آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

چگونه GoldscanIV بسازيم؟

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام
پروژه را مدیریت کنید.بگویید چی لازم است. خصوصا برنامه نویسی با میکرو pic حساب کنید.

من برنامه نویسی با pic رو کار نکردم.با avr هم در حد ابتدایی .ولی به نظر من رو ی گلد اسکن خیلی میشه مانور کرد .به خصوص اینکه دارای قابلیت تفکیک هم هست.که اگه یه کم تلاش کنیم میتونیم با اشکار سازی اختلاف موجها به راحتی نوع فلز رو هم مشخص کنیم.و یا حذف کلیه کلید های انالوگ در مدار و تبدیل اونها به ذیچیتال و مهمترین قسمت اون یعنی طراحی سیم پیچ که از هر قسمتی مهمتره.البته اگه با pic مسلط هستید مشکلی نداره و ما هم میریم سراغ این ای سی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
با آیسی که به آن تسلط دارید کار کنید مگر مشکلی پیش بیاید و نتونید آن وقت سعی می کنم کمک کنم.اگر قصد دارید در اینکار موفق باشید مهمترین نکته اینست که ایده سازنده دستگاه را بدانید.در اینصورته که پیاده سازیش ارزشمند و سودمند خواهد بود.قبل از اینکه به
این نتیجه برسید بهتر است وقت و انرژی تون راهدر ندید.برنامه نویسی خیلی راحت است و پیاده سازی کار طراحان و تجربه کاران حرفه است.اما ایده حاصل کارکرد و مشاهدات زیاد است.با این حال در خدمتم.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
ممنون.من چند مورد از برنامه به همراه مدار در مورد اشكار سازی اختلاف موج دارم كه به زودی اپلود میكنم.اگه برنامه نویس حرفه ای هستید مطالعه كنید تاتغیرات لازم رو انجام بدیم

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
راستی كسی میتونه delay رو توضیح بده.البته به صورت جزییات.اخه میخوام بدونم چطور میشه برنامش رو نوشت

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
معمولا بزبان assembly این subroutine نوشته میشود.عمده دستور آن NOP است.یک CYCLE زمان میگیرد . CPU هیچکاری امجام نمیدهد فقط منتظر می ماند.

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
از دستوراتی استفاده کن که یک سیکل زمان اجرایشان باشد.بهتره از دستور NOP ( NO OPERATION استفاده کنی و یا دستوراتی مانند INC , DEC , .... .اگر DELAY زمانی خییلی بزرگتری بخواهی از همین روش و دستورات حلقه نزدیک به زبان assembly استفاده کن مانند دستورات CALL و REPEAT...UNTIL

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
یعنی میگید من باید یه پالس با همون فركانسی كه پالس ارسالی داره تولید كنم ولی با تاخیر؟پس چطور اشكار سازی میكنه؟اگه تو این زمینه مطلبی نشون داری ادرس بده

sajadshad

کاربر
2011-10-13
9
1
دوستان من از شهرستانم نمیتونم دیود های BAT42 و AA119 پیدا کنم کسی تو تهران آدرس یا شماره تلفنی نداره که بتونم ازش تهیه کنم

بالا