آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
دوست عزیز واقعا شرمند اخه مقاومت 1 اهمی نداشتم

باتری ها رو تست کردم همه خراب هستند

معذرت می خوام

دوست عزیز
سلام
اساسا اندازه و حجم باطریها که در سطح یک موزائیک جا میگیره و تعداد ناچیز فت ها و ضخامت سیم باطری و فیوز کوچک و جک اتصال باطری و غیره جملگی فریاد میزنند که 3000 وات نیست و اگر پلاک آنرا نگاه کنید باید خیلی کمتر از 3000 وات باشه و شماره مدلش 3000 است

دستگاه شما عیبی نداره و فقط باطری میخواد که اگر سری و موازی بودن آنها را مشخص میکردید معلوم میشد کابینت باطری چند ولتی است و دراینصورت میتوانید چند باطری اتومبیل امانت بگیرید و آزمایش کنید ولی متاسفانه پاسخ سوالات را نمیدهید که وضعیت آن مشخص شود

مثلا اگر 4 تا سری و 4 تای دیگه سری شده اند و این دو دسته 4 تایی موازی شده باشند دراینصورت ولتاژ خروجی کابینت باطری 48 ولته و با 4 تا باطری میتوانید تست کنید

به احتمال زیاد سیستم سالمه و باید از طریق پلاک کابینت یا مشخص شدن وضعیت سری و موازی ، ولتاژ کابینت را مشخص کنید و با باطری ماشین تست کنید
حتی احتمال خرابی شارژر هم زیاد نیست و اگه خراب هم باشه فعلا نیازی به آن نداریم و ابتدا باید وضعیت باطری را مشخص کنید و با باطری اتومبیل تست کنید

ضمنا باطری ها را تک تک با روشی که گفتم شارژ کنید شاید شارژ بگیره
ولی شما توضیحی نمیدهید که ببینم اشکالی در شارژ کردن دارید یا واقعا باطریها خراب شده اند
بطوریکه زبان من هیپی شد تا خلاصه در پست 30 فرمودید باطری ها را تست کردید مقاومت یک اهمی نداشتید خب میگفتید تا راه حلی پیشنهاد کنم
مشاهده وضعیت سری و موازی که فقط چشم میخواد ولی با ارسال عکس به خودم محول کردید که با میکروسکوپ کشف کنم که عاقبت هم قابل مشاهده نشد

تابحال کل توضیحاتی که داده اید به اندازه یک پست من هم نیست

سپاس

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
بیشتر باتری ها شارژ نمیشن یا بعد از شارژ شد سر چند دقیقه باتری خالی میشه بدونه اینکه جریانی بکشه

باتری های هم که شارژ می شن بیشتر از 2 ولت شارژ نمی شن

اگر درست شخیص داده باشم همه باتری ها سری هستند
IMG_0403.jpg
عکس با کیفیت بالا http://upload.tehran98.com/img1/d26fhs6pefy8t9x7mym.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
بیشتر باتری ها شارژ نمیشن یا بعد از شارژ شد سر چند دقیقه باتری خالی میشه بدونه اینکه جریانی بکشه

باتری های هم که شارژ می شن بیشتر از 2 ولت شارژ نمی شن

اگر درست شخیص داده باشم همه باتری ها سری هستند
مشاهده فایل‌پیوست 67457
عکس با کیفیت بالا http://upload.tehran98.com/img1/d26fhs6pefy8t9x7mym.jpg

سلام
پس فقط باید باطری تهیه کنید و ممکنه شارژرش هم سالم باشه

درسته سری هستند 8 تا باطری 12 ولت اتومبیل نیاز دارید که سری کنید و تست کنید
از باطری سازی ، باطری دست دوم امانی تهیه کنید و اگر نتونستید امانی بگیرید باطری نیمه جون ارزون بخرید باطری سازی ها فراوون دارن (میتوانید از باطری موتور هم استفاده کنید)

ضمنا شاید ولتاژ برعکس به باطریها میدهید که هیچکدام شارژ نمیشوند لذا از جهت ولتاژ شارژ مطمئن شوید
روی پلاک های دستگاه باید 96 ولت نوشته باشه
فیوز های کابینت چند آمپره ؟
توی عکس قبلی وسط سیم خاکستری را از لای باطریها بیرون نیاورده بودی و گیج میشدم که این چه نوع سیم بندی است ؟

سپاس

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
سلام

دوست عزیز باتری 12 ولت 5 آمپر پیدا نمی کنم که امتحان کنم این UPS شانزده تا باتری 12 ولت می خوره

باتری های ماشین هم 24 ولت نیستند همون 12 ولت هستند با امپر بالا ماشین های سنگین هم حتی دوتا 12 ولت سری کردن دادن و استفاده می کنند

نمی نونم چه کنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام

دوست عزیز باتری 12 ولت 5 آمپر پیدا نمی کنم که امتحان کنم این UPS شانزده تا باتری 12 ولت می خوره

باتری های ماشین هم 24 ولت نیستند همون 12 ولت هستند با امپر بالا ماشین های سنگین هم حتی دوتا 12 ولت سری کردن دادن و استفاده می کنند

نمی نونم چه کنم

سلام
دوست گرامی چرا توجه نمی کنید
برای آزمایش ، آمپر مهم نیست مضافا که آمپرهای بالاتر بهتره اگر بجای باطری 6 آمپری باطری 1000 آمپری هم بگذارید اشکالی نداره و بهتر هم هست
اساسا در اغلب ups ها اضافه کردن باطری پارالل پیش بینی شده که توانایی جریاندهی بیشتر شود

ضمنا در تصویر شما 8 باطری وجود داره نکنه یک سری 8 تایی دیگه داره و نگفته بودید ؟
پست 35 شده ولی هنوز پاسخ سوالات باقی مانده و علیرغم سوال مکرر پاسخ ندادید که چند باطری داره و روی کابینت چند ولتی نوشته شده ؟
درضمن باطری شما بزرگتر از 5 آمپری بنظر میرسد و من 5 آمپری ندیدم

عرض کردم به تعداد باطری که نمیدانیم چند تاست باطری نیمه جان ماشین تهیه و شارژ کنید و آزمایش فرمایید تا تکلیف مشخص شود

تهیه باطری نو غصه ای نداره فقط یک گونی پول میخواد
یک عدد باطری 100 آمپری 780 هزار تومن شده . مفت مفت

این باطری 7.2 آمپری نوعی ups است و باطری شما حداقل دو برابر این باطری است و لذا 5 آمپری نیست

DSC00735.JPG
سپاس

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
16 تا باتری پیدا نمیکنم باتری سازی ها رفتم ندارن روی کابین هیچ حرفی از ولت نیست

عکس کابین

مشاهده فایل‌پیوست 67655
عکس باتری
مشاهده فایل‌پیوست 67656

در ضمن دوتا کابین داره که کابین داخلش 8 تا باتری 12 ولتی داره که جمعا میشه 192 ولت

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
16 تا باتری پیدا نمیکنم باتری سازی ها رفتم ندارن روی کابین هیچ حرفی از ولت نیست

عکس کابین

مشاهده فایل‌پیوست 67655
عکس باتری
مشاهده فایل‌پیوست 67656

در ضمن دوتا کابین داره که کابین داخلش 8 تا باتری 12 ولتی داره که جمعا میشه 192 ولت

سلام
فایل ارسالی مشکل داره و قابل رویت نیست
باید 16 باطری مستعمل ارزان یا امانی تهیه کنید و یا صاحب دستگاه باطری نو بخره و تحویل بده ، راه دیگه وجود نداره

البته اگه باطری نو خرید ، باید پاسخ سوالات را بدقت و مو به مو اعلام کنید والا ممکنه ups شما به ریشمون بخنده و خاطره خسارتش یادت نره

سپاس

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
با اجازه از جناب غزال

توضیحات ایشان را خلاصه عرض میکنم.
باتریها حتی اگر خراب باشند باید ولتاژ شارژ داشته باشید روی کابلهای باتری.
مگر اینکه باتری اتصالی کرده باشد که باعث خرابی شارژر بشه.
اما معمولا همه باتری ها با هم اتصال نمیشن و اگه یکی اینطوری بشه باقی به عنوان مقاومت در مسیرش هستن.
شارژر این دستگاه با اتصال کوتاه یا باتری خراب براحتی خراب نمیشه.

نکته مهم: شما به تک تک باتریها ولتاژ 13.5 با منبع تغذیه بدهید
ضمنا امپرمتر هم بگذارید ببینید در طی زمان چه تغییری میابد.
باتری
های اتصال دار همان ابتدا جریان زیادی میکشند و بعد از مدتی اگر ولتاژ انها را بگیرید افزایش نیافته اند.

باتریهایی که انها را تکان میدهید و داخلشان قطعات شکسته دارند نیزو معمولا نابود هستند.

باتریهایی نیز هستند که هیچ جریانی در زمان شارژ نمیکشند و اینها از داخل دچار قطعی پلیت شده اند.

حال باتریهای باد کرده:
حتی باتری نو نیز در اولین شارژ چنانچه شارزر دارای قطع اتومات نباشد یا ولتاژ و جریان شارژ زیاد شود باد میکنند.

در یو پی اس شما چون یو پی اس مدتها به برق است و قطعی برق در خیلی از مناطق نداریم تحت شارژ طولانی میماند بدون دشارژ.
این باتریها نیز باد میکنند.
بهتر است به مصرف کنندگان توصیه شود هر 15 روز برق یوپی اس رابکشند تا باتری خالی شود.
اینکار عمر باتری را به حد واقعی میرساند.

شما چه کنید؟
تک تک باتریها را شارژ کنید.سپس ولتاژ انها را بگیرید و نتیجه را بفرمایید.

ضمنا برد کنترل دستگاه را داخل نایلون مادربرد(انتی استاتیک) بگذارید تا نابود نشود.
قیمت برد بالای 500 است.

بدرود

باتریهای ضعیف شارژ میشوند و ولتاژ دارند اما در طول زمان ولتاژ انها افت میکند.این باتری ها سلهای فرسوده دارند.

آخرین ویرایش:

hamid_r2006

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2006-10-04
67
365
سلام
من هم همچین ایرادی دارم
اگه از پشت کارت کنترل یک عکس برام بگیری ممنون میشم
مقاومت هم من گرفتم 43 کیلو بود
اگه از ایپرام دستگات هم بتونی برام بفرستی ممنون میشم