آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دانلود: ولتمتر آمپر متر ic 7107 قابل ارتقاء تا ۳۰۰ امپر دی سی

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
پس شاید منظور شما این بوده که آند رو به خروجی مثبت تغذیه سوییچینگ وصل کردید
شرمنده مشتری داشتم حواسم نبود بله به اند 5 ولت را مستقیم زدم 5611 اند مشترک است قرمز رنگ و از صبح تا شب هم روشن است .
5611 ها هم کیفیت خوب و بد دارد من از نوع خوب گرفتم و با 1.8 ولت هم روشن میشود . در کل انتظار نباید داشت که خراب نشوند ولی تغذیه من دائم روشن هستند

سگمنت های شما تک رقمی هست و به هر آیسی سه تا رو وصل کردید اما در مدار این تاپیک چهار عدد وصله
در این ای سی سگمنت 4 پایه b و c هست پایه 19 یعنی عدد یک را فقط روشن میکند و پایه 20 هم G4 و نقطه سگمنت 4 را روشن میکند هر موقع مقدار سگمنت 3 بیشتر از 9 شود سگمنت 4 عدد 1 را نشان میدهد .من در مدارم نیاز به سگمنت 4 نداشتم و استفاده نکردم

شما میتوانید به جای 7805 از این مبدل های DC به DC اماده استفاده کنید تا دیگر مشکل گرم شدن از بین برود

پیوست‌ها

• 145.6 کیلوبایت بازدیدها: 79
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: J1375

J1375

کاربر
2021-03-26
185
331
زیر سایه خدا
سلام سوختن سگمنت ها احتمالا از کیفیت سگمنت باشه.
همین مدار که در تاپیک گذاشتم از شروع تاپیک تا به امروز بدون مشکل داره کار می کنه
شما با 78L05 راه اندازی کردید؟
مدار شبانه روزی روشنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
شما میتوانید به جای 7805 از این مبدل های DC به DC اماده استفاده کنید تا دیگر مشکل گرم شدن از بین برود

درود

خاطرم هست که از وجود نویز بر روی خطوط ولتاژ منابع تغذیه گلایه مند بودید .

واقعیت امر اینه که همین پالسهای فرمان راه اندازی سون سگمت نیز بر روی مدارات تحت تست اثر گذار است.

من که مجبور شدم کل مدار نمایشگر رو به جز محدوده سون سگمنت ، شیلد کنم .

ولی در تصاویری که ضمیمه فرمودید ، واضح است که پنل منابع تغذیه شما (به جز لیدر) از نوع پلاستیکی و عامل ورود و خروج نویز هستند . با مبدلهای DC TO DC دیگه چه شود !

دوستان عزیز اگر مدارات رادیویی و مخابراتی و پزشکی کار می کنند ، واجب است که از مدارات سویچینگ درون منابع تغذیه آزمایشگاهی استفاده نکنند و تا حد امکان مباحث EMI و EMC رو جدی بگیرند .
(به همان رگولاتور های خطی رضایت بدهند و از فیلتر های EMI در ورودی و خروجی غافل نشوند)

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
اگر قرار بود به همین راحتی بسوزند من باید هفته ای یک بار سگمنت عوض کنم .اولا باید PCB که ساختید باید تمام شرایط ساخت را رعایت کرده باشید دولا اگر یکی از پایه های کاتد سگمنتها به گراند بخورد سریع میسوزد ولتاژ پایه تمام کاتد ها در حالت خاموش که به ای سی وصل هست باید 3.8 ولت باشند و در حالت روشن 3.2 ولت باشند
سووما 7805 چه سایز بزرگ چه سایز کوچک از نظر من به هیچ عنوان مناسب این مدار نیست خیلی تلفات دارد و از منبع تغذیه جریان بیهوده میکشد بهترین حالت از طریق پاور PWM است که من استفاده کردم
شما به این بردهای چینی نگاه نکنید که از 7805 استفاده کردن دلیل ان به خاطر ارزان بودن و تجاری است که یک مدت کوتاهی کار کند

