آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پایین بودن خروجی شارژر پیچ گوشتی شارژی دوالت

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
302
درود بر خدمت اساتید یک شارژر پیچ گوشتی شارژی اورده اند که باطری را شارژ نمیکرد و حتی چراغ سبز هم روشن نمی شد در برسی ها متوجه شدم که یک ترانزیستور اس ام دی سوخته بخاطر همون در خروجی ولتاژ نبود بعد از حل مشکل تازه متوجه شدم که ولتاژ خروجی برای شارژ باتری باید ۲۰ ولت باشد که۱۲ ولت است و نمیتواند باتری را شارژ کند و اما هر کاری کردم هیچ فاید های نداشت زیرا که ولتاژ خروجی از ۱۲ ولت بالا تر نمیرود ویک قطعه ۳ پایه که دیتاشیتش را در اینترنت پیدا نکردم به دلیل اینکه اپتوکوپلر را روشن میکرد با tL341تعویض کردم که ولتاژ خروجی تا ۵ ولت افت کرد حالا نظرات اساتید میتواند مشگل کشا باشد

پیوست‌ها

• 641.9 کیلوبایت بازدیدها: 39
  • 558 کیلوبایت بازدیدها: 44

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
درود بر خدمت اساتید یک شارژر پیچ گوشتی شارژی اورده اند که باطری را شارژ نمیکرد و حتی چراغ سبز هم روشن نمی شد در برسی ها متوجه شدم که یک ترانزیستور اس ام دی سوخته بخاطر همون در خروجی ولتاژ نبود بعد از حل مشکل تازه متوجه شدم که ولتاژ خروجی برای شارژ باتری باید ۲۰ ولت باشد که۱۲ ولت است و نمیتواند باتری را شارژ کند و اما هر کاری کردم هیچ فاید های نداشت زیرا که ولتاژ خروجی از ۱۲ ولت بالا تر نمیرود ویک قطعه ۳ پایه که دیتاشیتش را در اینترنت پیدا نکردم به دلیل اینکه اپتوکوپلر را روشن میکرد با tL341تعویض کردم که ولتاژ خروجی تا ۵ ولت افت کرد حالا نظرات اساتید میتواند مشگل کشا باشد
سلام
بهتره از دستگاه و شارژر اون عکس قرار بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
معمولا اطلاعات ولتاژ ورودی و خروجی و جریان شارژر روی شارژرها قید شده و شما نمی تونید ولتاژ رو از مقداری که روی دستگاه ذکر شده با تغییرات، بیشترش کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. در این سایت یه سری عکس و توضیحات درباره شارژر Parkside PLG 20 A1 charger که مشابه شارژر شماست دیدم. در اینجا قرارشون میدم و امیدوارم مفید باشه. کنار قطعه ای که با TL341 دیپ تعویض کردید نوشته Q6 که اشاره به ترانزیستور (Quiescent point=نقطه بایاس یا ساکن) داره نه آی سی.

یکی نوشته که آی سی شش پایه SMD با کد Q2SE را با آی سی LD7536 (امیر آی سی داره) تعویض کرده و دستگاه درست شده است.

دیتاشیت چند قطعه مهم را پیوست کردم. دیتاشیت قطعه LGT8P22A پیدا نشد و فقط توضیحش پیدا شد که در ادامه قرار میدم.

LGT8P22A is a low-voltage, low-power, high-speed CMOS logic device. Features: - Low-voltage operation: 2.0V to 5.5V - Low power consumption - High-speed operation: tpd = 2.5ns (typ) - High noise immunity: VNIH = VNIL = 28% VCC (min) - High output current: IOH = -8mA (min), IOL = 8mA (min) - Inputs are TTL compatible Applications: - High-speed logic gates - High-speed bus drivers - High-speed line drivers - High-speed line receivers - High-speed data transceivers (For reference only)​

پیوست‌ها

• 227 کیلوبایت بازدیدها: 32
  • 267.5 کیلوبایت بازدیدها: 34
  • 298.8 کیلوبایت بازدیدها: 32
  • 385.4 کیلوبایت بازدیدها: 37
  • 414.7 کیلوبایت بازدیدها: 34
  • 320.4 کیلوبایت بازدیدها: 34
  • 388.7 کیلوبایت بازدیدها: 47
آخرین ویرایش:

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
302
سلام دوست عزیز اون که تعویض کرده ام ترانزیستور pnpاست من ای سی tl431را در کنار اپتوکوپلر است تعویض کردم که ولتاژ به ۵ ولت افت کرد ممنون از بابت جواب دهی و ارسالات شما ولتاژ خروجی از ترانس چاپر ۱۲ ولت می باشد و هنوز راهی برای افزایش ولتاژ پیدا نکرده ام

بالا