آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

IKCO.DIAG

کاربر
2008-11-24
11
62
با تشکر از راهنمای شما دوست عزیز دو سوال داشتم
1- ایا امکان دارد که ای سی را از روی برد در نیاوریم و بتوانیم پروگرم کنیم؟
2- در صورت امکان ریست چطور ایا این امکان نیز وجود دارد بتوانیم بدون جدا کردن این کار را انجام بدهیم ؟
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با تشکر از راهنمای شما دوست عزیز دو سوال داشتم
1- ایا امکان دارد که ای سی را از روی برد در نیاوریم و بتوانیم پروگرم کنیم؟
2- در صورت امکان ریست چطور ایا این امکان نیز وجود دارد بتوانیم بدون جدا کردن این کار را انجام بدهیم ؟
با تشکر
با سلام :
بستگي به مدارش داره در اكثر مدارات بايد اي سي را در اورده و با پروگرامر برنامه را اپلود كنيد {اين راه مطمين تره} .
ريست ميكرو كنترل دو نوع هست يكي اينكه با هر بار روشن شدن مدار ميكرو خودش را ريست ميكنه تا از ابتداي سيكل كارش را شروع كند در اين ريست به محتواي ان اسيبي نميرسد .
در صورتيكه ناخواسته ريست شده و پاك شدن يا معيوب شدن برنامه داخلي بازم ميكرو بايد روي پروگرامر بره و برنامه مجددا اپلود بشه {در نوع هاي معدود و بخصوصي محل {جك پين } براي پروگرام كردن ميكروها وجود دارد كه در اين صورت نيازي به دراوردن ان نيست .
با تشكر .
موفق باشيد .

IKCO.DIAG

کاربر
2008-11-24
11
62
با سلام :
بستگي به مدارش داره در اكثر مدارات بايد اي سي را در اورده و با پروگرامر برنامه را اپلود كنيد {اين راه مطمين تره} .
ريست ميكرو كنترل دو نوع هست يكي اينكه با هر بار روشن شدن مدار ميكرو خودش را ريست ميكنه تا از ابتداي سيكل كارش را شروع كند در اين ريست به محتواي ان اسيبي نميرسد .
در صورتيكه ناخواسته ريست شده و پاك شدن يا معيوب شدن برنامه داخلي بازم ميكرو بايد روي پروگرامر بره و برنامه مجددا اپلود بشه {در نوع هاي معدود و بخصوصي محل {جك پين } براي پروگرام كردن ميكروها وجود دارد كه در اين صورت نيازي به دراوردن ان نيست .
با تشكر .
موفق باشيد .
با تشکر مجدد
در مورد پایه های ای سی am29f400bb 44pin و m29f200bb 48 pin ایا امکان فلش کردن بدون در اورن ای سی از روی برد وجود دارد
.
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با تشکر مجدد
در مورد پایه های ای سی am29f400bb 44pin و m29f200bb 48 pin ایا امکان فلش کردن بدون در اورن ای سی از روی برد وجود دارد
.
با تشکر
با سلام :
دوست عزيز متاسفانه با اين ها كار نكردم و تجربه واطلاع دقيقي ازشون ندارم دوستانيكه اطلاع كافي دارند پاسخ ميزارند .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IKCO.DIAG

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت استاد گرامي جناب آقاي رجبي
استاد من مشغول به ساخت يك مدار هستم كه در آن از يك كريستال 32.786 استفاده شده است.من اين كريستال رو نتونستم پيدا كنم ولي مقادير ديگه مثل 16m و 27 و 35 و 40 و.. موجود بود.استاد راهي وجود داره كه از سري كردن يا موازي كردن و يا هر راه ديگه اي بشه با كريستال هاي موجود به مقدار مورد نياز دست پيدا كنم؟؟؟؟؟
با تشكر از شما استاد عزيز

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با سلام خدمت استاد گرامي جناب آقاي رجبي
استاد من مشغول به ساخت يك مدار هستم كه در آن از يك كريستال 32.786 استفاده شده است.من اين كريستال رو نتونستم پيدا كنم ولي مقادير ديگه مثل 16m و 27 و 35 و 40 و.. موجود بود.استاد راهي وجود داره كه از سري كردن يا موازي كردن و يا هر راه ديگه اي بشه با كريستال هاي موجود به مقدار مورد نياز دست پيدا كنم؟؟؟؟؟
با تشكر از شما استاد عزيز
با سلام :
دوست عزيز كيلوهرتز يا مگاهرتز ؟؟؟؟
معمولا 32.786 كيلوهرتز كاربرد دارد و شما در جايگزين ها به مگاهرتز اشاره كردين ئدر صورتيكه به كيلو هرتز منظور هت در اكثر اسباب بازي ها و مخصوصا در ساعت هاي خانگي { ساعت سازها معمولا به درايور ساعت هاي خانگي كارخانه ميگن به يك تعميركارساعتي مراجعه و از اوراقي هاش در بياريد در دونوع مستطيلي فلزي و پلاستيكي و نوعي هم استوانه اي شكل ميباشد }.
راه مناسبي براي جايگزين ان نيست .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meysamm

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام استاد عزيز
من برنامه sprint-layout دارم اما دمو هستش و طراحي مي كنم اما نميشه SAVEكرد.بايد چيكار كنم استاد؟لطفا راهنمايي بفرماييد
با تشكر از شما استاد گرامي

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با سلام استاد عزيز
من برنامه sprint-layout دارم اما دمو هستش و طراحي مي كنم اما نميشه SAVEكرد.بايد چيكار كنم استاد؟لطفا راهنمايي بفرماييد
با سلام :
اقا ميثم ببين از راپيد شير ميتوني بگيري فكر كنم اين لينك كه ميزارم فول ورژن باشه {توي ارشيوم بود و فعلا از راپيد اكانت ندارم بايد خودتون دانلود كنيد .}
http://www.maker-sat.com/vb/redirec...e.com/files/36156307/AbacomSprintLayout50.rarhttp://rapidshare.com/files/15475520/Sprint-Layout_50_new.zip
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meysamm

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام استاد زيز و تشكر
استادمن فايل رو دانلود كردم ولي با دو مشكل مواجه شدم .اول اينكه دمو هستش و دوم اينكه فايل زيپ پسورد مي خواد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj
بالا