من قبلا با این بردهای سوراخ دار ساخته بودم پنچاه یا شست تا هم سیم کشیده بودم و چند سالی بدونه مشکل کار میکرد یک بار هم نسوختند .شما یک لطفی بکنید از بردتان یک عکس بزارید
شما این پست را ببینید من قبلا از این بردهای اماده در منبع تغذیه های چینی استفاده کرده بودم اصلا سلیقه من نبود که وقتی فرصت پیدا کردم خودم طراحی و ساختم

https://www.irantk.ir/threads/113770-معرفی-منبع-تغذیه-0-تا-30-LEADER-صنعتی-5-امپر

پیوست‌ها

• 343.7 کیلوبایت بازدیدها: 78
آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود

خاطرم هست که از وجود نویز بر روی خطوط ولتاژ منابع تغذیه گلایه مند بودید .
بله دقیقا ولی سوییچینگ که من برای روشنایی استفاده میکردم خراب بود نویز ان علاوه برemi ان RFI هم داشت

ولی در تصاویری که ضمیمه فرمودید ، واضح است که پنل منابع تغذیه شما (به جز لیدر) از نوع پلاستیکی و عامل ورود و خروج نویز هستند . با مبدلهای DC TO DC دیگه چه شود !

این پاورها ترانسی هستند خطی هستند سوییچینگ نیستند هیچ نویز سوییچینگ ندارند
و در ضمن خروجی 7107 ها ا یا 0 هستند یا یک مولتی پلکس نیستند به هیچ عنوان نویز ایجاد نمیکنند

در حال حاضر در بیشتر مدارات غیر رادیویی از DC به DC استفاده میکنند و هیچ مشکلی ایجاد نمیکند در برد زیر ولتاژ رمها از DC به DC استفاده شده که برد dvr هست اگر قرار بود نویز داشته باشد این رمها کار نمیکردن هم 5 ولت و هم 3.3 ولت و هم 1.5 ولت و از همه مهمتر ولتاژ 1 ولت cpu از dc به dc ساخته شده اند کوچکترین نویز روی تصویر نمایان میشود

آخرین ویرایش:
  • Like

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
شما با 78L05 راه اندازی کردید؟
مدار شبانه روزی روشنه؟
بنده برای تغذیه مدار از ترانس استفاده کردم و برای به بدست آوردن ولتاژ منفی پنج ولت از روش استاد گرامی (غزال) استفاده کردم برای مثبت پنج ولت هم از رگلاتور ۷۸۰۵ استفاده کردم .
ولتاژ ورودی که به رگلاتور ۷۸۰۵وصل کردید چند ولت هست ؟
برای تولید ولتاژ منفی پنج ولت از چه روشی استفاده کردید از ای سی استفاده کردید ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: J1375

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
زمان روشن بودن مدار هم شبانه روزی نیست ولی از وقتی میز کار روشن میشه تا وقتی که میز کار خاموش میشه مدار هم روشن هست

J1375

کاربر
2021-03-26
185
331
زیر سایه خدا
بنده برای تغذیه مدار از ترانس استفاده کردم و برای به بدست آوردن ولتاژ منفی پنج ولت از روش استاد گرامی (غزال) استفاده کردم برای مثبت پنج ولت هم از رگلاتور ۷۸۰۵ استفاده کردم .
ولتاژ ورودی که به رگلاتور ۷۸۰۵وصل کردید چند ولت هست ؟
برای تولید ولتاژ منفی پنج ولت از چه روشی استفاده کردید از ای سی استفاده کردید ؟

وروردی رگولاتور 15.5 که تو فکر کاهشش هستم
تو طراحی 78L05 استفاده کردید که جریان دهی مناسبی نداره
شما مدارتون چند میلی آمپر مصرف داره؟
بله برای ولتاژ قرینه از آیسی استفاده کردم
دوتا خازن قبل و بعد آیسی رو همون 10 میکروفاراد گذاشتم.ایراد نداره؟

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا