آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پاور 380 گرین استارت نمیخورد...

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط yp1248
آی سی درایور KA7500 هست , یه آی سی دیگه هم کنارش هست به شمارهWT750

آی سی KA7500 همان TL494 است ولی آی سی WT750 یک رقمش جا افتاده WT7510 باید باشد.

آخرین ویرایش:

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام
1- با توجه به تصویر تازه بنظر میرسه یک ترانس کوچک دیگه هم هست که با کادر قرمز دیگری در تصویر زیر مشخص کردم و لذا ولتاژ پایه اولیه این ترانس را هم اعلام کنید

2- ولتاژ پایه 12 آی سی 7500 را تست کنید اگر ولتاژ نداشت آنرا تعقیب کنید که از طریق یک دیود به ترانس کوچکی متصله که این ترانس ترانس استندبای است ببین پایه های اولیه این ترانس ولتاژ داره ( منفی ولتمتر را در اندازه گیری ولتاژ 7500 به بدنه و برای ولتاژ اولیه ترانس ها به منفی خازن بزرگ متصل کن )

پاسخ سوالات قبلی چی شد؟

سپاس

با سلام و تشکر از استاد غزال و آقا رضا که این تاپیک رو با دلسوزی دنبال میکنند. در مورد سوال اولتون استاد غزال همونطور که توی شکل اول (پشت برد) مشخص کردم 2تا از پایه های ترانس کوچک سومی ولتاژ312 دارند و بقیه پایه های هر 3ترانس ولتاژی ندارند.
در مورد نکته دوم هم انجام میدم و خبر میدم. بازم ممنون

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
باسلام

آی سی KA7500 همان TL494 است ولی آی سی WT750 یک رقمش جا افتاده WT7510 باید باشد.

تشکر دوست من ، بله آی سی دوم همونطور که شما فرمودید 7510 درسته.
ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
با سلام و تشکر از استاد غزال و آقا رضا که این تاپیک رو با دلسوزی دنبال میکنند. در مورد سوال اولتون استاد غزال همونطور که توی شکل اول (پشت برد) مشخص کردم 2تا از پایه های ترانس کوچک سومی ولتاژ312 دارند و بقیه پایه های هر 3ترانس ولتاژی ندارند.
در مورد نکته دوم هم انجام میدم و خبر میدم. بازم ممنون

سلام
پاسخ بقیه سوالات چی شد؟
خصوصا پایه 12 آیسی 7500 و ...؟
شما با پیام خصوصی خواستید بحد بضاعتم اظهار نظر کنم و سوال ها برای رفع مشکل شماست ولی پاسخ سوالات را با تاخیر و بدلخواه میدهید

در پست 20 عرض کردم:
2- ولتاژ پایه 12 آی سی 7500 را تست کنید اگر ولتاژ نداشت آنرا تعقیب کنید که از طریق یک دیود به ترانس کوچکی متصله که این ترانس ترانس استندبای است ببین پایه های اولیه این ترانس ولتاژ داره ( منفی ولتمتر را در اندازه گیری ولتاژ 7500 به بدنه و برای ولتاژ اولیه ترانس ها به منفی خازن بزرگ متصل کن )

پاسخ سوالات قبلی چی شد؟

حالا باید بگم پاسخ سوالات قبلی و قبلی تر چی شد ؟

طرح یک سوال نیاز به بررسی مشکل شما و صرف وقت قابل توجهی داره و عدم پاسخگویی و عدم توجه شما و تکرار مکرر سوال ها به سود شما نیست.

سپاس

آخرین ویرایش:

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام
پاسخ بقیه سوالات چی شد؟
خصوصا پایه 12 آیسی 7500 و ...؟
شما با پیام خصوصی خواستید بحد بضاعتم اظهار نظر کنم و سوال ها برای رفع مشکل شماست ولی پاسخ سوالات را با تاخیر و بدلخواه میدهید

در پست 20 عرض کردم:

حالا باید بگم پاسخ سوالات قبلی و قبلی تر چی شد ؟

طرح یک سوال نیاز به بررسی مشکل شما و صرف وقت قابل توجهی داره و عدم پاسخگویی و عدم توجه شما و تکرار مکرر سوال ها به سود شما نیست.

سپاس

سلام جناب استاد غزال عزیز ، ممنون از توجه و دلسوزی تون
واقعیتش من سفر کاری 3روزه پیش اومد که نتونستم رو برد کار کنم و جواب شما رو بدم انشا.. شب رسیدم خونه تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم ...

