آی پی امداد
abtahi

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,908

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,908
سلام
باتشکر از راهنمایی هاتون استاد غزال! چون من آماتور هستم یه مدار ساده در عین حال کاربردی میخوام

سلام
عزیزم من فکر میکنم اگه مدار را ببینی قبول کنی که ساده تر از این نمیشه
شما روی آدرس زیر کلیک کنید و مدار پست 39 را ملاحظه فرمایید بعد اگر سخت بود اعلام فرمایید

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=36376&p=192301&viewfull=1#post192301

قطعات آن در پست 38 تاپیک فوق بشرح زیر است
یک خازن 1 میکرو ( سرامیکی 400 ولتی )
یک مقاومت 220 اهم
بریج (4 دیود یکسوساز )
زینر 12 ولت
خازن 100 میکرو

آیا ساختن منبع تغذیه با این چند قطعه ، سخت است ؟
اگر با مشکلی مواجه شدید همانجا اعلام فرمایید تا رفع کنم

سپاس

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
سلام :busted_red:
کسی هست با این ای سی کار کرده باشه . اسم این ای سی mc145026 و mc145027 هست که ای سی انکودر ودیکودر هست برای کنترل از راه دور نیاز دارم . فقط یه نکته بگم چون تا الان کسی نتونسته بهم جواب بده .
چهار تا کانال خروجی داره ولی من میخوام که از اینا همزمان 6 تا خروجی بگیرم برای کنترل از راه دور .

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,103
74,102
48
ایران
سلام:32000000:
کسی هست با این ای سی کار کرده باشه . اسم این ای سی mc145026 و mc145027 هست که ای سی انکودر ودیکودر هست برای کنترل از راه دور نیاز دارم . فقط یه نکته بگم چون تا الان کسی نتونسته بهم جواب بده .
چهار تا کانال خروجی داره ولی من میخوام که از اینا همزمان 6 تا خروجی بگیرم برای کنترل از راه دور .

کسی نبود کمکم کنه تا اینا راش بندازم
:32000000::32000000:

سلام
دوست عزیز مثل اینکه خیلی عجله داری.!!
اگه تونستی خودشون رو راه بندازی زیاد کردن کانال مشکلی نداره.
[hide]میتونی از دوتا دکودر استفاده کنی با آدرس دهی متفاوت و در قسمت اینکودر با قرار دادن یک دیپ سویچ یک آدرس برای دکودر اول و با تغییر دیپ سویچ برای دکودر دوم تعریف کنی . در این صورت 8 کانال خواهی داشت .[/hide]

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
سلام
دوست عزیز مثل اینکه خیلی عجله داری.!!
اگه تونستی خودشون رو راه بندازی زیاد کردن کانال مشکلی نداره.
hidden content may not be quoted

دستتون درد نکنه
اما این که نمیشه اونوقت همزمان کنترل بشه که . من گفتم که مثلا میخوام 6 تا لامپ را در یک زمان روشن کنم انوقت اگه به قول شما کلید یا دیپ سویچ بزارم که نمیشه در یک زمان کنترل کرد که . مثلا من 6 تا شستی را باید با انگشتام فشار بدم یا این طور بگم باید 6 تا شستی را هر کدوم که خواستم با هر کدوم از شستی ها که زدم باید همون ها روشن بشن این طوری که شما گفتین اصلا اماکان نداره که . اونوقت اون لامپ ایی که مال کد و ادرس دیگست و مختلفه خاموش میشه و مال ادرسی که زدم روشن میمونن .

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,480
با اجازه اساتید
سلام دوست :72000000:
فکر کنم ابتدا شما باید دیتا شیت این ای سی ها را بررسی میکردین و اونوقت میدیدین که این ایسی سی ها که از انکودر (فرستنده ) و دیکدر (گیرنده ) تشکیل شده که فقط میتونه 4 تا خروجی بهت بده البته همزمان . نه بیشتر مثلا اگه انکودر را به دیکدر وصل کنی که ارتباط به م و مستقیم امکان داره و فقط توسط یه پایه صورت میگیره که بعدا براتون اپ میکنم اگه نتونستین البته ... و هر وقت شما چهار تا شستی را همزمان فشار دادین فقط چهار تا از خروجی در ای سی دیکدر داری و لامپ شما را روشن میکنه نه 6 تا را .......

