آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: يكسره شدن كولر پژو آر دي

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
كولر پژو آردي مدل 83 حتي با خاموش كردن كليد از روي داشبورد خاموش نميشه!!!البته مطمئن هستم كه مشكل ازكليد نيست چون بازش كردم و دوستاني كه كليد اين مدل رو باز كردن ميدونن كه با فشار روي كليد پلاتين از هم جدا ميشه كه به وضوح قابل ديدن هستش.ولي با وجود جدا شدن پلاتين همچنان كولر كار ميكنه و چراغ نمايشگر رو كليد هم روشنه!!!البته وقتي كه ماشين گرم ميشه اين مشكل پيش مياد و اگر ماشين سرد باشه 10بار هم روشن و خاموش كنيم درست كار ميكنه ولي وقتي روشن كنيم و يه مسافتي رو باهاش طي كنيم ديگه خاموش نميشه!!!بايد ماشين رو خاموش كنيم چند دقيقه تا خنك بشه كه بشه كولرو خاموش كرد!!!
متاسفانه توي انجمن هم نقشه اي كه بتونه كمكم كن پيدا نكردم.
با تشكر

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با درود ///احتمالا بوبين كه در زير فولي تسمه كولر قرار داره مشكل پيداد كرده و قطع نميكنه البته رله ها را هم چك كنيد
با سلام وتشکر
رله ها معمولاً در کدوم قسمت قرار دارن؟زیر داشبورد یا داخل موتور؟

farhad1025

کاربر
2014-05-28
68
172
سلام دوست عزیز مشکل شما از رله یا کلید هست باید یه دونه کلید تست کنی که مطمعا شوی رله کولر سمت شاگرد کنار پای چپ یه قاب هست که با اچار ستاره باز کن وبکش بیرون زیر اوپراتور یه رله پهن هست که سیم ان مشخص هست یه دون رله تست کن ویه رله بالای پای راننده هست که زرد رنگه که برای فن داخل هست با کولر سریه اکثرا پایه ان میسوزد اینم تست کن ضرر نداره به نظر من کلید هست یا حق

hooshrayaneh

کاربر
2011-08-30
50
113
با سلام
دوست گرامی من هم یک اردی دارم وقتی برای تعمیر کولر رفته بودم متوجه شدم که تعمیر کار یک رشته سیم نازک لخت را بین دو پایه قسمتی از مدار کولر قرار داد که بعد از ان کولر من هم مثل شما شده بود که وقتی سرد بود راحت خاموش و روشن می شد ولی وقتی گرم می شد با کلید خاموش نمی شد و با برداشتن ان سیم مشکلم حل شد
اگر یک عکس از داخل موتور در قسمت بالای اگزوز برام بزاری بهت نشون می دم کدام هست
تقریبا برعکس جایی که موتور کولر هست و سمت بالا نزدیک کمک سمت راننده یک فیش چهارسیم هست که از داخل 2 تای سمت وسط را به هم وصل می کنند

سلام دوست گرامی به زبان ساده همان طور که دوست عزیزمان مطره کردن سمت شاگرد موترر تهویه را با اچار ستار ه باز کنید قاپ مشکی روی ان بر دارید سیمهای به رنگ زردو مشکی کلفت ودو عدد سیم نازک به یک فیش متصل میشه نگاه کن ببین ته سیمهای که به فیش وصل شده تا حدی اب یا اکسید نشده باشد اگه نبود همان برد اپراتوری که به فیش زیر موتور تهویه میباشد را باز کنید قیمت خرید زیاد گرون نیست چیزی حدود شانزد هزار تومان میباشد تعویض کن چون یکی از بیوه های قابلمهای روی برد اپراتور راه انداز راخراب کرده موفق باشی

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
سلام
همکار گرامی ایا در بخاری هم همین طور است همین طور است
[hide] از مدار دیمر است که دو عدد ترانزیستور که اتصال کوتاه شد است وولوم شما کار نمکنید یا باید ترانزیستورها را تعویض کننید ضمن به صورت کامل دربازار موجود است ا[/hide]

Mohsenaux

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
66
132
پژو ها زیر موتور فن داخل اتاق یه ماژول دیمر دارن که برقکش ها بهش میگن مودل فن بخاری. دوتا ترانزیستور قابلمه ای داره که معمولا یکیش میسوزه
اگر زیر داشبورد سمت شاگرد رو نگاه کنید یه عایق صوتی هست اون رو باز کنید و بعد موتور فن رو میبینید.

بالا