آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پاور گرین ۳۰۰

hano

کاربر
2008-02-05
14
9
سلام دوستان یه پاور گرین ۳۰۰ دارم ، نقشه شماتیک برد یا عکس یا راهنمایی احتیاج دارم .عکس از برد و مشکل بوجود آمده قرار دادم .ممنون
IMG_20240105_111915.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ml2250

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. دوست گرامی عکس فوق ناواضحه. سعی کنین در محیط پرنور و با فاصله بیشتری از دستگاه عکاسی کنید تا هم محل عیب درست مشخص بشه و هم قطعات واضح بیفتن. در اکثر مواقع سوختگی یک قطعه دلیل این نیست که فقط همان مشکل داشته بلکه ممکن است اتصالی و عیبی در قطعات دیگر بوجود آمده و باعث آسیب به این شده باشه.
چون مدلهای مختلف در ورژن های متفاوتی تحت همین نام 300 وات توسط شرکت گرین مونتاژ شده است بهتره تصویر برچسب مشخصات، تصویر کامل رو و پشت بورد پاور رو هم قرار بدین تا بهتر بشه همفکری کرد.
اگر آی سی PWM پاور شما TL494 و آی سی سوپروایزرش WT7510 باشه، شماتیک زیر به کار میاد.

green-MAV-300W-P4.png

آخرین ویرایش:

404

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2023-10-31
191
249
اردکان
درود. دوست گرامی عکس فوق ناواضحه. سعی کنین در محیط پرنور و با فاصله بیشتری از دستگاه عکاسی کنید تا هم محل عیب درست مشخص بشه و هم قطعات واضح بیفتن. در اکثر مواقع سوختگی یک قطعه دلیل این نیست که فقط همان مشکل داشته بلکه ممکن است اتصالی و عیبی در قطعات دیگر بوجود آمده و باعث آسیب به این شده باشه.
چون مدلهای مختلف در ورژن های متفاوتی تحت همین نام 300 وات توسط شرکت گرین مونتاژ شده است بهتره تصویر برچسب مشخصات، تصویر کامل رو و پشت بورد پاور رو هم قرار بدین تا بهتر بشه همفکری کرد.
اگر آی سی PWM پاور شما TL494 و آی سی سوپروایزرش WT7510 باشه، شماتیک زیر به کار میاد.

مشاهده فایل‌پیوست 210408
دوست عزیز چطور به نقشه های پاور شرکت گرین دسترسی پیدا کردید ؟ اگر بیشتر از پاور های این شرکت نقشه دارید لطفا ارسال بکنید

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. شماتیک فوق قبلا توسط دوستان قرار داده شده و من ذخیره داشتم و پیوست کردم. نسبتا قدیمی هست و مربوط به مدلهای با قطعات تماما دیپ و با فن کوچک 8*8 هست. شماتیک های شبیه این اکثرا توسط علاقمندان حرفه ای الکترونیک از روی خود دستگاه اصلی (بدون دسترسی به نقشه های شرکتی) با مهندسی معکوس طراحی میشه و در اینترنت قرار می گیره.

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
آفرین بابت عکس ها. آی سی پاور شما 2005Z هست که در همین سایت بسیار در موردش صحبت شده. چینی ها دو آی سی PWM و سوپرروایزر رو در یک پکیج قرار دادند که باعث میشه جای کمی اشغال بشه ولی درعوض خرابیش زیاد اتفاق بیوفته.
اول از همه هیت سینک اول رو به همراه ترانزیستورهای متصل به آن کلا جدا کنید. در این صورت راحت می تونید دو ترانزیستور قدرت و ماسفت استندبای رو چک کنین و هم اینکه دسترسی به وسط بورد که سوخته پیدا کنین.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

hano

کاربر
2008-02-05
14
9
آفرین بابت عکس ها. آی سی پاور شما 2005Z هست که در همین سایت بسیار در موردش صحبت شده. چینی ها دو آی سی PWM و سوپرروایزر رو در یک پکیج قرار دادند که باعث میشه جای کمی اشغال بشه ولی درعوض خرابیش زیاد اتفاق بیوفته.
اول از همه هیت سینک اول رو به همراه ترانزیستورهای متصل به آن کلا جدا کنید. در این صورت راحت می تونید دو ترانزیستور قدرت و ماسفت استندبای رو چک کنین و هم اینکه دسترسی به وسط بورد که سوخته پیدا کنین.
سپاس از راهنمایی تون ، الان انجام میدم

بالا