آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کار نکردن پورت usb2.0 لنوو 100-15ISK

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
141
143
سلام لپتاپ لنوو مدل ideapad 100-15ISK پورت usb2.0 کار نمیکنه. بایوس آپدیت شده ، ولتاژ 5 ولت برقراره دیود ESD در مسیر دیتا سالم هست.
اگر از دوستان کسی شماتیک این مدل رو داره یا اطلاعاتی در مورد قطعات موجود در مسیر دیتا داره ممنون میشم که بفرمائید.

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
141
143
دوستان تابحال کسی این مشکل رو داشته که به خاطر خرابی پردازنده پورت usb از کاربیفته؟؟!!
چون من شماتیک اون رو پیدا کردم پورت usb به پردازنده میره و بین اون فقط esd , emi در مسیر هست که اون هم روی دستگاه من سالم هست.

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام
اگر قطعات بین دیتای usb تا چیپ سالم هستند مشکل از خوده چیپه
ولی تو این مدل بیشتر ایراد مربوط به درایور هست شما یه فلش بوتیبل با فرمت fat32 به پورت usb وصل کنید از داخل بایاس secure boot غیر فعال باشه و هارد لپ تاپ هم جدا کنید چک کنید ببینید توی بوت شناسایی میکنه یا نه
اگه باز مشکل برقرار بود پایه های سوکت رو حتما تجدید قلع کنید و پین های داخلی خود سوکت را تمیز کنید
در صورت درست نشدن باید با استفاده از شماتیک ببینید دیتای مثبت و منفی usb بصورت رزرو شده روی چیپ لپ تاپ هست یا نه که بتونید سیم کشی کنید این پست رو هم نگاهی بکنید بد نیست

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
141
143
سلام به شما دوست خوبم
تمام کارهایی رو که فرموده بودید من از قبل انجام داده بودم و برام قطعی شد که ایراد مربوط به چیپست هست که داخل پکیج cpu هست.
اما نکته آخرتون در مورد پورت رزرو خیلی جالب و هیجان انگیز بود و این جرقه ای که شما زدید در حد رفع مشکل برام اررزشمند بود. ممنون از شما واقعا.
قبلش من یه نقشه مشابه از همین برند با شماره I/O مشابه پیدا کردم و پورت رزرو رو روی اون دیدم اما انصافا به فکر خودم نرسید که از این ترفند استفاده کنم با توجه به وجود پورت رزرو روی اون مدل و شباهتش ، با احتمال خیلی زیاد پورت usb رزرو روی چیپست این دستگاه هم وجود داره ولی مشکلی که هست شماتیک خود دستگاه رو پیدا نکردم و نمی ارزه که بخوام بر اساس نقشه مشابه ریسک کنم اگر شما نقشه یا برد ویو از این مدل در اختیار دارید ممنون میشم اطلاعاتش رو در اختیار من بذارید. باز هم ممنون عزیزم.

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
141
143
خدمت شما

پیوست‌ها

• 481.7 کیلوبایت بازدیدها: 22
بالا