آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: چگونه ابر رایانه می سازند؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
دوست عزیز،به ازاء هر هسته انگار شما یک CPU دیگر هم در سیستم دارید که به صورت موازی و همزمان اطلاعات رو پردازش میکنن (در زمان نیاز،یعنی وقتی حجم اطلاعاتی که باید پردازش بشه بیشتر از ظرفیت و توان اولین هسته موجود در CPU باشه،اونوقت هسته یا هسته های بعدی CPU فعال میشن ومابقی اطلاعات رو همزمان با هسته اول پردازش میکنن) وباعث افزایش سرعت پردازش و کمتر شدن زمان رسیدن به نتیجه میشه،به عنوان مثال وقتی شما بازی با گرافیک بالایی رو با حداکثر Detail اجرا میکنید،در سیستمهایی با CPU و گرافیک پایین تصاویری که از بازی مشاهده میکنین توام با مکثه که این به خاطر عدم توانایی CPU و پردازنده کارت گرافیک شما (GPU) در پردازش تمامی حجم اطلاعاتی است که به آنها وارد میشود،ویا در رندر کردن انیمیشن هایی که مثلا توسط نرم افزار 3DMAX میسازید،زمانی که طول میکشد تا تصاویر پردازش (یا اصطلاحا رندر شوند) وشما نتیجه را مشاهده کنید به خیلی از عوامل من جمله قدرت پردازش CPU و گرافیک شما بستگی دارد.
امیدوارم تونسته باشم درست توضیح بدم.
موفق باشید

yaHosseinDS

کاربر
2014-07-30
7
11
عالی بود ممنون.
می خواستم بدونم حالا مانند گرافیک که می شه 4 تا یک گیگ رو روی مادربردهای جدید پیاده کرد می تونم دو سی پی یو 6 هسته ای رو با هم تو یه کیس به کار ببرم ؟
برای هارد های یک ترابایت و رم های با حجم بالا هم به این صورت می شه عمل کرد؟
پیشاپیش از جوابتون متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود دوست گرامی
اینجور که از نوشته های شما متوجه شدم دنبال یک سیستم قوی میگردید
به نظر بنده به جای اینکه 4 تا گرافیک 1 بگیرید بیاید یک گرافیک 4 گیگ با پردازش بالا بگیرید
و یک CPU

Intel® Core™ i7-3770K Processor
(8M Cache, up to 3.90 GHz)

بردارید که بستگی به نوع کارتون و نقدینگیتون داره که از 1 میلیون شروع میشه
البته یک مادربرد حرفه ای خوب نیاز دارید که این قطعات را به خوبی ساپورت کنه و همچنین پاور گرین قوی و رم 16 گیگ و یا 32 کورسر
موفق باشید

yaHosseinDS

کاربر
2014-07-30
7
11
اما cpu 7 منظورتون یعنی از 7 هسته هست؟ اگر اینطوره من تو اینترنت گشتم زده 6 هسته ای اینتل آخرشه؟
بعد این سخت افزارهایی رو که لطف کردین معرفی کردید با حدود 4 تومان می شه سرهم کرد؟
ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
بنده چند وقت پیش همچین سیستمی بستم قیمتش حدود 5 میلیون برای مشتری تموم شد البته بالاترش هم موجود بود ولی مشتری به کارش نمیومد
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
دوست بزرگوار نکته ای را باید خدمتتان عرض کنم اینها ابر رایانه نیستند
فقط کامپیوتر حرفه ای هستند
در حال حاظر هم متاسفانه در ایران تکنولوژی ساخت ابر رایانه هم وجود ندارد متاسفانه ما هنوز پرچم کشورمون هم چینیه !!!
موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
عالی بود ممنون.
می خواستم بدونم حالا مانند گرافیک که می شه 4 تا یک گیگ رو روی مادربردهای جدید پیاده کرد می تونم دو سی پی یو 6 هسته ای رو با هم تو یه کیس به کار ببرم ؟
برای هارد های یک ترابایت و رم های با حجم بالا هم به این صورت می شه عمل کرد؟
پیشاپیش از جوابتون متشکرم

خواهش میکنم دوست عزیز،
بله،مادربوردهایی وجود دارند که امکان استفاده از چند CPU به صورت همزمان رو دارند (اصطلاحا مولتی CPU ) ولی همونطور که استاد و دوست عزیزمون جناب امجدی فرمودند استفاده از این نوع مادربوردها به صورت عام منطقی نیست،مگر اینکه برای مورد خاصی بخواین استفاده کنین،این مادربوردها معمولا به عنوان سرور استفاده میشن،درمورد هارد و رم نیز که این مساله بسیار قدیمی است و قابلیت استفاده از چندین هارد و رم در مادربوردها وجود دارد. (البته محدودیتی در حجم رم برای هر مادربورد وجود دارد،مثلا یک مادربورد حداکثر 16 گیگا بایت و دیگری حداکثر 64 گیگا بایت رم رو ساپورت میکنندو...)
در مورد گرافیک البته استفاده از 4 کارت گرافیک همزمان بازدهی چندان موثری ندارد چون سرعت انتقال اطلاعات در اسلت های گرافیگ به ترتیب 16x ،8x ،4x ، 2x میباشد ،یعنی عملا دو اسلت آخر کمک چندانی به پردازش نمیکنند،ولی اگر به سایتهای بنچمارک مراجعه بفرمایید مشاهده میفرمایید که استفاده از دو کارت گرافیک همزمان (تکنولوژی crossfire یا SLI) بازده خوبی داشته، به عنوان مثال اگر شما از دو کارت گرافیک مثلا 500 هزارتومانی همزمان استفاده کنید بازده بیشتری از یک کارت گرافیک 1 میلیون تومانی داشته.

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام و عرض ادب جناب امجدی عزیز، ولی این cpu که دارای 4 هسته و 8 threads (رشته یا خط فرمان) است!

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت همکار بزرگوار
شما درست میفرمایید
عجله ای نمونه لینکو پیست کردم بدون مطالعه . اون لینکو قرار بود برای سیستم پیشنهادی تقدیم دوستمون کنم از اینکه اطلاع رسانی کردید سپاسگزارم
فقط موردی که باید تصحیح شود اینکه CPU بالا 4 هسته کاربد صنعتی دارد
لینک جدید را برایتان مجدد ارسال میکنم
سپاسگزارم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا