آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کلیات آیین نامه mms به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات رسید

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
211
مشاور عالی سازمان تنظیم مقررات از تصویب کلیات آیین نامه MMS تلفن همراه در کمیسیون تنظیم مقررات خبر داد.

احمد فرهادی در گفت و گو با خبرنگار موبنا با تاکید بر نقش کمیسیون تنظیم مقررات به عنوان مرجع رسیدگی کننده به آیین نامه های حوزه ارتباطات اظهار داشت: نظرات اصلاحی مراجع ذیصلاح در خصوص آیین نامه mms روز گذشته در کمیسیون تنظیم مقررات بررسی شد و کلیات آن به تصویب رسید.
وی با بیان اینکه جزییات این آیین نامه نیز به زودی به تصویب می رسد یادآور شد: اپراتورهایی که برای ارائه سرویس mms اعلام آمادگی کننده با اجازه سازمان تنظیم مقررات می توانند این سرویس را راه اندازی کنند.
به گفته فرهادی ارائه این سرویس منوط به تایید تجهیزات اپراتورها از سوی سازمان تنظیم مقررات است.
بالغ بر یک سال است که سرویس mms تلفن همراه به دلیل نبود آیین نامه استفاده مدون ،به درخواست وزارت ارتباطات و از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی متوقف و سازمان تنظیم مقررات موظف شد ظرف مدت سه ماه ، نسبت به تدوین ضوابط استفاده از این سرویس اقدام کند.
براساس آیین نامه MMS مصوب سازمان تنظیم مقررات که به منظور جلوگیری از ارسال پیام و تصویر غیراخلاقی، مشتركان متعهد می شوند فقط از فضایی كه در اختیار آن ها قرار داده می شود، استفاده كنند.
گفتنی است برای برخورد با مزاحمان ارسال پیام و تصویر از طریق خدمات چندرسانه ای (MMS)، تلفن همراه شخص مزاحم در مرحله اول تا یك هفته، در مرحله دوم سه ماه و در نهایت برای همیشه قطع می شود.
مشتركان تلفن همراه برای استفاده از این خدمات باید به ازای ارسال هر MMS ، هزار ریال پرداخت کنند.
 
بالا