آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

پرتوهای تلفن همراه رشته‌های dna بدن را پاره می كند

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,771
29,811
ایران
به نقل از موبنا ، به گفته یک استاد دانشگاه اشعه تلفن همراه موجب پارگی رشته‌های DNA بدن شده و به طور كلی بحث توارث و ژن را درگير می كند.
دکتر جواد آریانژاد اظهار داشت:مساله ای که باید در استفاده از تلفن همراه مورد توجه محققان قرار بگيرد، دوز مشخص استفاده از این وسیله ارتباطی برای مبتلايان به بيماریهای گوناگون است.
وی با بیان اینکه برای مثال ميزان استفاده از تلفن همراه در افراد ديابتی كه در برابر امواج آسيب‌پذيرتر از افراد سالم هستند، بايد متفاوت باشد یادآور شد: تحقيقات پژوهشگران در زمينه اثرات ميدان الكترو مغناطيسی تلفن همراه (940 مگاهرتز) روی هموگلوبين خون كه وظيفه حياتی حمل اكسيژن از ريه به بافت‌ها را بر عهده دارد، نشان می دهد که ميدان الكترومغناطيسی تلفن همراه موجب تغييرات ساختاری در هموگلوبین و كاهش پيوند اكسيژن با پروتيين می شود.

clear.gif
وی افزود: اختلال در عملكرد هموگلوبين، موجب آزاد سازی اكسيژن بيشتر در بافت و در نهايت بروز ناهماهنگی در واكنش‌های بدن مي‌شود.
اين استاد بيوشيمی تاكيد كرد: اثرات سوء تغيير ساختاری هموگلوبين خون تحت تاثير امواج تلفن همراه تنها به آزادسازی بيش از حد اكسيژن در بافت محدود نمی‌شود، بلكه بر ساير وظايف هموگلوبين هم تاثير منفی می‌گذارد.
دكتر آریانژاد با تاکید بر اينكه این پديده در بررسی اثرات امواج در بيماران تالاسمی هم مشاهده شده است، تصريح كرد: در اين مورد از نظر ساختار هموگلوبين، ساختمان سوم آن كه عامل اصلی عملكردهای اين مولكول است، دچار تغيير شد.
وی با بیان اینکه پرتوهای تلفن همراه رشته‌های​
DNA را پاره می كند، افزود:طبق پژوهش های صورت پذيرفته، اثر اشعه الكترو مغناطيسی تلفن همراه روی ساختار پروتيين‌ها، آنزيم‌ها و DNA نشان داده كه اشعه موبايل موجب پارگی رشته‌های DNA می‌شود و به طور كلی بحث توارث و ژن را درگير می كند.
به گفته این استاد دانشگاه پاره شدن رشته‌های
DNA بسياری از بيماری‌ها را به دنبال دارد كه يكی از مهمترين آنها سرطان است كه امكان دارد اين بيماری به علت درگيری DNA به نسل‌های بعدی هم منتقل شود.
-------------------------------------------------
GSM
 
بالا