آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برا ساخت منبع تغذیه

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
با سلام خدمت همکاران
دوستان ی ترانس با چند خروجی دارم
که خرجی Acهستش
اگه لطف کنید راهنمایی کنید ی منبع تغذیه بسازم ممنون میشم
ببینم اخر موفق میشم

پیوست‌ها

• 532.4 کیلوبایت بازدیدها: 20

AMIR BAGHERI

کاربر vip
vip
کاربر
سلام دوست عزیز موفق باشی بالاترین خروجی ترانس رو انتخاب کن بعد با یک خازن 50v3300mu تلدیل ب dc کن خروجی ترانس رو بعدش یک ماژول کاهنده dcبdc بخر یدونم ولتمتر و آمپر متر دیجیتال دوتا پتانسیومتر ۱۰ کیلو بگیر مولتی ترن های ماژول کاهنده رو در بیار بعد پتانسیومتر های ک خریدی رو ب جای مولترن ها استفاده کن اینجوری ی منبع تغذیه ۳ میلیونی رو خودت میسازی موفق باشی

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
درود ممنون بابت حواب
جسارتا بعد از دیسی کردن مدار رو وارد کنم و بعداز اون جریان هم قابل تنظیم هستش ؟
سلام دوست عزیز موفق باشی بالاترین خروجی ترانس رو انتخاب کن بعد با یک خازن 50v3300mu تلدیل ب dc کن خروجی ترانس رو بعدش یک ماژول کاهنده dcبdc بخر یدونم ولتمتر و آمپر متر دیجیتال دوتا پتانسیومتر ۱۰ کیلو بگیر مولتی ترن های ماژول کاهنده رو در بیار بعد پتانسیومتر های ک خریدی رو ب جای مولترن ها استفاده کن اینجوری ی منبع تغذیه ۳ میلیونی رو خودت میسازی موف

AMIR BAGHERI

کاربر vip
vip
کاربر
درود ممنون بابت حواب
جسارتا بعد از دیسی کردن مدار رو وارد کنم و بعداز اون جریان هم قابل تنظیم هستش ؟
بله بعد از اینکه دیسی کردین یک مدار ماژول دیسی ب دیسی کاهنده تهیه کنید برای تغییر ولتاژ با یک ولت متر و آمپر متر راحت ولتاژ رو میبینی ببینم نقششو داشتم آپلود میکنم برات

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. در تصویر پیوستی توضیح دادم. چون ولتاژ خروجی DC که از دو سیم سفید به دست میاد حدود 50 ولت میشه که خارج از حد تحمل اکثر ماژول های کاهنده هست و باعث سوختن آی سی اونها میشه، می تونید از سیم سفید و مشکی کنارش استفاده کنین تا سقف ولتاژی حدود 24 ولت DC در خروجی پل دیود و خازن صافی داشته باشین و اون رو به ماژول کاهنده مناسبی با جریان 2 تا 3 آمپر اتصال بدین. ناگفته نماند که این میزان جریان صرفا برای تعمیرات و روشن کردن دستگاه های کم مصرفی مثل بیشتر مودم ها و اسپیکرهای کوچیک و مشابه آنها کاربرد داره.
در ویدئوی پیوست شده یوتیوبی درباره این موضوع با جزئیات کامل توضیح داده شده است.

پیوست‌ها

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
بله بعد از اینکه دیسی کردین یک مدار ماژول دیسی ب دیسی کاهنده تهیه کنید برای تغییر ولتاژ با یک ولت متر و آمپر متر راحت ولتاژ رو میبینی ببینم نقششو داشتم آپلود میکنم برات
واقعا ممنونم درود برشما

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
درود. در تصویر پیوستی توضیح دادم. چون ولتاژ خروجی DC که از دو سیم سفید به دست میاد حدود 50 ولت میشه که خارج از حد تحمل اکثر ماژول های کاهنده هست و باعث سوختن آی سی اونها میشه، می تونید از سیم سفید و مشکی کنارش استفاده کنین تا سقف ولتاژی حدود 24 ولت DC در خروجی پل دیود و خازن صافی داشته باشین و اون رو به ماژول کاهنده مناسبی با جریان 2 تا 3 آمپر اتصال بدین. ناگفته نماند که این میزان جریان صرفا برای تعمیرات و روشن کردن دستگاه های کم مصرفی مثل بیشتر مودم ها و اسپیکرهای کوچیک و مشابه آنها کاربرد داره.
با سلام ایول ممنونم برا وقت ارزشمندی که صرف دادن تجربه کردید انشاا که همیشه موفقوپایدار باشید

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
درود جسارتا ی سوال این مدار یکسو کننده مشکلی نداره که بذارم یا سیم های بیشتری برای بالابردن ولتاژ استفاده کنم

پیوست‌ها

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
در بوردی که قرار دادین و مربوط به ورودی برق مدارات سوئیچینگ هست، چیدمان چهار دیود به صورت پل مشکلی نداره ولی مقاومت و خازن MKT نیازی بهشون نیست. نیاز هست که حداقل یک خازن الکترولیت 1000 تا 2200 میکرو فاراد 25 الی 50 ولتی در خروجی مثبت و منفی پل دیود قرار بگیره تا ولتاژ صاف و با ریپل خیلی کم بشه.
ببخشید، ظاهرا شماتیک پست قبلیم شما رو به اشتباه انداخته. ویرایشش کردم. همچنین طبق بخشی که در شماتیک پیوستی زیر با کادر نارنجی مشخص کردم عمل کنید دیگه دچار خطا نمیشین. یک منبع تغذیه خطی با ولتاژ تثبیت شده 12 ولت با جریان سه آمپری هست که یک ترانس هسته آهنی 15 ولت 5 آمپر داره. قدیم که اکثر منابع تغذیه به صورت ترانس هسته آهنی خطی بودن، این مدار یکسوسازی تمام موج خیلی پر کاربرد و دم دستی بود. ولتاژ زیادی هم روی مدار نیست که مثل مدارات سوئیچینگ خطرناک باشه و حتی می تونین قطعات رو روی خود خازن الکترولیت مونتاژ کنین و PCB نیاز نداشته باشین. البته تصاویر و فایل های مورد نیاز برای ساخت یک کیت یکسوساز تمام موج کوچک رو پیوست کردم.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
در بوردی که قرار دادین و مربوط به ورودی برق مدارات سوئیچینگ هست، چیدمان چهار دیود به صورت پل مشکلی نداره ولی مقاومت و خازن MKT نیازی بهشون نیست. نیاز هست که حداقل یک خازن الکترولیت 1000 تا 2200 میکرو فاراد 25 الی 50 ولتی در خروجی مثبت و منفی پل دیود قرار بگیره تا ولتاژ صاف و با ریپل خیلی کم بشه.
ببخشید، ظاهرا شماتیک پست قبلیم شما رو به اشتباه انداخته. ویرایشش کردم. همچنین طبق بخشی که در شماتیک پیوستی زیر با کادر نارنجی مشخص کردم عمل کنید دیگه دچار خطا نمیشین. یک منبع تغذیه خطی با ولتاژ تثبیت شده 12 ولت با جریان سه آمپری هست که یک ترانس هسته آهنی 15 ولت 5 آمپر داره. قدیم که اکثر منابع تغذیه به صورت ترانس هسته آهنی خطی بودن، این مدار یکسوسازی تمام موج خیلی پر کاربرد و دم دستی بود. ولتاژ زیادی هم روی مدار نیست که مثل مدارات سوئیچینگ خطرناک باشه و حتی می تونین قطعات رو روی خود خازن الکترولیت مونتاژ کنین و PCB نیاز نداشته باشین. البته تصاویر و فایل های مورد نیاز برای ساخت یک کیت یکسوساز تمام موج کوچک رو پیوست کردم.
درود ممنونم ازتون انشاا نتیجه رو خدمتتون اعلام میکنم ..
فقط ترانس من ۱۵ نیست مشکلی نداره ؟

بالا