آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: پروگرامر pic

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
ممنون از راهنماییتون
از سایت دیدن کردم
چند نوع پروگرامر قرار داده بود میخواستم بدونم اون پروگرامری usb به نظرتون خوبه بسازم؟
PICPgm USB Programmer

سلام
اگر میخواهید با نرم افزار PICPGM کار کنید انتخاب بدی نیست ولی LOW VOLTGAGE هست یعنی ولتاژ VPP حدود 4.5 ولت هست و این مشکل ساز خواهد شد برای رفع
این اشکال باید 2 عدد ترانزیستور PNP و NPN به ان اضافه کنید.به روش زیر اضافه میکنید
اگر نام PNP را Q1 و نام NPN را Q2 بزارید ولتاژ 13.5 ولت را به امیتر Q1 و کلکتور Q1 می شود MCLR و بیس Q1 باید با یک مقاومت 10 الی 20 کیلو به امیتر Q1وصل شود بعد کلکتور Q2 را با یک مقاومت 4.7 کیلو به بیس Q1 و امیتر Q2 را به زمین و بیس Q2 را با یک مقاومت 4.7 کیلو به پایه 12 ای سی 74LS14 وصل میکنید با این کار ولتاژ VPP میشود 13.5 ولت

پیشنهاد دوم -یک پروگرامر JDM از طریق USB بسازید با ای سی FT232 که پورت USB را به RS232 تبدیل میکند اگر خواستید الگوریتم پروگرامر JDM را در اختیارتان
میزارم .اگر کمی به طراحی اشنا باشید خیلی الگوریتم ساده ای دارد ولی باز ان دو تا ترانزیستور باید باشد و باید از ولتاژ 14 ولت استفاده کنید یا 5 ولت USB را به 13.5 تبدیل کنید

پیشنهاد سوم
اگر اشنای یا علاقه به FPGA دارید من یک برد اماده به شما میدهم که همه نوع پروگرامر میشود هم پروگرامر بالایی که خودتان انتخاب کردید هم جیتگ میشود هم
تمام پروگرامر ها از طریق پورت پارالر یعنی یک پروگرامر همه کاره ولی باید به FPGA اشنایی داشته باشید

این یک نمونه از طراحهام است
طراحی و ساخت برد اموزشی fpga با ای سی ep3c25q24

آخرین ویرایش:

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
ممنون از راهنمایی تون.
من یه پروگرامر کاربردی و ساده میخوام فرقی نمیکنه چی باشه.
لطفا مدار پروگرامری که پیشنهاد کردین که با RS232 کار میکنه رو برام بفرستید.

با نرم افزار Tapatalk میشه وارد انجمن fpga شد و از امکاناتش استفاده کرد؟
یادگیری fpga سخته؟ یادگیریش و کارکردن باهاش

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
پروگرامر پیشنهاد سومی هم برام بفرستید ببینم چطوریه و کار کردن باهاش چجوریه

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
پیشنهاد سوم من یک پروگرامر نیست یک برد بیس است که شامل پورت USB و پارالر است که تمام پایه ها به یک FPGA متصل شده و شما با نرمافزار QUARTUS یا با زبان VHDL یا
باحالت گرافیکی quartus میتوانید ان را تبدیل به پروگرامر بکنید .این برد را من چند سال پیش برای خودم طراحی کردم چون دیگه خسته شده بودم از ساخت پروگرامر های مختلف
با این برد من اکثر پروگرامر ها که استفاده میکردم را میساختم یعنی فقط برنامه fpga را تغییر میدادم به اینصورت که الگوریتم یک پروگرامر را در fpga پروگرام میکردم و تبدیل به ان چیزی که میخواستم میشد در کل به درد کسانی میخورد که با fpga کار میکنند چون باید پروگرامر همین برد را هم داشته باشید.اصلا پیشنهاد ساخت به کسی که تا به حال با
fpga کار نکرده را نمیدهم تقربیا مثل یک برد اموزشی را دارد که خواص پروگرامر شدن هم دارد .برای مثال پروگرامر tnm5000 با vhdl نوشته شده که تبدیل به پروگرامر شده اگر اتفاقی برنامه داخل fpga پاک شود ذیگر پروگرامر نیست
لینک عکسش اگر دوست داشتید مدار pcb بهینه شده را اینجا قرار میدهم

http://uupload.ir/files/t5l5_img_0052.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: msoofina

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
ممنون از توضیحاتت.
فعلا برام زوده....
پس همون پیشنهاد دوم رو مدارشو برام بفرست.

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
چشم اگر الگریتم بگم فکر نکنم بتونید بسازید سعی میکنم تا چند روز دیگر نقشه ان رسم کنم

• Like

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
آره
نقشه مداری روی کاغذ بکشی بهتره
ممنون

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
آره
نقشه مداری روی کاغذ بکشی بهتره
ممنون

سلام
این هم نقشه jdm پروگرامر از طریق usb .ببخشید که کاغذ خوب پیدا نکردم .لینک ماژول افزاینده در کاغذ هست. پتانسیو متر را برای 13.2 تنظیم کنید
jdm

آخرین ویرایش:
  • Like

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
پروگرامر usb jdm در نرم افزار pic pgm سرعت کمتری نسبت به پورت سریال دارد .این پروگرامر را که معرفی میکنم هم pcb دارد و هم ای سی های atmega و i2c و pic و spi
را هم پروگرام می کند سرعت خوبی هم دارد و نرم افزارش هم اپدیت می شود .ارزش ساختن را دارد

Open Programmer, an open source USB programmer for PIC, ATMEL AVR, I2C-SPI-MicroWire-OneWire-UNIO EEPROM

آخرین ویرایش:

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
ممنون از راهنماییتون
داخل سایت یه برد اصلی بود و چندتا برد جانبی دیگه که دارای سوکت بودن آیا تمام اون بردهای دیگه هم باید باشه.؟

بالا