آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

چونگي تبديل قطر سيم لاكي به يكديگر؟؟؟

mehdi1989

کاربر
2015-01-26
17
65
سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان بنده در حال ساخت يك مدار اينورتر جوشكاري هستم كه همه كارهاش انجام و فقط مشكلي كه دارم اينه كه نمره سيم لاكي جهت پيچيدن ترانس رو ندارم
در نقشه مدار گفته شده 65 عدد سيم نمره 0.6 ميلي متر ميتونم از سيم 2 ميليمتر استفاده كنم ؟؟؟؟؟؟
من خودم با حساب كتابي كه كردم شد 6 عدد سيم 2 ميلي متر ايا درسته؟؟؟؟؟:91000000:
با تشكر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان بنده در حال ساخت يك مدار اينورتر جوشكاري هستم كه همه كارهاش انجام و فقط مشكلي كه دارم اينه كه نمره سيم لاكي جهت پيچيدن ترانس رو ندارم
در نقشه مدار گفته شده 65 عدد سيم نمره 0.6 ميلي متر ميتونم از سيم 2 ميليمتر استفاده كنم ؟؟؟؟؟؟
من خودم با حساب كتابي كه كردم شد 6 عدد سيم 2 ميلي متر ايا درسته؟؟؟؟؟:91000000:
با تشكر

سلام

در جریان dc محاسبه شما درسته و 6 سیم 2 کافیه ولی در جریان ac بویژه فرکانس بالا داستان متفاوتی داره یعنی در فرکانس بینهایت حدود 20 عدد سیم 2 معادل سیم اصلی میشه و در فرکانس 100 کیلو تقریبا حدود 14 عدد سیم 2 معادل سیم اصلی خواهد شد که مقرون بصرفه نیست و بهتره از 6. استفاده کنی

سپاس

آخرین ویرایش:

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
مهندس غزال در دنیای اینترنت متاسفانه منبعی کامل درباره چگونگیه پیچیدن ترانسهای سوئیچینگ وجود ندارد حالا چه ترانس پالس یا ترانس قدرت دستگاههای جوش سوئیچینگ

مثلا اگر در دستگاهی ترانس پالس مربوط به تحریک ترانزیستورها خراب بشه چه مواردی باید رعایت بشه تا بتونیم بعد از پیچیدن مثل روز اول کار کنه چون در اغلب این موارد هسته فریت میشکند و چسب میزنیم که این خودش یک نو شکاف ایجاد میکنه ؟نظر شما چیست؟ 

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

70 درصد انواع هسته های فریت در اندازه های مختلف در بازار وجود دارد منتهی در کشورمان بصورت فله ای میخرند و آن شماره فنی هسته دربازار تهران هیچ نقشی ندارد. برای تهیه آن حتما باید خود هسته را ببری و چک کنی از روی آن خرید کنی.

بالا