آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کار کرد مداوم و خاموش نشدن موتور يخچال سامسونگ 46 فوت

A.Farokhzad

کاربر
2010-07-14
1
3
با سلام به استادان گرامي

من يك يخچال سامي 46 دارم كه 2سال بدون مشكل كار كرد اما جديدا خودش خاموش ميشه و بعد از 10 تا 12 ساعت با چند تا مشت به دكمه پاور روشن شد ولي ديگه موتورش خاموش نشد و يكسره كار ميكرد.
ديروز دوباره دكمه پاور زدم و خاموشش كردم ولي ديگه روشن نشد تا اينكه دوباره بعد از 7-6 ساعت چند بار محكم زدم به دكمه پاور باز روشن شد ولي باز هم موتورش قطع نميكنه.
داخلش هم فوق العاده سرد ميشه ولي باز قطع نميكنه مگه اينكه دما رو روي كمترين درجه تنظيم كنيم.
به نمايندگي نزديك خونه هم زنگ زديم يارو انگار تو عمرش يخچال نديده ميگه از پريز برق يا از محافظ ميتونه باشه هرچي بهش ميگي نه از يه پريز اتاق هم برق ميگيرم حاليش نميشه.
دست آخر گفت ما قطعات اين مدل رو نداريم و حتي زحمت اومدن و ديدن يخچال رو هم به خودش نداد.
لطفا راهنمائي كنيد
با سپاس

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,698
176,911
iRanTK.iR
سلام

دوست عزيز اولا لطف کن قبل از ايجاد تاپيک جديد قوانين سايت رو بخون ؟

عنوان تاپيک شما نامناسب هست ؟

يخچال هاي جديد همه از يک سيستم الکترونيکي پيشرفته براي تنظيم درجه سرما و قطع و وصل شدن موتور يخچال استفاده مي کنند ، معمولا اين سيستم الکترونيکي در قسمت بالاي يخچال تعبيه ميشه و احتمالا ايراد از اون قسمت باشه و نمايندگي هاي اين محصولات چون آشنايي با مدارات الکترونيک ندارند عاجز از تعمير اين سري محصولات هستند و معمولا يا بردها رو براي تعمير به نمايندگي مرکزي ارسال مي کنند يا اينکه برد رو به صورت کامل تعويض مي کنند ، شما بايد به يک تعميرکار وسايل الکترونيکي ( تلويزيون ) مراجعه کنيد تا برد شما رو ببينه ، ممکنه قلع مردگي يا لحيم سرد داشته باشه ، ممکن هست رله دستگاه مشکل داشته باشه و با زدن ضربه رله ميچسبه و ديگه قطع نميشه ، در هر صورت اين طور عيوب تا ديده نشه قابل تشخيص نيست .....

موفق باشيد .

irantksat

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-11-02
888
6,497
دوست عزیز سلام

من هم همچین مشکلی البته در یخچال و فریزر پارس داشتم که دیود زنر های مدار آن مشکل پیدا کرده بودند
برخی اتصالی کامل و برخی دیگر هم قطع بودند که با تعویض آنها مشکل حل شد

البتهبه فرمایش دوست خوبمان آقا رضا در این بردها ، قلع مردگی بسیار نادر است

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
باسلام اگه مشکل فقط در روشن شدن کمپرسور بودشاید ایراد در رله بود اما قطع نکردن فقط به سنسور یا برد ربط داره شاید دراثرنوسان برق یا متغیرشدن ولتاز باعث اسیب بردی شده :nevreness:

COSAR

VIP PLUS
VIP PLUS
کاربر
2010-10-10
198
1,859
زاهدان
با سلام: اگر به هر عنوان ترموستات دیجیتال عمل نکند کمپرسور مدام کار میکند زیرا شما دمای مورد نظر را ندارید وبرد الکترونیک با توجه به دمای مورد نظر به کمپرسور در زمان معین فرمان قطع و وصل را صادر میکند که در یخچالهای جدید توسط سنسور یا بالب صورت میگرد.

با تشکر کمالزایی

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
باسلام ببخشید یه سوالی دارم ممکنه چند روش برفک گیری توسط سیستم بردی رو بهم معرفی کنید به طور مثال در برخی سیستم ها برد در صورت احساس تفاضل دما بین سنسور اواپراتوروسنسور محفظه تشخیص داده میشودکه اواپراتوربرفک زده باید سیستم برفک گیری فعال شود یا همانند تایمر برد هر 8ساعت 20دقیقه دیفراست میکنداگه ممکنه راهنمایی کنید باتشکر:)

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
باسلام ببخشید یه سوالی دارم ممکنه چند روش برفک گیری توسط سیستم بردی رو بهم معرفی کنید به طور مثال در برخی سیستم ها برد در صورت احساس تفاضل دما بین سنسور اواپراتوروسنسور محفظه تشخیص داده میشودکه اواپراتوربرفک زده باید سیستم برفک گیری فعال شود یا همانند تایمر برد هر 8ساعت 20دقیقه دیفراست میکنداگه ممکنه راهنمایی کنید باتشکر:)

برفک زدایی میتونه با برد باشه هم میتونه با تایمر
اصولش یکیه
حالا توی سیستم برد بجای ترمودیسک و بعضا بجای ترموفیوز از سنسور استفاده میشه
زمان دیفراست هم تایم دقیقی نداره و بستگی به ابعاد و طراحی اواپراتور داره
در هر دو حالت وقتی سیستم روی دیفراست میره هیتر ها بصورت سری به ترمودیسک وصل هستش و وقتی دمای اواپراتور بالا میره ترمودیسک برق ورودی به هیتر رو قطع میکنه
این عمل توی برد توسط سنسور اواپراتور یا همان سنسور دیفراست انجام میشه که با تغییر مقاومت برد فرمان قطع برق هیتر رو میده

Mojahed25

کاربر
2013-10-28
2
0
بادرود
من هم یک مشکل مشابه دارم در یخچال فریزر سامسونگ که فریزرش در پایین قرار داره ، چند روز پیش دیدم همه چیز آب شده ، اتفاقی دوشاخه را از پریز در آوردم و دوباره زدم روشن شد ،! بعد که خاموش میشد باز هم دیگه روشن نمیشد تا اینکه دوباره برق رو قطع و وصل کردم ، بردش رو نگاه کردم هیچ قطعه ای نسوخته بود ، ولی امروز دیدم روشن میشه ولی خیلی روشن میمونه تا خاموش بشه دمای فریزر خوبه ولی یخچال زیاد سرد نیست ، ممکنه از اون سنسورهایی که مثل یه مداد خیلی کوچک و پلاستیکی میمونه دو تا سیم هم بهش وصل هست باشه ، ممنون

بالا