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
با اجازه اساتید
سلام دوست :72000000:
فکر کنم ابتدا شما باید دیتا شیت این ای سی ها را بررسی میکردین و اونوقت میدیدین که این ایسی سی ها که از انکودر (فرستنده ) و دیکدر (گیرنده ) تشکیل شده که فقط میتونه 4 تا خروجی بهت بده البته همزمان . نه بیشتر مثلا اگه انکودر را به دیکدر وصل کنی که ارتباط به م و مستقیم امکان داره و فقط توسط یه پایه صورت میگیره که بعدا براتون اپ میکنم اگه نتونستین البته ... و هر وقت شما چهار تا شستی را همزمان فشار دادین فقط چهار تا از خروجی در ای سی دیکدر داری و لامپ شما را روشن میکنه نه 6 تا را .......

سلام
درست میگین منم قبلا خیلی اونو از دیتا شیتش خوندم ولی علاوه بر جهار تا فکر کنم بشه 6 تا را هم کنترل کنه . چون من خودم با چشمای خودم یه سیستم که از این نوع ای سی ها استفاده کرده بود را دیدم که تو یه شرکتی بو د و نصب بود . منم اونجا کارمند قسمت برق الکترونیکشون هستم . این سیستم خارجی هست و برای کنترل از راه درور چرثقیل ثقفی استفاده میشه ونصب هست چیز خیلی توپی هست البته کره ای هست ولی برد 500 متر داره و همزمان میتونی باش 6 تا عمل در یک زمان هم انجام بدی که تا الان من همچین چیزی ندیده بودم که بشه باش 6 تا کد مختلف روی یه موج فرستاد اونم از این نوع ای سی ها که قیمتش خیلی کم هست . ولی اخرش نفهمیدم چه طوری هم میتونه 6 تا کد را همزمان بفرسته و جالب اینه که چطوری 6 تا کد را فقط با سه تا ای سی دریافت کنه . بخدا 100 بار بهمش ریختم ولی دیگه دارم هنگ میکنم .اگه به دادم نرسین دیونه میشم

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,480
سلام
درست میگین منم قبلا خیلی اونو از دیتا شیتش خوندم ولی علاوه بر جهار تا فکر کنم بشه 6 تا را هم کنترل کنه . چون من خودم با چشمای خودم یه سیستم که از این نوع ای سی ها استفاده کرده بود را دیدم که تو یه شرکتی بو د و نصب بود . منم اونجا کارمند قسمت برق الکترونیکشون هستم . این سیستم خارجی هست و برای کنترل از راه درور چرثقیل ثقفی استفاده میشه ونصب هست چیز خیلی توپی هست البته کره ای هست ولی برد 500 متر داره و همزمان میتونی باش 6 تا عمل در یک زمان هم انجام بدی که تا الان من همچین چیزی ندیده بودم که بشه باش 6 تا کد مختلف روی یه موج فرستاد اونم از این نوع ای سی ها که قیمتش خیلی کم هست . ولی اخرش نفهمیدم چه طوری هم میتونه 6 تا کد را همزمان بفرسته و جالب اینه که چطوری 6 تا کد را فقط با سه تا ای سی دریافت کنه . بخدا 100 بار بهمش ریختم ولی دیگه دارم هنگ میکنم .اگه به دادم نرسین دیونه میشم
::badass:::207::violent-smiley-093:
خوب اگه شما با چشمای خودتون دیدین . شاید بشه . بزارین خوب روی دیتا شیت اون دقت کنم و یه بررسی بکنم ببینم میشه یانه اگه شدنی بود حتما بهت جواب میدم وحتی مدار کاملشو همینجا برات میزارم .
پس تا بعد اگه خودت زودتر به جواب رسیدی چه بهتر ولی همین جا عنوان کن چون منم کنجکاو شدم .مضاف براین که خودم یه جا نیاز به همچین چیزی داشتم نشد .

بالا