آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کار نکردن کیبرد لپتاپ N5110

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
احتمالا I/O دوباره رفته و در مسیر بازم اتصالی هست که باعث خرابی مجدد I/O شده و یا اینکه خود آیسی مشکل داشته و جنس مرغوبی نبوده و یا از پایه هاش درست سرجاش نیست و اتصالی دارد دوباره زیر ذره بین چک کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

davidmti

کاربر vip
vip
کاربر
2008-02-24
89
177
با لوپ 4x زدم I/O رو.
از آی سی هم مطمئنم. شرکته رو همیشه دارم باهاش کار میکنم آی سی هم نو بود توی همین پک نواری ها
حالا چجوری اتصالی روی برد رو پیدا کنم؟ مصیبته که
ممکن نیست خوده کیبورد مشکل داشته باشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
چرا اتصال خود کیبرد هم میتونه مشکل ساز باشه
ولی چاره ای جز تعویض مجدد آیسی نداری در ضمن در همین وضعیت و بعد از نصب مجدد آیسی پیرامون آیسی رو از لحاظ گرمای زیاد با لمس دستت چک کن اتصالی ممکنه در خود چیپ هم باشه حرارت اونو هم چک کن

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
و حتی ممکنه در حین تعویض حرارت زیاد باعث خرابی آیسی شده باشد و احتمالا با تعویض مجدد مشکلت حل بشه

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
dell 5110 n یکی از مدلهای جدید بازار هست و هنوز زیاد از ورودش نمیگذره. تعجب میکنم گارنتی نداشته!! به هر حال لپ تاپ بسیار مسخره ای هست امکاناتش بسیار بالاست ولی قیمتش ارزون!! توقعی بیش از این هم ازش نمیره. اگر یک لپ تاپ hp یا asus یا sony یا msi با این مشخصات بخواین بخرین قطعا بالای 2 میلیون هست اما این قیمتش در حال حاضر 1400 هست!

به هر حال باید گارنتی داشت. مشتری آب روی کیبورد نریخته؟ ممکنه آب ریخته روی کیبورد و جایی از مدار اتصالی کرده و مشکل پیدا کرده. به نظرم سطح مدار رو حتما چک کنید. من از نظر سخت افزار زیاد تخصص ندارم ولی مورد مشابه زیاد دیدم که 90 درصد آب روی کیبورد ریخته شده بوده. چون به این زودی مدارش نباید اتصالی پیدا میکرده
به قول دوستمون یک کیبورد usb هم بهش وصل کنید تست کنید ببینید جواب میده یا نه

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
من هم با نظره nekooee موافقم
مین رو در بیار و با تینر فوری و یه مسواک درست و حسابی بشور-به طوری که هیچ چربی و یا رسوبی دیگه نمونه -
انجام دادن این کار فکر نکنم ضرری داشته باشه

davidmti

کاربر vip
vip
کاربر
2008-02-24
89
177
dell 5110 n یکی از مدلهای جدید بازار هست و هنوز زیاد از ورودش نمیگذره. تعجب میکنم گارنتی نداشته!! به هر حال لپ تاپ بسیار مسخره ای هست امکاناتش بسیار بالاست ولی قیمتش ارزون!! توقعی بیش از این هم ازش نمیره. اگر یک لپ تاپ hp یا asus یا sony یا msi با این مشخصات بخواین بخرین قطعا بالای 2 میلیون هست اما این قیمتش در حال حاضر 1400 هست!

به هر حال باید گارنتی داشت. مشتری آب روی کیبورد نریخته؟ ممکنه آب ریخته روی کیبورد و جایی از مدار اتصالی کرده و مشکل پیدا کرده. به نظرم سطح مدار رو حتما چک کنید. من از نظر سخت افزار زیاد تخصص ندارم ولی مورد مشابه زیاد دیدم که 90 درصد آب روی کیبورد ریخته شده بوده. چون به این زودی مدارش نباید اتصالی پیدا میکرده
به قول دوستمون یک کیبورد usb هم بهش وصل کنید تست کنید ببینید جواب میده یا نه

این روزها خیلی سرم شلوغ بود نرسیدم دوباره i/o بزنم حالا فردا دوباره تست میکنم. از راهنمایی های دوستان هم استفاده میکنم.
اما اولا با کیبورد یو اس بی مشکل نداره
دوما این سومین لپتاپ 5110 هست که این مشکل رو داره و زیر دستم اومده تا این مورد کسی حاضر نمیشد برای i/o هزینه کنه.
سوما توی اهواز بیش از 30 هزار تا از این لپتاپ ها رو فروختن که حداقل پنجاه درصدشون بدون گاانتی یا با گارانتی همکارای اهوازی بوده.پس آخرش میاد زیر دست من و همکارام.
پس نتیجه
اول الان برد رو چک میکنم که مخصوصا چیپ جنوبی و i/o برای داغ کردن غیر عادی و smd های دور و ور سوکت کیبورد و i/o روی برد رو هم چک میکنم .بایه کیبورد مطمئن تست میکنم. برد رو با تینر سرویس میکنم.
ایشالله که اوکی بشه. بی اطلاع نمیذارمتون عزیزان

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا