آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ولتاژ رگلاتور 1117 مودم tp-link TD-W8901N

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دیتاشیت آیسی رو بررسی کنید
پایه 1 این آیسی همیشه زمین (به قول شما منفی) نیست
نوع قابل تنظیم این آیسی با 2 مقاومت ولتاژ خروجی رو تنظیم میکنه

مشاهده فایل‌پیوست 205772

روی مودم هم همین شرایط هست
مقاومت R12 بین زمین و پایه کنترل قرار داره
مقاومت R11 بین ولتاژ خروجی و پایه کنترل قرار داره

مشاهده فایل‌پیوست 205771
بله کاملا درسته و از این موضوع مطلع هستم
اینکه براشون ولتاژها رو نوشتم که بتونن عیب یابی کنند و میتوانند در دو حالت ولتاژها رو تست کنند و ولتاژ ها دقیقا توی این مدل در پست بالا گفتم هستند
بطور مثال اگه ولتاژ پایه یک با پایه 3 به مرز 4 ولت برسه امکان خرابی رگلاتور یا خازن های smd و حتی مقاومت ها متصل به پایه یک زیاد می باشد
یا اگه از منفی اداپتور ولتاژ گیری کنند پایه 3 نباید بیستر 7.6 ولتاژ بیشتر باشه
اگه ولتاژ پایه 1 با دو رگولاتور کمتر از 1.2 بود یا نوسان داشت خازن 220 میکرو بالای رگولاتور خراب می باشد
اگه منظورم رو بد رسوندم ببخشید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
ضمنا هنگام روشن کردن مودم ولتاژها کمی با تغییر روی رگولاتور می باشند تا زمانی که مودم کاملا بوت بشه و ولتاژها فیکس میشن
خرابی ای سی لن توی این مدل بسیار زیاد هست اگه رگولاتور داغ میکرد و ولتاژ پایه 1ودو از 1.2 بالاتر رفته بود 90 درصد ای سی لن خرابه که چراغ لینک ثابت نمیشه

آخرین ویرایش:

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
با تشکر بسیار از همه دوستان بابت مشارکت و راهنمائی های مفید
فقط یک سئوال اگر این رگلاتور 3.3 ولت باشه همیشه من دیدم ورودی 5 ولت و خروجی 3.3 ولت است اما در این مودم رگلاتور 1117 ورودی 7.7 و خروجی 5 ولت داره پس آیا رگلاتور 5 ولت edj نیست با توجه به اینکه پین سوم هم ولتاژ 3.9 ولت داره
پایه 1==7.7 ولت
پایه دوم یا وسط= 5.1 .ولت
پایه سوم =3.9 ولت

نام درج شده روی رگلاتور هم
EH117
437TD5

آخرین ویرایش:

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
این هم پایه های رگلاتور 5 ولت edj
AMS1117-LDO-Regulator-Pinout.png

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
فقط یک سئوال اگر این رگلاتور 3.3 ولت باشه همیشه من دیدم ورودی 5 ولت و خروجی 3.3 ولت است اما در این مودم رگلاتور 1117 ورودی 7.7 و خروجی 5 ولت داره پس آیا رگلاتور 5 ولت edj نیست با توجه به اینکه پین سوم هم ولتاژ 3.9 ولت داره
پایه 1==7.7 ولت
پایه سوم =3.9 ولت

EH117
437TD5
طبق عکس خودتون توضیحی که دادم قطعه شما از نوع اجاست هست
می تونید با اندازه گیری مقاومت های متصل به پایه اجاست و انجام محاسبه طبق فرمول ولتاژ رو بدست بیارید

از این سایت هم میتونید کمک بگیرید

LM1117 Adjustment Calculator

آخرین ویرایش:

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
با تشکر از شما دوست عزیز سایت فوق صرفا برای بدست اوردن میزان مقاومت های متصل به رگلاتور است و میزان خود رگلاتور را مشخص نمی کند البته در رابطه با edj بودن این رگلاتور مطمئن هستم منتها فقط ولتاژ آن را نیاز داشتم
در هر حال تصور می کنم استفاده از رگلاتور 3.3 edj در این مکان با توجه به ورودی ولتاژ که تا 9 ولت هم در بعضی از مدلها میرسد امکان پذیر نیست و احتمال زیاد همان رگلاتور edj 5v گزینه صحیح برای نصب می باشد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با تشکر از شما دوست عزیز سایت فوق صرفا برای بدست اوردن میزان مقاومت های متصل به رگلاتور است و میزان خود رگلاتور را مشخص نمی کند البته در رابطه با edj بودن این رگلاتور مطمئن هستم منتها فقط ولتاژ آن را نیاز داشتم
در هر حال تصور می کنم استفاده از رگلاتور 3.3 edj در این مکان با توجه به ورودی ولتاژ که تا 9 ولت هم در بعضی از مدلها میرسد امکان پذیر نیست و احتمال زیاد همان رگلاتور edj 5v گزینه صحیح برای نصب می باشد
دوست عزیز از بابت ولتاژها یی که براتون نوشتم خیالتون راحت باشه چون از روی ۳ مودم هم مدل و هم rev با مدل مودم شما ولتاژگیری کردم

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
درود
دوست عزیز اگه مدل adj هست که قطعا هست با توجه به مدار دورش دیگه نباید بگید adj 3.3 یا adj ۵، چرا ؟چون adj به معنای متغییر بودن خروجی و تعیین کردن میزان خروجی توسط دو مقاومت هست و با تغییر ورودی و بالا و پایین شدنش تاثیری روی خروجی نداره
شما دوتا مقاومت کنار رگولاتورت رو اندازه بگیر و در فرمول یا همین سایتی که رفیقمون معرفی کرد به کار ببر ولتاژ خروجیت بدست میاد
البته که ممکنه مقاومت هات خراب یا به اصطلاح devalue شده باشن که زیاد هم اتفاق میوفته توی این مدار

novin_co

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-10-04
371
460
گرگان
سلام.اگر رگلاتور 1117 رو نداشتی میتونی با کمی تغییر در مدار از 7805 هم استفاده کنی،قبلا در قسمت تعمیرات مودم روش نصب توضیح داده شده است

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
پایه 1==7.7 ولت
پایه سوم =3.9 ولت

EH117
437TD5
سلام عرض شد خدمت همکاران عزیز
با توجه به مقادیر اندازه گیری شده (قرمز رنگ) مشکل از کجا میتونه باشه؟
بالا