .
موفق باشید .

مرسی‌ از راهنمایی‌ شما، ولی‌ بنده الان با گیت‌ها آشنا شدم، واقعا بحث پیچیده‌ای نبود اما حالا که رفتم سمت این نقش‌های ساده برای مبتدیان، دیدم اصلا از اشکال چیزی نمی‌فهمم! نمیدونم اصلا اونا چیه که تو شکل کشیده شده.

باید این تاپیک رو بخونم؟
http://www.irantk.ir/irantk1181/

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554

مرسی‌ از راهنمایی‌ شما، ولی‌ بنده الان با گیت‌ها آشنا شدم، واقعا بحث پیچیده‌ای نبود اما حالا که رفتم سمت این نقش‌های ساده برای مبتدیان، دیدم اصلا از اشکال چیزی نمی‌فهمم! نمیدونم اصلا اونا چیه که تو شکل کشیده شده.

باید این تاپیک رو بخونم؟
http://www.irantk.ir/irantk1181/
در این تاپیک به اجزای داخلی {گیت های دیجیتالی } و ارایش مداری انها پرداخته و معرفی می شوند قبل از این لینک برید و اصول نقشه خوانی را دانلود ومطالعه کنید .
-- برای اینکه
هنوز اصول نقشه خوانی و سمبیلیک قطعات را نخونده و نمی شناسید .!!! در همون بخش اصول نقشه خوانی را مطالعه کنید متوجه خواهید شد .
موفق باشید .

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
سلام دوست عزیز
با توجه به راهنمایی همکاران خصوصا آقای gadraj که کامل هستند پیشنهاد میکنم کتابهای اصول الکتریسیته و اصول الکترونیک و سپس مبانی الکترونیک همگی تالیف سعید خرازی زاده را به ترتیب تهیه و مطالعه کنید تا از پایه با قطعات و شماتیک آنها در نقشه و روابط آنها آشنا شوید ضمنا حتما باید مدارات ساده ای که بعنوان مثال در کتاب هست را حتما ببندید و عملا ولتاژگیری و جریان گیری کنید من هم مثل شما فقط از روی علاقه وارد الکترونیک شدم و با آنکه کلاسهای الکترونیک فنی حرفه ای را گذرانده بودم ولی کمکی که این سه کتاب به من کردند قابل مقایسه با کلاسهای مذکور نبودند فقط تا درس اول را بطور کامل نیاموختید سراغ درس دوم نرید و تا کتاب اصول الکتریسیته را تمام و کمال تمام نکردید و به همه تمرینها و سوالاتش نتونستید جواب بدید سراغ کتاب دوم و سوم نرید. نکته آخر اینکه در الکترونیک پشتکار و پشتکار و پشتکار رمز موفقیت است و مطالعه مداوم در کنار آن پیشرفت و بروز بودنتان را تضمین میکند. موفق باشید

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas

در این تاپیک به اجزای داخلی {گیت های دیجیتالی } و ارایش مداری انها پرداخته و معرفی می شوند قبل از این لینک برید و اصول نقشه خوانی را دانلود ومطالعه کنید .
-- برای اینکه
هنوز اصول نقشه خوانی و سمبیلیک قطعات را نخونده و نمی شناسید .!!! در همون بخش اصول نقشه خوانی را مطالعه کنید متوجه خواهید شد .
موفق باشید .

آخه اون قسمت که یه برنامه داشت واسه نقش خانی، یه برنامه خارجیه !

اسمشم اینه: Schematyc Symbol Refrence V 1.0

برنامه فارسی نیست ؟

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام دوست عزیز
با توجه به راهنمایی همکاران خصوصا آقای gadraj که کامل هستند پیشنهاد میکنم کتابهای اصول الکتریسیته و اصول الکترونیک و سپس مبانی الکترونیک همگی تالیف سعید خرازی زاده را به ترتیب تهیه و مطالعه کنید تا از پایه با قطعات و شماتیک آنها در نقشه و روابط آنها آشنا شوید ضمنا حتما باید مدارات ساده ای که بعنوان مثال در کتاب هست را حتما ببندید و عملا ولتاژگیری و جریان گیری کنید من هم مثل شما فقط از روی علاقه وارد الکترونیک شدم و با آنکه کلاسهای الکترونیک فنی حرفه ای را گذرانده بودم ولی کمکی که این سه کتاب به من کردند قابل مقایسه با کلاسهای مذکور نبودند فقط تا درس اول را بطور کامل نیاموختید سراغ درس دوم نرید و تا کتاب اصول الکتریسیته را تمام و کمال تمام نکردید و به همه تمرینها و سوالاتش نتونستید جواب بدید سراغ کتاب دوم و سوم نرید. نکته آخر اینکه در الکترونیک پشتکار و پشتکار و پشتکار رمز موفقیت است و مطالعه مداوم در کنار آن پیشرفت و بروز بودنتان را تضمین میکند. موفق باشید

