آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پایین بودن سرعت net در DES-1024d شبکه

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
سلام
یک هاب سوییچ DES-1024d 24 lan هست که یک خازن 470 16 ولت باد کرده بود و تعویض کردم در شکل نمایش میدم
الان مشکل افت سرعت اینترنت در موقع استفاده از این سوییچ هستم
در ضمن ولتاژ 5 ولت را دارم
چیکار باید کرد ؟

IMG_3919.JPG
IMG_3920.JPG
IMG_3921.JPG

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام
به تعویض چشمی خازن‌ها اکتفا نکنید. اگر ESR متر دارید؛ خازن‌های دیگه رو هم چک کنید. اکثر مواقع ابتدایی‌ترین مشکل سرعت پایین (سخت‌افزاری) از تغییر ظرفیت خازن‌ها هست.

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
سلام
به تعویض چشمی خازن‌ها اکتفا نکنید. اگر ESR متر دارید؛ خازن‌های دیگه رو هم چک کنید. اکثر مواقع ابتدایی‌ترین مشکل سرعت پایین (سخت‌افزاری) از تغییر ظرفیت خازن‌ها هست.

پس همه را عوض میکنم و نتیجه اعلام میکنم

لطفا یک نمونه esr معرفی کنید که برم بخرم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330

هرچند سریعترین کار هست؛ اما تصور نمی‌کنم عوض کردن همه‌ی خازن‌ها صحیح باشه. (استاد غزال مخالف سرسخت چنین کاری هستن)
اگر قصد تعوض همه‌ی خازن‌ها رو داشتید؛ روی پلاریته دقت کنید که اشتباه جاگذاری نشه.
ESR من دست‌ساز هست. تو انجمن جستجو کنید؛ نقشه‌اش هست.
اگر قصد خرید دارید؛ اجازه بدید دوستانی که از بازار اطلاع دارن راهنمایی کنن.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330

حالا که خازن سنج ندارید؛ به نظرم ابتدای به ساکن خازن‌های بخشی که با رنگ قرمز مشخص کردم و ولتاژ‌های مختلف رو میسازه تعویض کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید.
ضمن اینکه تو عکس، خازن ۴۰۰ ولتی که با رنگ زرد مشخص کردم کمی مشکوک هست. اگر از حالت طبیعی خارج شده اون رو هم تعویض بفرمایید.

IMG_3919.JPG

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
یه نکته الان به ذهنم رسید. حالا که ESR متر ندارید؛ چطوره از روش استاد غزال برای اندازه گیری ESR خازن استفاده کنید. هرچند در ابتدا گفتن که با اهمتر دیجیتال نمیشه ESR خازن رو اندازه گرفت؛ ولی در صفحات بعدی با روش خاصی آموزش اندازه‌گیری ESR با اهمتر دیجیتال رو هم آموزش دادن.
انجام این روش هزینه‌ خرید ESR متر رو برای شما کاهش میده.

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
حالا که خازن سنج ندارید؛ به نظرم ابتدای به ساکن خازن‌های بخشی که با رنگ قرمز مشخص کردم و ولتاژ‌های مختلف رو میسازه تعویض کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید.
ضمن اینکه تو عکس، خازن ۴۰۰ ولتی که با رنگ زرد مشخص کردم کمی مشکوک هست. اگر از حالت طبیعی خارج شده اون رو هم تعویض بفرمایید.

مشاهده فایل‌پیوست 202257
ابتدا خازن هایی که خط قرمز کشید را عوض کردم تغییری حاصل نشد
و بعد تمام خازن های ریز 100 16 ولت و باز هم تغییری حاصل نشد
اون خازنی که خط زرد کشیدید مشکل ظاهری ندارد و اگر خروجی باید 5 ولت بدهد ، 5 ولت را میدهد و مشکلی از ولتاژ نیست
الان که متوجه شدم سویچ را وقتی به کامپیوتر وصل میکنم ip نمیگیرد و دستی هم قبول نمیکند و مداوم در حال اتصال میباشد و چراغ روی سوییچ خاموش روشن میشود. اما به مودم که وصل میکنم چراغ ثابت می ماند و ظاهرا کانکت میشود !
راهی برای اپدیت یا فلش هست ؟
لطفا راهنمایی کنید

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
اون خازنی که خط زرد کشیدید مشکل ظاهری ندارد و اگر خروجی باید 5 ولت بدهد ، 5 ولت را میدهد و مشکلی از ولتاژ نیست
الان که متوجه شدم سویچ را وقتی به کامپیوتر وصل میکنم ip نمیگیرد و دستی هم قبول نمیکند و مداوم در حال اتصال میباشد و چراغ روی سوییچ خاموش روشن میشود. اما به مودم که وصل میکنم چراغ ثابت می ماند و ظاهرا کانکت میشود !
لطفا راهنمایی کنید
سلام
۱- به غیر از این رایانه، رایانه دیگه‌ای هم دارید. اگر جواب مثبت هست؛ وقتی رایانه دیگه رو به سوئیچ وصل می‌کنید همین شرایط رو داره؟
۲- وقتی مودم رو مستقیم به کامپیوتر وصل می‌کنید؛ بازم سرعت اینترنت پایین هست؟

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
لطفا راهنمایی کنید
دستگاه مذکور با لپ تاپ IP میگیره ولی سرعت اینترنت کند است اما با کامپیوتر IP نه دستی نه اتوماتیک نمیگیرد

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
سلام
۱- به غیر از این رایانه، رایانه دیگه‌ای هم دارید. اگر جواب مثبت هست؛ وقتی رایانه دیگه رو به سوئیچ وصل می‌کنید همین شرایط رو داره؟
۲- وقتی مودم رو مستقیم به کامپیوتر وصل می‌کنید؛ بازم سرعت اینترنت پایین هست؟
سرعت با مودم مستقیم به PC مشکلی ندارد اما وقتی به سوییچ میزنم اصلا IP نمیگیرد و وصل نمیشود
به لپ تاپ که وصل میکنم ip میگیرد اما سرعت پایین است

بالا