آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ولتاژ -11.2 ولت در پاور گرین GP300A+ و روشن نشدن با سیم های زرد و بنفش

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
با سلام
پاور (24 پین )با سیم سبز و مشکی روشن می شود و ولتاژها را هم دارد ولی با سیم بنفش و زرد روشن نمی شود . فقط یک لحظه فن تکان می خورد . سیم سبز و بنفش هم 5 ولت را دارند .
خازن سرامیکی را هم عوض کردم ولی دور کند پاور همچنان روشن نمی شود .
آیا این مشکلی به وجود می آورد ؟

درود
دوست عزیز دو سیم سبز و مشکی سیم های سوئیچ هستند پاور فقط باید با این دو سیم روشن شود
اگر پاوری با سیم زرد و بنفش روشن شود یعنی ایراد دارد
پاور شما اگر همه سیم ها ولتاژ استاندارد را دارند سالم است .
قسمت آخر اگر منظورتان این است که فن دور کند می زند باید فن را سرویس و یا اینکه تعویض نمایید.

ronak90

کاربر
2011-03-05
10
38
درود
روی پاور ERSCE 500 W من نیز هم همچنین مشکلی دارم روی این پاور هم طبق راهنمایی که فرمودید با اتصال سیم بنفش و زرد فن با دور کند کار می کند جلوی ترانزبسور D13007 روی هیت اول یک مقاومت 1 اهم و دیود زینر کنار آن سوخته بود تعویض شد هنوز START ندارد

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
درود
دوست عزیز دو سیم سبز و مشکی سیم های سوئیچ هستند پاور فقط باید با این دو سیم روشن شود
اگر پاوری با سیم زرد و بنفش روشن شود یعنی ایراد دارد
پاور شما اگر همه سیم ها ولتاژ استاندارد را دارند سالم است .
قسمت آخر اگر منظورتان این است که فن دور کند می زند باید فن را سرویس و یا اینکه تعویض نمایید.

با سلام خدمت شما
بله ، فرمایش شما درست است . مادر برد با اتصال سیم سبز و مشکی پاور را روشن می کند و مشکلی نیست . در بیرون از کیس برای تست پاور منظور من این بود :

کلا پاور با اتصال دو سیم سبز و مشکی با دور فن زیاد روشن می شود .
پاور با اتصال دو سیم زرد و بنفش با دور فن کم روشن می شود .
در پاور های 20 پین اگر با سیم زرد و بنفش هم پاور با دور کم روشن نشود ف مشکلی نیست .
ولی این طور که من شنیدم در پاور های 24 پین اگر پاور با اتصال سیم زرد و بنفش روشن نشود . یعنی فن با دور کم روشن نشود ، پاور نیمه خراب است . آیا این درست است ؟
الان این پاور همه ولتاژ ها را دارد و مشکلی دیگر نیست .
فقط با اتصال سیم زرد و بنفش ، فن یک تکان می خورد و دیگر هیچ . یعنی دور کند روشن نمی شود .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
درود
روی پاور ERSCE 500 W من نیز هم همچنین مشکلی دارم روی این پاور هم طبق راهنمایی که فرمودید با اتصال سیم بنفش و زرد فن با دور کند کار می کند جلوی ترانزبسور D13007 روی هیت اول یک مقاومت 1 اهم و دیود زینر کنار آن سوخته بود تعویض شد هنوز START ندارد

با سلام خدمت شما
روی هد سینگ اول ، اولین ترانزیستور فکر می کنم N260 باشد ، تست کردید ؟ کلا روی هد سینگ اول ، 3 تا ترانزیستور سالم هستند ؟
1 - شما ولتاز 5 ولت سیم سبز را دارید ؟
2 - اگر ولتاژ 5 ولت سیم سبز را دازید، کنار سیم سبز را چک کنید . خازن ، دیود ... همه را چک کنید . از بخش AC تا بخش DC مسیر سیم سبز را چک کنید . ببیند همه قطعات سلام هستند

یک بار برای خودم همچین مشکلی بود . در مسیر ، کنار هد سینگ دوم ، یک دیود سوخته بود که مانع روشن شدن پاور می شد .
شما ابتدا 6 تا آی سی هد سینگ اول و دوم را چک کنید . بعد همه دیود ها را چک کنید . بعد هم دیود زنرها .سپس ترازیستور ها . فکر می کنم 952 باشد .
ببیند کنار سیم سبز اگر ترانزیستور هست ، سلام است ؟

• Like

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
درود

با سلام
رعایت قوانین سایت منجر به بالا رفتن کیفیت و حل وفصل هرچه بیشتر مشکلات تعمیراتی کاربران میشود.
شما دوست گرامی جهت حل مشکلت بایستی پست جداگانه بزنید.

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام
دوستان کسی نمی داند چرا این هدسینگ برق دارد ؟
چرا هدسینگ را به پایه منفی خازن وصل کردند ؟ ( هدسینگ طرف AC)
آیا برق داشتن این هدسینگ طبیعی است ؟( 110 ولت AC)
سلام
لطفا عکسهای با کیفیت از پاور آپ فرمایید تا بهتر و سریعتر توسط اساتید راهنمایی شوید/​

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
20070314548.jpg

20070314547.jpg

20070314549.jpg

20070314550.jpg

باسلام
نقاط مشکی پایه های هد سینگ
نقطه قرمز پایه منفی خازن 680 میکرو فاراد 200 ولت
نقطه آبی هم یکی از پایه های ترانس بزرگ است

منیب

کاربر
2015-05-19
26
19
اصفهان
درود برشما برادر عزیز؛ یه نکته ای رو باید مطرح کنم و اون اینکه با اتصال سیم بنفش و زرد دور کند پاور و با اتصال سیم سبز و مشکی دور تند اون تست میشه و رفتار این دو عادی است لطفا به قطعه ای بی دلیل دست نزنید!

• Like

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165
با درود خدمت همه استادان و دوستان عزيز
چرا از دستگاه تست پاور استفاده نميكنيد ؟ قيمت بالايي هم ندارد. اكثر كساييكه پاور تعمير ميكنن ، از اين دستگاه استفاده ميكنن. وقتي دستگاه پاور رو بهش وصل ميكني ، بهت نشون ميده چه ولتاژهايي رو داري و كدوم رو نداري. يا اصلا ولتاژهاي خروجي پاورتون عاديه يا نه

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا