آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ویتنامی ها بزرگترین گوشی تلفن همراه جهان را ساختند

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,823
ایران
28Vietnammakes.jpg

ویتنامی ها برخلاف رویکرد شرکت ها ی جهان به تولید تلفن های همراه کوچک و باریک ، با ابتکاری جالب بزرگترین گوشی دنیا را با نام VietNam Net Bridge طراحی و به بازار معرفی کردند.


به نقل از سایت اینترنتی " انگلیش دات ویتنام نت دات وی ان" ، این گوشی در اندازه ی 2/3 متر طول ،16/1 عرض و 46/0 سانتی متر ضخامت طراحی و ساخته شده است و تنها اشکال آن این است که در جیب جا نمی گیرد.
ظراحی و ساخت این گوشی که توسط شرکت ( یا مرکز) " تان شوان ووکیشنال سنتر" معرفی شد، شش ماه زمان برده و طراح وسازنده آن امیدواراست این گوشی را در کتاب ثبت رکوردهای جهانی " گینس" به ثبت برساند.
هزینه ساخت این گوشی تلفن همراه بزرگ پنج هزار دلار اعلام شده است.
گوشی تلفن همراه عظیم الجثه VietNamNet Bridge دارای پشتیبانی شبکه GSM ، قابلیت ارسال و دریافت پیام های SMS و سه بلند گوی یکصد واتی است.
این گوشی همچنین دارای قابلیت های پخش ویدیویی ، دوربین 2 مگاپیکسلی ، ضبط صوت ، GPRS ، سیستم اتصال بی سیم بلوتوث و صفحه نمایش پلاسما گسترده تلویزیونی 42 اینچی می باشد.
یکی از مهندسان دست اندر کارساخت این گوشی اعلام کرد ، تمامی قطعات جانبی این گوشی تلفن همراه با قیمت مناسب به راحتی دربازار یافت می شوند.
گران قیمت ترین بخش این گوشی ، بدنه آن است که از جنس چوب ساخته شده و یکهزار و 875 دلار صرف تهیه مواد اولیه و ساخت آن شده است.
سازندگان این گوشی درابتدا قصد داشتند قاب آن را از جنس مواد مرکب (composite) بسازند ولی ظاهرا تنها چوب ضخامت مورد نظر آنها را تامین و برآورده کرده است.
 
بالا