مرسی‌ از راهنمائیت، این کتاب‌ها که میگی‌ تو این فروم هست برای دانلود؟ یا برم بخرم؟ کاملا جامع هست؟

راستی‌ بنده هم خواستم برم در الکترونیک فنی‌ حرفه‌ای اما گفتن که دورش ۱۸ ماه طول میکش و صبح تا عصر هم باید سر کلاس باشی‌ بی‌ خیال شدم. مال شما هم اینطوری بود؟

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوست عزیز میتونی کتابهای الکترونیک به زبان ساده تالیف محمود بخت اور رو هم بخونی برای یاد گیری اصول الکترونیک کتابهای خوبی هستن البته علافه وتلاش خودت هم مهمه موفق باشی

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
مرسی‌ از راهنمائیت، این کتاب‌ها که میگی‌ تو این فروم هست برای دانلود؟ یا برم بخرم؟ کاملا جامع هست؟

راستی‌ بنده هم خواستم برم در الکترونیک فنی‌ حرفه‌ای اما گفتن که دورش ۱۸ ماه طول میکش و صبح تا عصر هم باید سر کلاس باشی‌ بی‌ خیال شدم. مال شما هم اینطوری بود؟
سلام
بعید میدونم توی این سایت یا سایتهای دیگه برای دانلود باشه(من ندیدم)،این کتابها از انتشارات مجتمع فنی تهران است (دیباگران)،من سال 71 یا 72 بود که کلاسهای فنی حرفه ای را رفتم اون موقع اگه اشتباه نکنم یک دوره 6ماهه(الکتریسیته+الکترونیک عمومی + رادیو + تلویزیون سیاه و سفید) و یک دوره 6ماهه(تلویزیون رنگی)،آره کلاسها اجباری بوده و غیبت بیش از 3 جلسه مجاز نبود!
البته مطالبی که دوستان خصوصا استاد بزرگوار و زحمتکشمون جناب آقای gadraj زحمت کشیدند و در بخشهای مختلف آموزش الکترونیک اینجا قرار دادند گرچه پراکنده اند ولی سودمندند به شرطی که مدارهایی که به عنوان نمونه گذاشته شده را روی بردبرد ببندی و عملا تست کنی و عملکردشون را به عینه ببینی وگرنه صرف خواندن و گذشتن از اینها به بهانه اینکه ساده بودند و یاد گرفتی مفید فایده نخواهد بود!

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام-با اجازه اساتید یک مطلب دراین تایپیکها مغفول مانده و ان ریاضیات مقدماتی است شما باید تبدیل اعداد دهدهی به باینری و مبناهای دبگر را باید یاد ب***ید بعنوان مقدمه ی دیجیتال همچنین توابع خطی(درجه یک)وتوبع درجه دو وتوابع لگاریتمی وتوابع نمایی بعنوان مقدمه ی ریاضی الکترونیک انالوگ خدانگدار

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام
بعید میدونم توی این سایت یا سایتهای دیگه برای دانلود باشه(من ندیدم)،این کتابها از انتشارات مجتمع فنی تهران است (دیباگران)،من سال 71 یا 72 بود که کلاسهای فنی حرفه ای را رفتم اون موقع اگه اشتباه نکنم یک دوره 6ماهه(الکتریسیته+الکترونیک عمومی + رادیو + تلویزیون سیاه و سفید) و یک دوره 6ماهه(تلویزیون رنگی)،آره کلاسها اجباری بوده و غیبت بیش از 3 جلسه مجاز نبود!
البته مطالبی که دوستان خصوصا استاد بزرگوار و زحمتکشمون جناب آقای gadraj زحمت کشیدند و در بخشهای مختلف آموزش الکترونیک اینجا قرار دادند گرچه پراکنده اند ولی سودمندند به شرطی که مدارهایی که به عنوان نمونه گذاشته شده را روی بردبرد ببندی و عملا تست کنی و عملکردشون را به عینه ببینی وگرنه صرف خواندن و گذشتن از اینها به بهانه اینکه ساده بودند و یاد گرفتی مفید فایده نخواهد بود!

اگر مال مجتمع فنی‌ تهران

بالا