آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

چراغ قوه شارژی و مشکل تغذیه

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
با سلام و احترام و تبریک سال نو
یک چراغ قوه باز کردم که شارژ نمیکنه قطعات رو چک کردم رسیدم به یک ترانزیستور که خیلی بهش شک دارم روش هم چیزی جز ۸۰۰۳ ننوشته و اصل ونصبش مشخص نیست میشه چیزه دیگه ای جاش زد
با تشکر
اگه ممکنه عکس از چراغ قوه هم بذاری که دقیقا میگم بهتون یا مدلش

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
سلام وقت بخیر
در آخر چه ترانزیستوی قرار دادین؟
دقیقا همین مشکل هم برای من به وجود اومده، با همین برد

ممنون میشم بفرمایید در آخر چه ترانزیستوی جایگزین ۸۰۰۳ کردین؟
باسلام دوست من اون ترانزیستور نیست و یه نوع ایسی اختصاصی که کار بوست کردن ولتاژ رو انجام میده و شما نه میتونی دیتاشیتی از اون پیدا کنی و نه میتونی نمونه شو پیدا کنی وقت گرانبهای خودت رو الکی به پای این موضوع تلف نکن

با سلام و احترام و تبریک سال نو
یک چراغ قوه باز کردم که شارژ نمیکنه قطعات رو چک کردم رسیدم به یک ترانزیستور که خیلی بهش شک دارم روش هم چیزی جز ۸۰۰۳ ننوشته و اصل ونصبش مشخص نیست میشه چیزه دیگه ای جاش زد
با تشکر

این مدار مال من نیس من جواب ایشون دادم.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,329
سلام قطعات جایگزین برد شارژ چراغ قوه در تصویر زیر مشخص شده.

101-1.jpg

۱- ظاهرا اطلاعات ICL7673 با آیسی شارژی که شماره اون پاک شده همخوانی داره. دیتا شیت ضمیمه شد؛ بررسی و در صورت کارکرد مناسب اطلاع دهید تا دیگران هم استفاده کنند.

۲- بجای D9CU می تونید از D882 استفاده کنید. این ترانزیستور منفی حکم کلید برای روشن و خاموش کردن LED چراغ قوه رو داره که بعید میدونم مشکلی داشته باشه.

۳- قطعه 8003 یه DC-DC convertor up هست که بود و نبودش توی مدار تاثیری در عملکرد چراغ قوه نداره و در حقیقت برای شارژ مثلا مبایل از طریق فیش USB کارآیی داره و نقش پاور بانک رو ایفا میکنه.
بجای این قطعه میشه از ME2108A50 استفاده کرد که البته SMD و با پکیج SOT23 هست. دیتاشیت ضمیمه شد.

ضمنا بجای مدار شارژر چراغ قوه میشه از بردهای شارژ چراغ قوه که بصورت آماده در بازار هست استفاده کرد.
یک نمونه از این بردها مدل HY-8006F هست.

درایور-چراغ-قوه-و-نورافکن-15-وات HY-8006F.jpg

پیوست‌ها

• Love
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahddi
بالا