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با سلام خدمت استاد غزال عزیز جناب استاد از پایه های اولیه ترانس استند بای 2پایه دارای ولتاژ 325 ولت هست و بقیه پایه های اولیه و ثانویه بدون ولتاژ هستند.در مورد آی سی 7500هم هیچکدوم از پایه های آی سی ولتاژ ندارند حتی پایه 12. منتظر راهنماییهای بعدی شما هستم
با تشکر...

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
با سلام
تشکر از دوستان عزیز
- پاور گرین طوری طراحی شده که با کمترین نوسان ولتاژ پاور سوئیچ نشه وشما اول از همه دو تا خازن بزرگ وعوض کن سعی کن شماره اونی که عوض نشده رو جایگزین کنی هر دو رو عوض کنید از این موارد داشتم که با تعویض یکی از خازنها که شماره خودش نبود باعث خرابی هر دو خازن میشه این دوتا خازن بهتره از یه شماره باشن - موارد دیگه رو که دوستان کامل توضیح دادن .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
با سلام خدمت استاد غزال عزیز جناب استاد از پایه های اولیه ترانس استند بای 2پایه دارای ولتاژ 325 ولت هست و بقیه پایه های اولیه و ثانویه بدون ولتاژ هستند.در مورد آی سی 7500هم هیچکدوم از پایه های آی سی ولتاژ ندارند حتی پایه 12. منتظر راهنماییهای بعدی شما هستم
با تشکر...

سلام
آیا مطمئن هستید اولیه ترانسی که دارای ولتاژ است ترانس استند بای است ؟

اگر مطمئنید نرانس استند بای است و قطعا قطعات مربوط به اولیه ترانس و یا کوپلر آن خرابه (البته اگر کوپلر داشته باشه )

ابتدا ولتمتر را به پایه 12 متصل و سپس پاور را به برق متصل بزنید اگر یک لحظه ولتاژ داشتید احتمال خرابی کوپلر زیاده

درغیراینصورت قطعات مرتبط به اولیه استندبای خرابه
1- ترانس استندبای متصل به ترانزیستور قدرت است . مقاومت پایه های آنرا در 6 حالت مختلف اعلام کنید

2- اهم امیتر این ترانزیستور نسبت به بدنه ورودی چند اهم است ؟ ( از دو طرف ) یعنی یک پروب به امیتر و دیگری به بدنه ورودی ( بدنه ورودی = منفی خازن انتهایی دو خازن سری است ) باید حدود صفر اهم باشه

3- هرچند عدم تعادل دو خازن ارتباطی با این عیب نداره اما در هر صورت واجبه ظرفیت هر دو خازن یکسان باشه

سپاس

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام
آیا مطمئن هستید اولیه ترانسی که دارای ولتاژ است ترانس استند بای است ؟

اگر مطمئنید نرانس استند بای است و قطعا قطعات مربوط به اولیه ترانس و یا کوپلر آن خرابه (البته اگر کوپلر داشته باشه )

ابتدا ولتمتر را به پایه 12 متصل و سپس پاور را به برق متصل بزنید اگر یک لحظه ولتاژ داشتید احتمال خرابی کوپلر زیاده

درغیراینصورت قطعات مرتبط به اولیه استندبای خرابه
1- ترانس استندبای متصل به ترانزیستور قدرت است . مقاومت پایه های آنرا در 6 حالت مختلف اعلام کنید

2- اهم امیتر این ترانزیستور نسبت به بدنه ورودی چند اهم است ؟ ( از دو طرف ) یعنی یک پروب به امیتر و دیگری به بدنه ورودی ( بدنه ورودی = منفی خازن انتهایی دو خازن سری است ) باید حدود صفر اهم باشه

3- هرچند عدم تعادل دو خازن ارتباطی با این عیب نداره اما در هر صورت واجبه ظرفیت هر دو خازن یکسان باشه

سپاس

با سلام و تشکر ،
با وصل پاور هیچ ولتاژی روی پایه های آی سی نمیاد.بله کوپلر استفاده شده.
1-در مورد ترانس استندبای بله مطمئنم چون همون ترانسی هست کهبه پایه 12 آی سی متصل میشه و از طرفی هم پایه های اولیه آن به ماسفت قدرت وصل هست
2-این مورد رو هنوز تست نکردم داخل برد تست کنم یا بیرون برد تست 6حالته رو روی اون انجام بدم؟
3-منظورتون خازنهای ورودی هست؟ میتونم با یه جفت خازن از یه پاور سالم تعویض کنم.الان دارم میرم سرکار شب نتیجه این دو مورد رو اعلام میکنم ممنون از توجه تون

بالا