آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

ویرایش پنجم سیستم عامل S60دارای SDK، در گوشی Nokia 5800 XpressMusic

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,773
29,820
ایران
نوکیا دیروز ویرایش پنجم سیستم عامل S60دارایSDK و همچنین اولین گوشی تحت این سیستم عامل خود با نام Nokia 5800 XpressMusic را روانه بازار ساخت .S60 ویرایش پنجم فرصتهای ایجاد برنامه هایی جدید را در اختیار طراحان قرار می دهد . این سیستم به منظور ایجاد نو آوری های مرتبط با وب ، قابلیت های کاربردی برنامه هایWeb Runtime(WRT) و Flash Lite را افزایش می دهد ( بوسیله دسترسی به اطلاعات و عملکرد سرویس محلی از قبیل تعیین موقعیت دستگاه و راهنماها، و ثبت در دفترچه تلفن و تقویم و همچنین پوشه های پیام ها) . این سیستم همچنین امکان تجربه ویژگیهایی نوین از جمله UI لمسی واکنشی و حسی،همچنین حسگری با ساختار پیشرفته، و پشتیبانی رسانه ای گستر ده تر را برای کاربر فراهم می سازد.
کمپانی نوکیا، روز گذشته به منظور حمایت از این سیستم، اعلام کرد اولین نسخه منتشر شده S60 ویرایش پنجم SDK برای سیستم عامل سیمبین در دسترس است. علاوه براین طراحان سیمبین C++ با استفاده از آخرین ورژن CodescannerCarbide C++ می توانند به سرعتبرنامه ها را تغییر داده و یا برنامه های جدید ایجاد کنند . این ورژن جدید از طریقیک آپدیت Eclipse برای Carbide C++ 1.3 قابل دسترسی بوده و قواعد جابجایی از ویرایش قبلی به ویرایش پنجم S60 را در اختیار طراحان قرارمی دهد .

clear.gifاین قواعد به طراحان کمک می کند تغییرات ایجاد شده در کد ها ( که تضمین کننده قابلیت استفاده بهینه برنامه ها از ویژگیهای UI جدید در ویرایش پنجم S60 می باشند ) را شناسایی کنند. با معرفی Nokia 5800 ExpressMusic، سیستم عامل S60 باعث می شود مجموعه گوشی های هوشمند ، از گوشی هایی با ویژگی هایی محدود، به ابزارهای چند رسانه ای عالی و سرگرم کننده مبدل گردند. فروش جهانی Nokia 5800 XperssMusic، در سه ماهه چهارم 2008 آغاز خواهد شد. در این محصول دو ویژگی جدید مشاهده می شود: نوار مدیا، که منوییاست کشویی برای دسترسی آسان به موزیک، تصاویر ویدئویی و عکسها؛ و نوار تماسها(Contact bar) که به کاربران این امکان را میدهدتا، چهار تماس دلخواه خود را بر روی صفحه اصلی، مشخص کرده و تنها با یک اشاره کوچک پیامهای اخیرخود، ایمیل ها و غیره را پیگیری کنند. این گوشی همچنین دارای فلاش و بیش از 8 گیگابایت حافظه، دوربین 3.2 مگاپیکسلی ، اکولایزر گرافیکی و بلندگوهای داخلی استریو است. قیمت این محصول 279 یورو خواهد بود . بزودی در سال آینده شاهد ورژن Comes With Music این گوشی خواهیم بود( سرویسی که دسترسی نامحدود یک ساله به مجموعه فروشگاه موسیقی نوکیا "Nokia Music Store" را امکانپذیر می سازد).
 
بالا