آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پشتيباني و رفع اشکال پروگرامر هاي شرکت طراحان نوين مدار TNM

mohsen0238

کاربر
2008-06-22
22
69
با سلام
دوستان پروگرامر tnm 2000 اي سي f25l32qa رو شناسايي نميكنه مشكل كجاست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khebreh

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
در ورژن 9.10
در serial flash/ESMT/F25L32QA
موجود است. بطور دستی و یا با شناسایی خودکار باید پیدا شود
برای مدل 16 پایه نیاز به تبدیل مخصوصی دارید

با سلام
دوستان پروگرامر tnm 2000 اي سي f25l32qa رو شناسايي نميكنه مشكل كجاست

aminjaf

کاربر
2013-05-20
130
197
شهرضا
سلام
پروگرامر TNM2000+
وقتی کابل یو اس بی را وصل میکنم LED دستگاه یک لحظه روشن می شود و دوباره خاموش می شود
و کامپیوتر نمی تواند شناسایی اش کند
(پروگرامر یک لحظه روشن میشه و دوباره خاموش میشه)
با یک کابل دیگه و روی یک سیستم دیگه هم تست کردم بازم نشد
مشکل از کجاست؟؟؟؟؟
دستگاه را تازه خریدم و گارانتی داره

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
بطور طبیعی وقتی نرم افزار بسته است چراغ بعد از اتصال به USb خاموش میشود (مگر در ویندوزهای خاص)
آیا صدای وصل شدن usb در ویندوز شنیده میشود؟
نوع ویندوز چیست؟
توصیه میشود فیلم آموزشی نصب را در سی دی مشاهده فرمائید.

سلام
پروگرامر TNM2000+
وقتی کابل یو اس بی را وصل میکنم LED دستگاه یک لحظه روشن می شود و دوباره خاموش می شود
و کامپیوتر نمی تواند شناسایی اش کند
(پروگرامر یک لحظه روشن میشه و دوباره خاموش میشه)
با یک کابل دیگه و روی یک سیستم دیگه هم تست کردم بازم نشد
مشکل از کجاست؟؟؟؟؟
دستگاه را تازه خریدم و گارانتی داره

آخرین ویرایش:

aminjaf

کاربر
2013-05-20
130
197
شهرضا
سلام
بطور طبیعی وقتی نرم افزار بسته است چراغ بعد از اتصال به USb خاموش میشود (مگر در ویندوزهای خاص)
آیا صدای وصل شدن usb در ویندوز شنیده میشود؟
نوع ویندوز چیست؟
توصیه میشود فیلم آموزسی نصب را در سی دی مشاهده فرمائید.
مشکل از رجیستری ویندوز بود با تعویض ویندوز و نصب دوباره درایور پروگرامر حل شد

ICT-ELEC

کاربر
2011-09-10
109
323
سلام سوال داشتم خدمتتان برد که در ان اتمگا 32 اس ام دی قرار داره یک قسمت از برد برای پروگرم به روش isp سوکتی هست با تحقیقاتی که کردم برای پروگرم کردن بدون در اوردن آی سی هستش برای اینکه ازین روش استفاده کنم اول دفترچه راهنما را خواندم که زیاد متوجه نشدم در یک قسمت گفته بود برای پروگرم کردن تمامی خطوط تغذیه دستگاه چه انالوگ چه دیجیتال وصل شود مگر وقتی دستگاهی که اتمگا دارد روشن کنیم تمامی خطوط وصل نمیشود؟ اتمگا 32 بجز vcc و زمین یک پایه دیگر بنام avcc دارد اگر از بیرون تغذیه دهیم Vcc را به avcc وصل باید کرد؟ اگر بجای تغذیه جدا خود برد را روشن کنیم تمام تغذیه ها وصل نمیشود؟در کنار اتمگا یک کریستال هست ایا باز هم لازمه کریستال خارجی وصل کنیم؟

khebreh

کاربر vip
کاربر
2007-11-06
145
461
با سلام :
پروگرامر 5000
آی سی (S25FL032A(SO16) را از طریق گزینه ی دیتکت خودکار شناسایی میکند ولی با سرعت بالایی آن را پاک مکند و هنگام زدن گزینه ی (Blank) خطای ! Device Is Not Blank
را میدهد ! هفت تا از این آی سی های 16 پایه دارم که همه همین خطا را میدهند ولی با مدل 8 پایه شون هیچ مشکلی ندارم .
با تشکر

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
این مطالب برای کسانی است که قصد ساختن مدار برای آی سی را دارند
در مدار آماده این مسائل رعایت شده اند
تنها باید پینهای پروگرام را پیدا کنید و در صورت کار نکردن باید ببینید این پینها در مدار استفاده دیگری شده اند که در
اینحالت مسیرها باید از مدار قطع شوند
سلام سوال داشتم خدمتتان برد که در ان اتمگا 32 اس ام دی قرار داره یک قسمت از برد برای پروگرم به روش isp سوکتی هست با تحقیقاتی که کردم برای پروگرم کردن بدون در اوردن آی سی هستش برای اینکه ازین روش استفاده کنم اول دفترچه راهنما را خواندم که زیاد متوجه نشدم در یک قسمت گفته بود برای پروگرم کردن تمامی خطوط تغذیه دستگاه چه انالوگ چه دیجیتال وصل شود مگر وقتی دستگاهی که اتمگا دارد روشن کنیم تمامی خطوط وصل نمیشود؟ اتمگا 32 بجز vcc و زمین یک پایه دیگر بنام avcc دارد اگر از بیرون تغذیه دهیم Vcc را به avcc وصل باید کرد؟ اگر بجای تغذیه جدا خود برد را روشن کنیم تمام تغذیه ها وصل نمیشود؟در کنار اتمگا یک کریستال هست ایا باز هم لازمه کریستال خارجی وصل کنیم؟

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
این قطعه کمی حساس است از منوی فایل /تنظیمات گزینه vcc-%5
را بزنید اگر درست نشد یک خازن 100 نانو تا 470 نانو بعنوان نویز گیر بین پایه های 2و 10 آی سی (روی تبدیل) لحیم کنید
اگر از این تبدیل فقط برای فلش 16 پایه استفاده میکنید بگذارید خازن روی آن بماند.
ضمنا مدتی است روش (ISP) یا پروگرام با سیم روی مدار برای فلشهای سریال اضافه شده است که در صورتیکه مدار شما
جای پروگرام را داشته باشد میتوانید روی خود برد اصلی آی سی را بدون درآوردن بزنید. برای ابنکار آی سی با پسوند (ISP) را انتخاب
کرده و مطابف راهنمایی نمایش داده شده کابل را متصل کنید.
با سلام :
پروگرامر 5000
آی سی (S25FL032A(SO16) را از طریق گزینه ی دیتکت خودکار شناسایی میکند ولی با سرعت بالایی آن را پاک مکند و هنگام زدن گزینه ی (Blank) خطای ! Device Is Not Blank
را میدهد ! هفت تا از این آی سی های 16 پایه دارم که همه همین خطا را میدهند ولی با مدل 8 پایه شون هیچ مشکلی ندارم .
با تشکر

khebreh

کاربر vip
کاربر
2007-11-06
145
461
با سلام :
ممنون از راهنمایی ارزشمندتان ! خوشبختانه با انتخاب همان گزینه vcc-%5 مشکل برطرف شد !
آیا افزودن خازن مورد نظر به آداپتور مربوطه بهتر است ؟؟
ممنون

بالا