آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پترن جنراتور براي تنظيم تصاوير tv(جالب)

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,553
باسلام جناب رجبی من نقشه مدار ولیست قطعات مونتاژ کامل رانمیبینم در کدام فایل است در فایل رار موجود نیست آیا پاک شده؟ محتوی فایل رار فقط شامل یک فایل txt است .ممنون
با سلام :عزیزم فایل ها را ناقص دانلود کردین توجه کنید که یک فایل ضمیمه در همون لینک پنهانی به صورت رار و pdf و یکی به صورت تکست . hex هست - دوباره و فایل دوم را نیز در همون لینک - کامل دانلود کنید .موفق باشید .

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,086
48
ایران
سلام دوستان
شما میتونید بجای استفاده از mc1377 از ای سی cxa1145 که در بازار موجود است استفاده کنید البته با کمی تغییر در مدار

در فرصت بعدی مداری کامل با همین ای سی تقدیم خواهد شد با تشکر

javad DJ

کاربر
2012-02-18
6
26
با سلام

من هم با مشكل تهيه mc1377 بر خورد كردم اينجانب هم ساكن شهر تبريز و همشهري mafarid هستم با راهنمايي هاي شما به فروشگاهاي ذكر شده هم در تبريز و هم در اروميه مراجعه كردم متاسفانه هيچكدام اين آي سي را نداشتند از چند فروشگاه در شهر تهران هم كسب اطلاع كردم متاسفانه پاسخ همگي منفي بود. مدار و ميكروي پروگرم شده همه را دارم ولي لنگ اين آي سي هستم خواهشمندم فروشگاهي معرفي كنيد كه اين آي سي را بتوان از آن تهيه كرد.
هم اكنون نياز مند ياري سبز شما هستيم

با تشكر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,553
با سلام : ایسی AD724 مشابه خوبی برای جایگزین این ایسی MC1377 میباشد .
دارای امکانات مبدل R G B و VGA و SVA و .....
فایل زیر راهنمای خوبی برای بکار گیری این ایسی میباشد .
دانلود کنید :
[hide]مشاهده فایل‌پیوست ad724.pdf[/hide]
موفق باشید .

mafarid

کاربر
2007-11-28
16
88
با سلام و تشکر

مشکل من حل شد البته با کمک یک آمیگای اوراق که آی سی MC1377 داشت البته بعدا آی سی CXA1145P رو هم پیدا کردم به قیمت 3500 تومن.
به هر حال از همه متشکرم

javad DJ

کاربر
2012-02-18
6
26
بله من هم موفق شدم که cxa 1145 رو پیدا کردم و تصمیم گرفتم مدار مربوط به اون رو بسازم اما چند نکته ذهنمن رو مشغول کرده اولی کریستال 4.43MHz که تا به حال با هاش سر و کار نداشتم آیا مقدار معمولی هستش و به راحتی پیدا می شه.
دوم مقادیر دو تا سلف L4 125mkG و L5 5mkG هستش که تا اونجا که من می دونم اصلا اعداد شناخته شده برای ظرفیت سلف نیستند.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,553
بله من هم موفق شدم که cxa 1145 رو پیدا کردم و تصمیم گرفتم مدار مربوط به اون رو بسازم اما چند نکته ذهنمن رو مشغول کرده اولی کریستال 4.43MHz که تا به حال با هاش سر و کار نداشتم آیا مقدار معمولی هستش و به راحتی پیدا می شه.
دوم مقادیر دو تا سلف L4 125mkG و L5 5mkG هستش که تا اونجا که من می دونم اصلا اعداد شناخته شده برای ظرفیت سلف نیستند.

با سلام :
شما میتونید ابتدا از شماتیک های ضمیمه پست 15 یکی را انتخاب و مدار خود را مونتاژ کنید کریستال 4.43 یک کریستال استاندارد سیستم تلویزیونی پال هست که بفور در بازار موجود هست .
سلف های فوق یکی برای مدوله صدا و دیگری برای تصویر میباشد و میتونید اماده انرا از بازار ابتیاع کنید و در صورت نبود ان - میتونید از شاسی ها یا کنورتر های RF وید یویی سابق یا از شاسی تلویزیون ها که معمولا در بغل ایسی پردازش تصویر و صدا نصب میشه بردارید و استفاده کنید .
موفق باشید .

javad DJ

کاربر
2012-02-18
6
26
سلام
ممنون از اینکه سریع و کامل جواب می دید . پس من با مراجعه به فروشگاهها و جستجوی کریستال PAL و سلف مدوله صدا و تصویر به نتیجه می رسم آیا این سلف ها چیزی مثل چک آبی و قرمز خودمان هستند؟ شرمنده این همه عجول هستم اما تصمیمدارم براش یک PCB بکشم پس قبل از شروع به کار به قطعات استاندارد موجود در بازار احتیاج دارم

با تشکر

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,553
سلام
ممنون از اینکه سریع و کامل جواب می دید . پس من با مراجعه به فروشگاهها و جستجوی کریستال PAL و سلف مدوله صدا و تصویر به نتیجه می رسم آیا این سلف ها چیزی مثل چک آبی و قرمز خودمان هستند؟ شرمنده این همه عجول هستم اما تصمیمدارم براش یک PCB بکشم پس قبل از شروع به کار به قطعات استاندارد موجود در بازار احتیاج دارم

با تشکر

با سلام :
کافیست فرکانس کریستال 4.43 را بگید تا براتون بفروشند .
- این هایی که گفتین در اصطلاح بازار نه سلف هستند و نه چک !!!! همین که بخواهید IF صدا و تصویر !! فروشنده ها متوجه میشن که چی میخواهید منتهی فرکانس کاری این IF ها نیز نسبت به نوع سیستم گیرنده و فرستنده هم مقداری فرق دارند شما باید نوع CCIR { صدا 4.5 الی 6.5 و تصویر برای 5.5 الی 8.5 مگاهرتز میباشند } را بخرید توصیه میکنم از شاسی اوراقی تلویزیون ها در بیارید و استفاده کنید اندازه فیزیکی شان هم در سه مدل { گرد استوانه ای . مکعب مستطیلی و مربعی میباشند که قبل از تهیه فیبر باید انرا تهیه تا در PCB به مشکلی بر نخورید .
موفق باشید .

بالا